صفحه اول ماینینگ استخراج بیت کوین در یک کارخانه روسی تحت تحریم آمریکا

استخراج بیت کوین در یک کارخانه روسی تحت تحریم آمریکا

۰
0
استخراج بیت کوین در یک کارخانه روسی تحت تحریم آمریکا

یک کارخانه آلومینیوم در روسیه پس از تحریم‌های آمریکا که منجر به تعطیلی آن در سال 2018 شده است، بیت کوین استخراج می‌کند.
به گزارش سایت خبری RBC روسیه یک کارخانه آلومینیوم خود را که در شمال غربی منطقه کارلیا قرار دارد، به یک استارتاپ رمز ارزی با نام شرکت استخراج روسی (RMC) اجاره می‌دهد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده آمریکا آوریل 2018 شرکت روسال (صاحب امتیاز کارخانه آلومینوم) را تحریم کرد. در آن زمان، وزارت خزانه داری ایالات متحده، اولگ دریپاسکا سهامدار عمده روسال را به عنوان الیگارش لقب داد و به این ترتیب این شرکت را تحریم کرد.

RMC بخش کوچکی از این کارخانه را اجاره کرده است و در نظر دارد تا از انرژی ارزان قیمت و گسترده این کارخانه برای نصب دستگاه‌ها استفاده کند تا بخش بزرگی از بازار جهانی استخراج بیت کوین را به دست آورد. دمی‌تری مارینیچو، بنیانگذار این استارتاپ با اشاره به همکاری با صرافی بریتانیایی و ارائه دهنده والت کریپتونکس (Cryptonex) گفت این شرکت قصد دارد تا 20 درصد از بازار استخراج بیت کوین را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر روسیه 10 درصد از ظرفیت استخراج جهان را در اختیار دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  ماینرها باید در فضایی امن و در چارچوب قانون فعالیت کنند

مارینچو به RBC گفت کارخانه روسال در حال حاضر سودآور نیست، انرژی عرضه شده در آن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و مردمی که در شهر نزدیکی این کارخانه زندگی می‌کنند، جایی برای کار کردن ندارند. ایده ما این است که این کارخانه را دوباره طراحی کنیم و انرژی خود را به عنوان یک سرویس که خدمات آی تی است، به فروش برسانیم.

براساس این توافقنامه، کریپتونکس 42 میلیون از توکن CNX صرافی‌های خود را به این شرکت استخراج انتقال می‌دهد که حدود 85 میلیون دلار ارزش دارد. این شرکت‌ها همچنین جهت خرید تجهیزات استخراج برای تاسیسات جدید کمک مالی خواهند کرد.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…