صفحه اول تریدینگ تحلیل بیت کوین (دوشنبه 9 مهر 1397)

تحلیل بیت کوین (دوشنبه 9 مهر 1397)

۰
0
تحلیل بیت کوین (دوشنبه 9 مهر 1397) - حمید باب‌الحوائجی

بیت کوین در برهه حساس کنونی!

دوباره خطوط حمایت و مقاومت بیت کوین به هم رسیده اند تا شاهد جهشی دیگر در قیمت این رمز ارز  باشیم. اما این بار، این همگرایی اهمیت خاصی در تاریخ بیت کوین دارد. همانطور که در تصویر روند کلی (چارت هفتگی) مشاهده می‌کنید پس از ریزش تاریخی 17 دسامبر 2017 همواره بازار قله هایی از نوع lower-high تشکیل داده و همواره اجازه رشد قیمت و بازگشت به سطح بالای قیمتی را گرفته است. از طرفی کف های بازار همواره در یک روند افقی حفظ شده اند. اکنون در این برهه حساس است که قیمت به تقاطع این دو ابر-روند رسیده است.

در روزهای آتی بازار تصمیم می‌گیرد که روند باید به کدام سوی مثلث انتقال داده شود.

 

کدام طرف؟

همانطور که گفتیم قیمت بیت کوین پس از یکسال و نیم تشکیل قله های کوچک تر حال به جایی رسیده است که یا باید سطح مقاومت خود را بشکند و دوباره اوج را تجربه کند. یا اینکه سطح حمایت چندبار تائید شده را شکسته به قیمت های پایین تری برسد. با توجه به روند تشکیل شده در تایم فریم هفتگی، امیدواری، انتظار و تحلیل های مثبت بازار و همچنین رشد حجم کلی بازار (Market Cap) رمز ارز ها انتظار داریم تا بیت کوین به بالای مثلث برسد.

فکت ها

  1. حجم معاملات افزایش یافته اما تغییرات قیمت (Volatility) کاهش داشته و به پایین ترین سطح در 21 ماه گذشته رسیده است.
  2. باند حمایت 5800-6100 مهمترین حد حمایتی بیت کوین است که در طول یکسال گذشته تا به حال حداقل 5 بار با آن مواجه شده است.
  3. مقاومت 6800 آخرین حد مقاومتی است که بیت کوین تجربه کرده است.
این مطلب را از دست ندهید:  نگاهی به رگولاتوری رمز ارز در پنج کشور آسیایی

سناریوی محتمل

با توجه روند کم قدرت و نزولی شکل گرفته در تایم فریم های روزانه و ساعتی احتمال زیادی وجود دارد تا در روزهای سوم و چهارم اکتبر قیمت روند فرعی شکل گرفته خود (خط صورتی) را خواهد شکست و به روند صعودی اصلی خود (خط آبی) بازخواهدگشت. سپس با تشکیل یک روند صعودی احتمال می‌رود در روز 10 یا 11 اکتبر علاوه بر شکستن خط مقاومت یکساله، بر آخرین مقاومت خود یعنی 6800 (باکس سبز) نیز فایق آمده و آن رشد مورد انتظار را شکل دهد.

 البته این احتمال نیز وجود دارد که با شکسته شدن روند فرعی، ممنتوم سقوط آنقدر باشد که روند صعودی اصلی (خط آبی) نیز شکسته شده و روند به یک روند نزولی تبدیل شود. در این صورت امکان ریزش قیمت تا حد حمایت افسانه ای (باکس قرمز) نیز وجود دارد. البته در صورت وقوع این اتفاق امکان عبور از حد حمایت 5800 و شکستن مثلث رو به پایین خیلی بعید به نظر میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نمودار شمعی، بیت‌کوین و تریدر ؛ مفاهیم و کاربردها

تریدرهای حرفه‌ای دائما با نمودارهای شمعی سر و کار دارند و از آنها برای تشخیص زمان‌های خرید…