صفحه اول بیت‌کوین نصف بیت کوین جهان در 1800 کیف پول

نصف بیت کوین جهان در 1800 کیف پول

۰
0
نصف بیت کوین جهان در 1800 کیف پول

بر اساس یک تحقیق جدید، توزیع بیت کوین در کیف پول ها و دارایی‌های رمز ارزی همیشه از دیگر ثروت‌های جهانی متمرکزتر بوده است. PARISQ که یک پلتفرم نظارتی روی شبکه‌های بلاک چین است اعلام کرده بیت کوین با قرار داشتن در اختیار عده معدودی، تقریباً 50 برابر متمرکزتر از دیگر دارایی‌های جهانی است. در حالی که توزیع اتر، 300 برابر متمرکزتر است.

بر اساس این تحقیق، برای ورود به فهرست 50 درصد برتر دارندگان این ارز دیجیتال، یک شخص باید 347 بیت کوین داشته باشد که ارزش فعلی آن 3.6 میلیون دلار است. این 50 درصد از ثروت بیت کوین توسط 0.023 درصد از کیف پول ها کنترل می‌شود. این در حالی است که 50.1 درصد از ثروت جهانی توسط یک درصد از جمعیت جهان کنترل می‌شود.

تحقیقات PARISQ نشان می‌دهد، 1805 والت نیمی از تمام بیت کوین‌های در گردش را کنترل می‌کنند. با تعمیم این یافته به بازار پنج رمز ارز برتر، مشخص می‌شود فقط 6457 والت شخصی تمام دارایی‌ها را کنترل می‌کنند.

 

کیف پول نهنگ‌ها!

بزرگ‌ترین دارندگان این رمز ارزها – به‌ویژه بیت کوین – به‌طور محاوره‌ای با عنوان «نهنگ» شناخته می‌شوند و با قرار داشتن چنین دارایی‌های متمرکزی در اختیار سرمایه‌گذاران نسبتاً معدود، اگر یکی از نهنگ‌ها تصمیم بگیرد که بخش بزرگی از دارایی خود را به فروش برساند، خطر نوسان قیمت افزایش می‌یابد.

چنین تراکنش‌های بزرگی معمولاً مخفیانه انجام می‌شوند، شاید با توافق ویژه با صرافی‌های رمز ارزی – تا قیمت‌ها به‌طور نسبی پایدار باقی بمانند. در حالی که خرید با قیمت کم و فروش به قیمت بالاتر، هدف هر معامله‌گری است، این کاملاً در اختیار یک نهنگ است تا بازار را به نفع خود دست‌کاری کند.

این مطلب را از دست ندهید:  شاخص آزادی اقتصادی چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟

تصور می‌شود که دارندگان اصلی این حجم از بیت کوین و دارایی‌های رمز ارزی بنیان‌گذاران، پذیرندگان اولیه و سازمان‌هایی مانند صندوق‌ها و مؤسسات سرمایه‌گذاری هستند.

همچنین «آندره کالینوفسکی» هم‌بنیانگذار PARISQ در این باره معتقد است: «رمز ارزها با این هدف به وجود آمدند تا تساوی اجتماعی بیشتری را فارغ از دست‌کاری دولت و کنترل متمرکز ایجاد کنند. گرچه، آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که ثروت رمز ارزی توسط عده معدودی از پذیرندگان اولیه و والت‌های نهنگ کنترل می‌شود.»

 

نظارت بر دست‌کاری‌ها

XRP در میان 5 رمز ارز برتر بازار سرمایه، متمرکزترین آن‌ها به شمار می‌رود. ریپل تنها با 14 والت کنترل 50 درصد بازار آن را انجام می‌دهند. اتریوم با 50 درصد از تمام توکن‌های دیجیتالی که در اختیار 346 والت قرار دارد، در رتبه بعدی جای گرفته است.

این تحقیقات نشان می‌دهد که تغییرات زیادی طی سال‌ها صورت نگرفته است.

کالینوفسکی افزود: «اگرچه توجه رسانه‌های جمعی در اوج بازار رمز ارزها بین دسامبر 2017 تا فوریه 2018 توجه سرمایه‌گذاران خرده‌پا را به همراه داشت، اما تعداد کمی از آن‌ها در سطح تغییر کرده است. نهنگ‌ها هنوز هم دارندگان رمز ارزها به مدت طولانی هستند و توانایی جابه‌جایی بازارها را دارند.»

وی در پایان گفت: «در حقیقت، شفافیت که بخشی از دی‌ان‌ای رمز ارزهاست در سایه حجم و پیچیدگی موجود در تجزیه و تحلیل این رمز ارزها ایجاد شده است. زمان آن فرا رسیده بلاک چین به روی همه گشوده شود تا توزیع عادلانه ثروت مورد حمایت قرار بگیرد یا حداقل اطمینان حاصل کنیم که نهنگ‌ها تحت نظارت بهتر پاسخگوتر خواهند بود.»

cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …