صفحه اول زنجیره بلوک فناوری بلاک‌چین عامل کاهش هزینه در صنعت نفت

فناوری بلاک‌چین عامل کاهش هزینه در صنعت نفت

۰
0
فناوری بلاک‌چین عامل کاهش هزینه در صنعت نفت

مدیر استارتاپ آمریکایی ادعا کرد استفاده از قابلیت‌های بلاک‌چین در زیرساخت‌های صنعت نفت هزینه‌ها را تا 30 درصد کاهش می‌دهد.

شرکت‌های جهانی فعال در زمینه نفت می‌توانند با استفاده از فناوری بلاک‌چین در زیرساخت‌ها تا 30 درصد از هزینه‌ها را کاهش دهند.

مدیرعامل استارتاپ Data Gumbo ضمن اشاره به این نکته امکان اجرای قراردادهای هوشمند را مزیت اصلی این فناوری برای صنعت نفت دانسته است.

بر اساس داده‌هایی که در مطالعات این استارتاپ به‌دست‌آمده ارزش بازار نفت و گاز در سال 2017 بیشتر از 2 تریلیون بوده است.

در چنین بازاری استارتاپ Data Gumbo توانسته از شرکت‌هایی مثل آرامکو عربستان حمایت مالی دریافت کند. این شرکت‌ها امیدوارند با کمک بلاک‌چین زنجیره تأمین در صنعت نفت بهبود پیدا کند.

آن‌ها همچنین می‌خواهند زمان کمتری برای رایزنی و مذاکره در هنگام معاملات انرژی صرف شود و تراکنش‌ها به‌صورت خودکار انجام شوند.

نگاه بزرگان صنعت نفت به فناوری‌های نو

هفته گذشته هم از سرمایه‌گذاری شرکت نفتی شل (Shell) در پلتفرم انرژی LO3 برای شما نوشتیم که نشان می‌دهد شرکت‌های سنتی انرژی نمی‌خواهند از جریان فناوری‌های آینده حذف شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز: محصول جدید مایکروسافت

به‌علاوه در اوایل سال جاری میلادی شرکت اسپانیایی رپ سول (Repsol) که در زمینه اکتشاف، توسعه و تولید نفت خام فعال است از همکاری با یک استارتاپ مبتنی بر بلاک‌چین برای بهبود روند صدور گواهی برای محصولات پتروشیمی خبر داد.

متخصصان بلاک‌چین معتقدند این صنعت تاریخی در طول زمان زخم‌های زیادی برداشته و حالا این فناوری می‌توان راهکار درمان باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سیستم قراردادها، حمل‌ونقل و مدیریت بارنامه‌ها از اصلی‌ترین بخش‌های صنعت نفت هستند که به روزآمد شدن نیاز دارند.

اما در ساختار سنتی یک نفتکش با میلیون‌ها بشکه نفت از بنادر و ایستگاه‌های معتددی عبور می‌کند و داده‌های بسیاری در این میان تولید می‌شوند.

یک ساختار مبتنی بر بلاک‌چین بهترین فضا برای ثبت و مدیریت این داده‌ها است تا با افزایش شفافیت و تغییرناپذیری تراکنش‌ها به‌مرور زمان نیاز به اعتماد را در ذی‌نفعان از بین ببرد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…