صفحه اول بیت‌کوین نقش یک نهنگ در افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017

نقش یک نهنگ در افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017

۰
0
نقش یک نهنگ در افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017

محققان با تشدید موضع خود درباره دستکاری بازار بیت کوین در زمستان 2017 ادعا می‌کنند که یک نهنگ مسئول افزایش قیمت تاریخی این رمز ارز بوده است.

به گزارش بلومبرگ، «جان گریفین» و «امین شمس» به ترتیب از دانشگاه تگزاس و اوهایو، تحقیقات قبلی خود که پرونده‌ای درباره علت بازار صعودی بیت کوین و دستیابی به بالاترین قیمت یعنی 20 هزار دلار در دسامبر 2017 بود را به‌روز کرده‌اند.

پیشگویی زمانبندی بازار یا دستکاری

در تحلیل گریفین و شمس که ابتدا در یک نشریه تحقیقاتی در ماه ژوئن سال 2018 منتشر شد، آمده بود که از الگوهای تراکنش‌ها روی بلاک چین پیشنهادی تتر برای پشتیبانی قیمت و دستکاری بازار بیت کوین استفاده شده است.

در یک به‌روز رسانی در تحقیقی که پیش از این انجام شد، این اعضای آکادمیک بر روی نظرات قبلی خود تاکید کرده‌اند که قرار است به طور رسمی در نشریه شماره بعد  Journal of Finance منتشر شود.

آنها این موضوع را مطرح کرده‌اند که تحلیل تراکنش‌های بیت کوین و تتر از ابتدای ماه مارچ 2017 تا 31 مارچ 2018، این نظریه را مستحکم‌تر می‌کند که یک موجودیت واحد (یک نهنگ بیت کوین) به وسیله شرکت خواهر تتر، صرافی رمز ارزی بیت‌فینکس، در پشت این دستکاری قرار دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت‌کوین و رمز ارز در دنیای فوتبال

همچنین این افراد ادعا می‌کنند براساس شبیه‌سازی‌ها بعید به نظر می‌رسد این الگوها تصادفی رخ داده باشند. این بازیگر بزرگ یا این موجودیت حقیقی زمان بازار را پیشگویی کرده یا یک تاثیر قیمتی قابل توجه روی بیت کوین اعمال کرده که در جریان انبوه تریدرهای کوچکتر قابل مشاهده نیست.

«استوارت هوگنر» مشاور عمومی تتر ادعاهای این محققان را با انتشار بیانیه‌ای رد کرده است. در این بیانیه آمده است که تحقیق این افراد از پایه ایراد دارد و نشات گرفته از داده‌های کافی نیست. او همچنین مدعی شد که این تحقیق انگیزه طرح یک دعوی در دادگاه علیه تتر، بیتفینکس و مجری آن آفینکس شد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …