تحلیل بیت‌کوین (دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) – حمید باب‌الحوائجی

  • توسط حمید باب‌الحوائجی
  • ۲ ماه قبل
  • ۰

بیتکوین در برهه حساس کنونی!

دوباره خطوط حمایت و مقاومت بیتکوین به هم رسیده‌اند تا شاهد جهشی دیگر در قیمت این رمزارز باشیم. اما این بار، این همگرایی اهمیت خاصی در تاریخ بیتکوین دارد. همانطور که در تصویر روند کلی (چارت هفتگی) مشاهده می‌کنید پس از ریزش تاریخی ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ همواره بازار قله‌هایی از نوع lower-high تشکیل داده و همواره اجازه رشد قیمت و بازگشت به سطح بالای قیمتی را گرفته است. از طرفی کف های بازار همواره در یک روند افقی حفظ شده اند. اکنون در این برهه حساس است که قیمت به تقاطع این دو ابر-روند رسیده است.

در روزهای آتی بازار تصمیم می‌گیرد که روند باید به کدام سوی مثلث انتقال داده شود.

کدام طرف؟

همانطور که گفتیم قیمت بیتکوین پس از یکسال و نیم تشکیل قله‌های کوچک‌تر حال به جایی رسیده است که یا باید سطح مقاومت خود را بشکند و دوباره اوج را تجربه کند. یا اینکه سطح حمایت چندبار تائید شده را شکسته به قیمت های پایین‌تری برسد. با توجه به روند تشکیل شده در تایم فریم هفتگی، امیدواری، انتظار و تحلیل‌های مثبت بازار و همچنین رشد حجم کلی بازار (Market Cap) رمزارزها انتظار داریم تا بیتکوین به بالای مثلث برسد.

فکت ها

۱. حجم معاملات افزایش یافته اما تغییرات قیمت (Volatility) کاهش داشته و به پایین‌ترین سطح در ۲۱ ماه گذشته رسیده است.

۲. باند حمایت ۵۸۰۰-۶۱۰۰ مهمترین حد حمایتی بیتکوین است که در طول یکسال گذشته تا به حال حداقل ۵ بار با آن مواجه شده است.

۳. مقاومت ۶۸۰۰ آخرین حد مقاومتی است که بیتکوین تجربه کرده است.

سناریوی محتمل

با توجه روند کم قدرت و نزولی شکل گرفته در تایم فریم های روزانه و ساعتی احتمال زیادی وجود دارد تا در روزهای سوم و چهارم اکتبر قیمت روند فرعی شکل گرفته خود (خط صورتی) را خواهد شکست و به روند صعودی اصلی خود (خط آبی) بازخواهدگشت. سپس با تشکیل یک روند صعودی احتمال می‌رود در روز ۱۰ یا ۱۱ اکتبر علاوه بر شکستن خط مقاومت یکساله، بر آخرین مقاومت خود یعنی ۶۸۰۰ (باکس سبز) نیز فایق آمده و آن رشد مورد انتظار را شکل دهد.

 البته این احتمال نیز وجود دارد که با شکسته شدن روند فرعی، ممنتوم سقوط آنقدر باشد که روند صعودی اصلی (خط آبی) نیز شکسته شده و روند به یک روند نزولی تبدیل شود. در این صورت امکان ریزش قیمت تا حد حمایت افسانه‌ای (باکس قرمز) نیز وجود دارد. البته در صورت وقوع این اتفاق امکان عبور از حد حمایت ۵۸۰۰ و شکستن مثلث رو به پایین خیلی بعید به نظر میرسد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

حمید باب‌الحوائجی بر روی پروژه‌های هوش مصنوعی و رمزنگاری کار می‌کند. حمید اما از سال 2008 به صورت جدی در فارکس، بورس ایران و بازار سکه هم فعالیت کرده و مشخصا از 2 سال پیش وارد بازار رمزارز ها شده است.

  • twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
خدمات وب آمازون به توسعه دهندگان اجازه می‌دهند تا اپلیکیش‌های بلاک‌چینی را توسعه دهند
آمازون و امکان توسعه اپلیکیشن‌های زنجیره‌بلوکی و تهدید IBM

شرکت معظم آمازون اخیراً اعلام کرده که قصد دارد خدمات مبتنی بر بلاک‌چین را در دو بخش خصوصی و عمومی...

Close