صفحه اول بیت‌کوین بیت کوین سومین روش پرداخت مورد استفاده در ایتالیا

بیت کوین سومین روش پرداخت مورد استفاده در ایتالیا

۰
0
بیت کوین سومین روش پرداخت مورد استفاده در ایتالیا

پذیرش بیت کوین در ایتالیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای اروپا، به طور قابل توجهی رو به گسترش است. براساس تحقیق جدید موسسه سم راش (SemRush) بیت کوین برترین رمز ارز جهان و در حال حاضر سومین روش پرداختی مورد استفاده در این کشور است.

ایتالیایی‌ها عاشق بیت کوین هستند

با وجود ماهیت بی ثبات بیت کوین و عدم شفافیت نظارتی که همچنان فضای جهانی رمز ارزها را به خطر می‌اندازد، ایتالیایی‌ها پرداخت با این ارز دیجیتالی را به یورو ترجیح می‌دهند.

بر اساس یک نظرسنجی توسط موسسه سم راش، بیت کوین در حال حاضر جایگاه سوم پرکاربردترین روش‌های آنلاین پرداخت در ایتالیا را پس از پی پال و پست پی (PostePay) دارد.

بر اساس گزارش‌ها، ماهانه بیش از 215 هزار و 800 تراکنش بیت کوین در ایتالیا انجام می‌شود، در حالی که با روش‌های دیگر پرداخت مانند امریکن اکسپرس و کارت‌های اعتباری به ترتیب تنها 189 هزار و 33950 تراکنش صورت می‌گیرد.

 

آگاهی نسبت به بیت کوین در حال گسترش است

کارشناس موسسه سم راش همچنین افزودند، شک و تردیدهای اولیه نسبت به بیت کوین در ایتالیا به سرعت از میان رفته و در حال حاضر ایتالیایی‌های بیشتری نسبت به استفاده از بیت کوین تمایل نشان می‌دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  احتمال افزایش قیمت بیت کوین به 14 هزار دلار

در این تحقیق آمده، با وجود اینکه بیشتر پلتفرم‌های تجارت الکترونیک در این منطقه هنوز مخالف پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت هستند، اما تنها در ماه ژوئن، این رمز ارز برای انجام 368 هزار تراکنش مورد استفاده قرار گرفته است.

در حالی که مخالفان بیت کوین و دیگر رمز ارزها مانند دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا معتقد هستند رمز ارزها کاربرد پول رایج یا یک منبع ارزش را ندارند، رمز ارزها همچنان توجه مردم جهان را به خود جلب می‌کنند.

گزارش‌ها در ماه سپتامبر نشان می‌دهد، جست وجوی گوگل برای واژه BTC ناگهان رشد قابل توجهی داشته است و حتی بیش از سال 2017 و زمانی که قیمت بیت کوین به حدود 20 هزار دلار رسید، بوده است. در حالی که برخی ناظران معتقدند تریدرهای این رمز ارز در تلاش برای دستکاری قیمت‌ها بودند.

در اوایل ماه ژوئن سال 2019 نیز دولت ایتالیا پیشنهاد ارائه یک ارز موازی با یورو را مطرح کرد و همین امر باعث افزایش قابل توجه تقاضا برای بیت کوین و دیگر دارایی‌های جایگزین در این منطقه شد.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …