صفحه اول زنجیره بلوک فناوری بلاک چین در خدمت صنعت قهوه هندوراس

فناوری بلاک چین در خدمت صنعت قهوه هندوراس

۰
0
فناوری بلاک چین در خدمت صنعت قهوه هندوراس

استارت آپ کشاورزی گرین چین (GrainChain) که توسط مدیچی (بازوی سرمایه گذاری بلاک چینی شرکت خرده فروشی آنلاین Overstock) پشتیبانی می‌شود، در نظر دارد تا با استفاده از پلتفرم بلاک چین خود یک شبکه ذی نفعان محلی صنعت قهوه در هندوراس را یک دست کند.

به گزارش رسانه‌ها، این شرکت چندین توافقنامه با هدف گردآوری تمام زنجیره تأمین قهوه هندوراس در پلتفرم بلاک چین خود، به امضا رسانده است.

گرین چین، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قهوه در جهان با به کارگیری این ابتکار عمل، در نظر دارد فرآیندهای مختلف زنجیره تأمین قهوه در هندوراس را که از گذشته یکی از صادرکنندگان عمده بوده است، تسهیل کند.

به ویژه، گرین چین متعهد شده است تا سه هدف مهم شامل افزایش اطمینان میان کشاورزان و بانک‌ها، ارتقای صحت داده‌ها و بهبود شفافیت را به انجام برساند.

علاوه بر این ابتکار عمل، گرین چین با قرار دادن یک کیف پول دیجیتال در اختیار مشتریان داخلی این امکان را فراهم می‌آورد تا کشاورزان دورافتاده و محروم از خدمات بانکی، بتوانند درخواست وام دهند. بانک‌ها می‌توانند از وام‌های گرین چین برای زمین‌های کشاورزی کوچک و متوسط استفاده کنند، در حالی که شرکت‌های بیمه‌ای نیز از گرین چین برای خودکار کردن سوابق خود استفاده می‌کنند. افزون بر این، کشاورزان محلی به محصولات خود از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه دسترسی دارند و می‌توانند نظارت واقعی بر فهرست محصولات خود داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید:  بخش تحقیق و توسعه تویوتا ائتلافی در زمینه بلاک چین تشکیل می‌دهد

گفتنی است سیستم مالی گرین چین در سال 2003 راه اندازی شد. این سیستم به تولیدکنندگان، خریداران و فروشندگان اجازه می‌دهد تا از قراردادهای هوشمند در تراکنش‌های کشاورزی استفاده کنند. فعالیت گرین چین در هوندراس در پی همکاری با ایالت تامائولیپاس مکزیک برای گسترش خدمات ردیابی محصولات در این کشور آغاز شد. همان طور که کوین تلگراف پیش از این گزارش داده 10 درصد از سهام گرین چین توسط گروه سرمایه گذاری در اواخر سال 2018 خریداری شد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…