صفحه اول تریدینگ تحلیل بیت کوین (سه‌شنبه 17 مهر ۱۳۹۷)

تحلیل بیت کوین (سه‌شنبه 17 مهر ۱۳۹۷)

۰
0
بیت کوین ؛ قطار وحشت در سرزمین آرزوها

همانطور که در تحلیل قبلی نیز گفته شد؛ بیتکوین برای رشد نیاز داشت تا برای تجدید قوا، از اوجی گرفته بود به خط روند اصلی باز گردد. که دقیقاً طبق پیش بینی با شکستن خط روند فرعی (صورتی کمرنگ) به روند اصلی (خط آبی) رسید و دوباره مسیر رشد را طی کرد.

آنچه گذشت

همانطور که در تحلیل قبلی نیز گفته شد؛ بیتکوین برای رشد نیاز داشت تا برای تجدید قوا، از اوجی گرفته بود به خط روند اصلی باز گردد. که دقیقاً طبق پیش بینی با شکستن خط روند فرعی (صورتی کمرنگ) به روند اصلی (خط آبی) رسید و دوباره مسیر رشد را طی کرد.

6600 خونین

اما چیزی که کمتر انتظارش را داشتیم، توقف دوباره در سقف مقاومتی پیشین (خط چین آبی) بود. بیتکوین در مواجهه با این خط بسیار ضعیف ظاهر شده است. هر حرکتی در قیمت حدود 6600 به هر طرف بلافاصله با سرکوب شدید مواجه شده و دوباره به کانال 6500 باز گردانده میشود. میشود گفت جنگی تمام عیار بین خریداران و فروشندگان برای تعیین آینده بیتکوین در جریان است.

 

(لینک نمودار)

شهر ارواح

همانطور که در تحلیل بیت کوین قبلی نیز گفته شد، تغیرات قیمت (Volatility)  در بیتکوین کاهش داشته و به پایین ترین سطح خود در 21 ماه گذشته رسیده است. اما چیزی که در این هفته مشاهده شد کاهش تغییرات قیمت نبود، بلکه تبدیل شدن چارت بیتکوین به شهر ارواح بود. رسماً در تایم فریم های 30 دقیقه شاهد ماروبوزو (Marubozu ) های کوتاه و هم اندازه بودیم که به نظر بنده کم سابقه است. نکته قابل توجه این است که برای دو روز متوالی حجم معاملات روزانه بیتکوین در پلتفرم بیتمکس (BitMEX) به زیر یک میلیارد دلار رسیده است که از ژانویه تاکنون بی سابقه است. به نظر میرسد که خریداران و فروشندگان عمده تا مشخص شدن وضعیت آینده این رمز ارز  دست نگه داشته اند و در این برهه عده ای خرده پا بازارسازی می کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  نمودار شمعی، بیت‌کوین و تریدر ؛ مفاهیم و کاربردها

 

(لینک نمودار)

فکت ها در تحلیل بیت کوین این هفته

  1. بیتکوین در شکستن سقف مقاومتی خود ضعیف ظاهر شده است و در کانال قیمتی 6500 گیر افتاده است.
  2. حد حمایت و مقاومت نزدیک و نزدیک تر شده اند و به نوک مثلث تشکیل شده نزدیک تر شده ایم.
  3. حجم بازار و تغییرات قیمت بسیار کاهش یافته است.

سناریوی احتمالی

با توجه به آنچه گذشته است و آینده بازار؛ در صورتی که روند اصلی (خط آبی) شکسته نشود، احتمال میرود بازار مانند این چند روز تا حد شکستن خط مقاومت فرعی (خط چین آبی) بصورت مستقیم و بدون نوسان خاصی پیش رود.

تحلیل بیت کوین پس از آن در بین دو سقف اصلی (خط چین آبی و خط چین زرد) احتمالا شاهد ارزیابی (teasing) نهنگ ها با چند جهش ناگهانی باشیم. اما چیزی که مسلم است بالاخره حداکثر تا آخر هفته به محل تقاطع خط روند اصلی (خط آبی) و سقف مقاومت اصلی (خط چین زرد) خواهیم رسید و بازی بزرگان آغاز خواهد شد.

 

(لینک نمودار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نمودار شمعی، بیت‌کوین و تریدر ؛ مفاهیم و کاربردها

تریدرهای حرفه‌ای دائما با نمودارهای شمعی سر و کار دارند و از آنها برای تشخیص زمان‌های خرید…