صفحه اول بیت‌کوین انتقال 112027 بیت کوین با کارمزدی معادل هزینه یک فنجان قهوه!

انتقال 112027 بیت کوین با کارمزدی معادل هزینه یک فنجان قهوه!

۰
0
انتقال 112027 بیت کوین با کارمزدی معادل هزینه یک فنجان قهوه!

قابلیت انتقال مقادیر زیاد پول با بیت کوین با کارمزد بسیار کم همچنان یکی از امتیازات اساسی این رمز ارز است. نهنگ‌های بیت کوین به تازگی حجم تراکنش‌های بزرگی را با کارمزدهایی انجام داده‌اند که تفاوت آشکاری با بانک‌ها دارد.

این تراکنش‌ها در توییتر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است: 107848 بیت کوین فقط با کارمزد 02/0 بیت کوین انجام شده است. این معادل 90000000 دلار با 166 دلار کارمزد در تراکنش‌های بانکی است.

اما در بلاک چین بیت کوین نه تنها دولت، بانک یا شخص ثالثی برای تأیید تراکنش‌ها وجود ندارد، بلکه توانایی متوقف کردن تراکنش‌ها نیز وجود ندارد.

«نج کادریک» مدیرعامل صرافی Bitstamp در توییتر خود نوشت: 112027 بیت کوین در تنها یک تراکنش با قیمت یک فنجان قهوه (3.89 دلار) منتقل شد. این نکته نشان می‌دهد که این سیستم پرداخت دیجیتال چقدر ساده طراحی و کاربردی طراحی شده است.

هر یک از این تراکنش با روش‌های معمول بانکداری کارمزد بسیار بیشتری خواهد داشت. هزینه‌های سیستم بین‌المللی سوئیفت ثابت هستند، اما ارزش پول منتقل شده، نیازمند تعداد تراکنش‌های قابل توجه است. علاوه بر این، انتقال این مقادیر چند روز طول می‌کشد تا کامل شود.

این مطلب را از دست ندهید:  عدم علاقه بانک مرکزی آمریکا به راه‌اندازی رمز ارز ملی

هر دو مورد قیمت و سرعت در شبکه بیت کوین مورد توجه قرار گرفته‌اند. ارائه چنین آزادی مالی بین‌المللی همان مفهومی است که ساتوشی ناکاموتو در زمان طراحی این سیستم در نظر گرفته است.

بانکداری جهانی همچنان بیت کوین را به عنوان یک راهکار قبول ندارد. برای نمونه، وارن بافت به تازگی گفته بیت کوین ارزش منحصربه‌فردی ندارد و به زودی از بین می‌رود.

با این وجود سیستم‌های دیجیتالی در حال ایجاد روش‌هایی برای انتقال دارایی با کارمزد کمتر و سرعت بیشتر هستند. در حالی که این سیستم‌های غول پیکر که در صنعت بانکداری کنونی وجود دارند، به نسل خود خدمات ارائه می‌دهند، حرکت به سمت بیت کوین در حال انجام است.

اما درست همان‌طور که نسل گذشته نتوانست بانکداری اینترنتی را به خوبی درک کند، بیت کوین هم تغییر بزرگی در مسیر فکری جهان درباره ارزش پولی و چگونگی انتقال آن در میان کاربران ایجاد خواهد کرد.

Beincrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …