صفحه اول اخبار فناوری بلاک چین سریع‌تر و کارآمدتر از سیستم سوئیفت

فناوری بلاک چین سریع‌تر و کارآمدتر از سیستم سوئیفت

۰
0
فناوری بلاک چین سریع‌تر و کارآمدتر از سیستم سوئیفت

غول بانکی ولز فارگو (Wells Fargo) اعلام کرد، بلاک چین این بانک برای نقل و انتقالات مالی فرامرزی سریع‌تر و کارآمدتر از سوئیفت است.

زمانی که وجه از یک حساب پرداخت کننده به حساب دیگری در بانک مشابه انتقال می‌یابد رمز ارز ولز فارگو از نرم افزار کوردا متعلق به ائتلاف بلاک چینی R3 برای نقل و انتقالات مالی استفاده می‌کند.

«لیسا فریزر»، رییس گروه نوآوری در ولز فارگو گفت: «برای انتقال پول به نقاط مختلف جهان، باید آن را به ارز رایج تبدیل کنیم و برای انجام این کار می‌توانیم از سیستم‌هایی مانند سوئیفت یا دیگر بانک‌ها بهره‌مند شویم. این روند طولانی است و هر بار باید با یک شخص سوم در ارتباط باشیم که این مسئله نیازمند زمان، انرژی و تلاش است.»

فریزر اظهار کرد، استفاده از ارز دیجیتال به بانک این امکان را می‌دهد تا امکان جابجایی وجوه برای 20 ساعت در هر روز فراهم باشد. در حالی که با استفاده از سیستم‌هایی مانند سوئیفت این زمان تنها 6 تا 9 ساعت در پنج روز هفته است.

او به کوین دسک گفت: «این سیستم از سوئیفت سریع‌تر، ارزان‌تر و به طور قابل توجهی کارآمدتر است.»

امروزه بانک‌های کشورهای مختلف برای انتقال و انتقالات مالی داخلی، از سوئیفت استفاده می‌کنند. البته استفاده از سوئیفت در نقل و انتقالات داخلی اطلاعات حساب‌ها صدق نمی‌کند.

فریزر با بیان اینکه این پروژه مبتنی بر بلاک چین پس از یک مدل مفهومی موفق در سال آینده به مرحله آزمایش درمی‌آید، گفت: «این اقدام اجازه می‌دهد تا دست‌کم مراودات داخلی بانک‌ها با استفاده از رمز ارزها و بر روی بلاک چین به جای سوئیفت انجام شود.»

این مطلب را از دست ندهید:  تأیید اعتبار مدارک تحصیلی روی یک پلتفرم بلاک چینی

رمز ارز ولز فارگو همانند ارز دیجیتالی جی پی مورگان (JPMorgan)، بانک رقیب آن‌ها کار می‌کند، فریزر گفت: «ما پول رایج را به ازای این رمز ارز نگه می‌داریم، بنابراین یک رمز ارز پایدار است و بعد توکن‌هایی را ایجاد خواهیم کرد. این توکن‌ها در والت‌ها قرار می‌گیرند و می‌توانند مبادله شوند.»

 

بلاک چین ولز فارگو، بهتر از سوئیفت سنتی

رمز ارز ولز فارگو ممکن است به عنوان یک ارز دیجیتالی دیگر مثل جی پی‌ام ظاهر شود، فناوری پیچیده‌ای که از کارم (Quorum)، بلاک چین خصوصی بر پایه اتریوم که توسط جی پی مورگان توسعه یافته است، استفاده می‌کند.

مدیر اجرایی جی پی مورگان گفت، در ابتدا هدف پرداخت میان مشتریان بود، اما در نهایت این رمز ارز برای سرمایه گذاری دیجیتال پروژه‌های بلاک چینی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جی پی‌ام همچنین 344 بانک در شبکه اطلاعات درون بانکی (IIN) خود را که از کارم برای از میان برداشتن نقاط ضعف در تبادل اطلاعات بین بانکی استفاده می‌کنند را ارتقا می‌دهد.

فریزر هر شباهتی میان رمز ارز جی پی‌ام و ارز دیجیتال ولز فارگو را رد کرد و گفت: «من فکر می‌کنم آن‌ها بسیار تفاوت دارند.» ولز فارگو عضو IIN نیست، اما فریزر اشاره کرد که برنامه بلندمدت برای همکاری دارند.

او در پایان گفت: «در نهایت در آینده، یک شبکه همکاری وجود خواهد داشت. زمانی که این فناوری‌های نوظهور از این مرحله خارج شوند، هر چیزی اتفاق خواهد افتاد.»

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…