صفحه اول اخبار نقش بیت کوین در شرایط بحرانی شیلی

نقش بیت کوین در شرایط بحرانی شیلی

۰
0
نقش بیت کوین در شرایط بحرانی شیلی

به گفته برخی کاربران شبکه بانکی در شیلی مشتریان بانک‌ها قادر به برداشت وجه از حساب خود نیستند. به طور کلی یکی از مهم‌ترین استدلال‌ها در طرفداری از بیت کوین و رمز ارزها این است که آن‌ها اجازه می‌دهند کاربران بانک خودشان باشند.

در حقیقت، به نظر می‌رسد رابطه مستقیم میان دستگاه‌های خودپرداز مسدود شده و افزایش حجم تجارت بیت کوین وجود دارد. بیشترین حجم تجارتی که تاکنون گزارش شده، ماه گذشته در میان آشفتگی‌های هنگ کنگ در LocalBitcoins اتفاق افتاد. شهروندان هنگ کنگ برای دریافت وجه نقد دچار مشکل شده‌اند، چرا که دولت چین زیرساخت‌های پرداخت این شهر را در دست دارد.

در حال حاضر شرایط مشابهی نیز بر شیلی حاکم است و اگر از هنگ کنگ درس گرفته باشیم، ممکن است افزایش قابل توجه تمایلات به بیت کوین در راه باشد.

 

فعالیت‌ها در شیلی در پی سرکوب دولت متوقف می‌شود

به گفته یکی از کاربران توییتر نیروهای ارتش معترضان را در خیابان هدف قرارده داده و می‌کشند. بسیاری از سوپرمارکت‌ها خالی شده و کمبود شدید مواد غذایی مشاهده می‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های خودپرداز نیز قفل شده‌اند. اگر قرار باشد درسی از آشفتگی‌های اخیر هنگ کنگ بگیریم، این است که رمز ارزها و مقابله با سرکوب دولت یک ویژگی بدیهی است. به نظر می‌رسد حجم تجارت بیت کوین زمانی که مردم توانایی استفاده آزادانه از پول خود را از دست می‌دهند، افزایش می‌یابد.

این مطلب را از دست ندهید:  طرح مخابرات انگلیس برای امنیت دیجیتال در ساختار بلاک چینی

 

احتمال افزایش تجارت بیت کوین

از هم اکنون به نظر می‌رسد حجم تجارت هفتگی بیت کوین در LocalBitcoins به طور مداوم افزایش یافته است، اما برای نتیجه‌گیری باید تا هفته‌های آینده صبر کنیم. یک افزایش قابل توجه در این هفته می‌تواند این ایده را که بیت کوین و رمز ارزها می‌توانند به عنوان یک محافظ احتمالی مقابل سرکوب دولت‌ها عمل کنند، افزایش می‌دهد.

به نظر می‌رسد اهمیت کنترل پول توسط خود افراد در جهانی که دولت‌ها تمایل به نظارت و محدود کردن قدرت خرید شهروندان خود دارند، رو به افزایش است.

داستان مردم شیلی غم‌انگیز است و با ادامه آشفتگی‌هایی که از کنترل خارج می‌شود، این می‌تواند یک نقطه بحرانی برای کشور باشد. مشخص نیست که آیا موقعیت اضطراری کنونی به کنترل بانک‌ها نیز منتقل شود یا خیر، اما اگر از شرایط هنگ کنگ درس بگیریم، دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

Beincrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…