صفحه اول اخبار حمایت از کاندیدای انتخابات آمریکا با پولیتی کوین

حمایت از کاندیدای انتخابات آمریکا با پولیتی کوین

۰
0
حمایت از کاندیدای انتخابات آمریکا با پولیتی کوین

کاندیدای ایالت کارولینای شمالی برای مجلس نمایندگان آمریکا، از یک ICO و توکن ایجاد شده در آن به نام پولیتی کوین برای تأمین هزینه‌های شرکت در انتخابات استفاده می‌کند.

«دن بیشاپ» که بعد از جریان تقلب در دوره قبلی انتخابات کارولینای شمالی نماینده این ایالت برای ورود به مجلس است به رأی مردم نیاز دارد. البته در کنار رأی، او برای جذب هر چه بیشتر رأی دهندگان و تبلیغات قوی‌تر نیازمند حمایت مالی است. در همین راستا گروه اقدام سیاسی بیت پک (BitPAC) در ایالات متحده تصمیم گرفته با ایجاد یک ICO و توکن پولیتی کوین (PolitiCoin) از وی حمایت کند.

«دن بَکِر» بنیان‌گذار گروه اقدام سیاسی بیت پک اعلام کرده «هر کس به این گروه پول اهدا کند می‌تواند یک پولیتی کوین دریافت کند. این توکن صرفاً برای همین موضوع ایجاد شده و قرار نیست ابزاری برای حفظ یا انتقال ارزش باشد.»

بیت پک در سال 2014 و با هدف ایجاد سازوکاری برای پذیرش بیت کوین توسط کسانی که می‌خواستند در انتخابات آمریکا شرکت کنند راه‌اندازی شد.

در همان سال بیت پک برای هشت نفر که متقاضی شرکت در انتخابات مجلس و سنای آمریکا بود مقداری بیت کوین در قالب کیف پول‌های کاغذی فرستاد.

این مطلب را از دست ندهید:  ساختار بلاک چین برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

بااین‌حال به علت عدم استقبال این افراد بیت پک در سال 2018 منحل شد تا اینکه اخیراً بار دیگر توسط دن بکر احیا شده است.

گفتنی است در سیاست‌گذاری جدید این گروه بیشتر از کاندیداهایی حمایت می‌شود که در وعده‌های انتخاباتی‌شان از رمز ارزها پشتیبانی کرده‌اند و قول فضای مساعد برای رگولاتوری و توسعه آن داده‌اند.

به‌علاوه بیت پک باید مقدار بیت کوین یا اترهای جمع آوری شده برای هر کاندیدا را به کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا گزارش دهد و قوانین مربوط به احراز هویت را نسبت به اهدا کنندگان اجرا نماید.

اما این خبر به این خاطر حائز اهمیت است که می‌تواند آغاز کننده جریان جدیدی برای سیاستمداران در جهت استفاده از بیت کوین و سایر رمز ارزها برای اهداف سیاسی باشد.

جریانی که می‌تواند مزایا و معایب متفاوتی برای فعالان این فضا داشته باشد. برای اطلاع بیشتر درباره استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات «اولین انتخابات ایالتی بر پایه فناوری بلاک چین در آمریکا برگزار شد» را بخوانید.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…