صفحه اول بیت‌کوین پذیرش بیت کوین در فروشگاه‌های استرالیایی

پذیرش بیت کوین در فروشگاه‌های استرالیایی

۰
0
پذیرش بیت کوین در فروشگاه‌های استرالیایی

پذیرش بیت کوین در فروشگاه‌های استرالیا و کشورهای دیگر یکی از عوامل اصلی رواج این رمز ارز در سطح جوامع و افزایش آگاهی عمومی نسبت به آن خواهد بود.
اتحادیه فروشندگان مستقل استرالیا که شامل مجموعه‌ای از سوپرمارکت‌های با مالکیت مستقل است در همکاری با شرکت TravelbyBit به مشتریان امکان می‌دهند تا مواد غذایی را با بیت کوین و سایر رمز ارزها بخرند.

شرکت TravelbyBit در زمینه فروش بلیت‌های مسافرتی فعال است و از قبل زیرساخت‌‌هایی برای دریافت بیت کوین ، لایت کوین و … ایجاد کرده است.

«کالب یواح» درباره این همکاری می‌گوید: «فرقی نمی‌کند که بخواهم تخم‌مرغ، شیر یا سبزیجات بخرم نکته مهم این است که می‌توانم پول آنها را با رمز ارز پرداخت کنم. این اتفاق برای سایر شهروندان که رمز ارز داشته باشند نیز صدق می‌کند.»

بنابر گفته‌های مدیران این شرکت هیچ سودی از این همکاری نصیب آنها نمی‌شود با این حال امیدوارند که این ابتکار به صاحبان فروشگاه‌ها نشان دهد که شیوه‌های جایگزین پرداخت سنتی با بیت کوین و آلت کوین‌ها نیز وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  نقش یک نهنگ در افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017

این در واقع یک جور آموزش عمومی است که باعث ترویج بلاک چین و رمز ارزها می‌شود و اگر صاحبان فروشگاه‌ها بتوانند از آن سود ببرند قطعا این آموزش موفق بوده است.

مسئولان شرکت TravelbyBit امیدوارند این راهکار به سایر فروشگاه‌ها در نقاط مختلف جهان تسری پیدا کند.

در سال 2017 یک بوفه در سنگاپور افتتاح شد که افراد می‌توانستند در آن قهوه و ساندویچ‌های سبک را با استفاده از رمز ارزها بخرند.

در ایران هم از چند سال پیش برخی از فروشگاه‌ها که بیشتر در حوزه فروش صنایع دستی فعال بوده‌اند دریافت بیت کوین را شروع کرده‌اند.

از جمله آنها می‌توان به دو فرش و کفش فروشی در بازار تبریز اشاره کرد. علاوه بر اینها یک کافی‌شاپ در تهران و یک پیتزا فروشی در مشهد هم از مشتریان بیت کوین قبول می‌کنند.

متخصصان بازار بیت کوین معتقدند پذیرش آن توسط کسب و کارهای کوچک گام بزرگی برای رواج این رمز ارز در سطح جوامع و افزایش آگاهی عمومی نسبت به آن است.

Cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …