صفحه اول ماینینگ افزایش تمرکزگرایی و سودآوری در صنعت استخراج بیت کوین

افزایش تمرکزگرایی و سودآوری در صنعت استخراج بیت کوین

۰
0
افزایش تمرکزگرایی و سودآوری در صنعت استخراج بیت کوین

درآمد استخراج رمز ارز بیت کوین اکنون به 14 میلیارد دلار رسیده است اما دو عامل تمرکزگرایی و کاهش پاداش‌ها این صنعت را تهدید می‌کنند.

بیشترین میزان سودآوری استخراج این رمز ارز در سه سال گذشته اتفاق افتاده است. البته در طی این سه سال بیت کوین به کمترین قیمت خود یعنی 3000 دلار هم رسید اما کاهش محسوسی در توان پردازش بلاک چین بیت کوین دیده نشد.

گزارشی از یاهو فایننس هم نشان می‌دهد اگرچه درجه سختی ماینینگ در حال افزایش است اما سودآوری ماینینگ بیت کوین همزمان با افزایش قیمت این رمز ارز بیشتر می‌شود.

با این حال برخی از ماینرها و فعالان این صنعت تمرکزگرایی را یکی از مشکلات اصلی آن می‌دانند که ممکن است باعث انحصار در سودآوری شود.

تمرکزگرایی در صنعت استخراج بیت کوین

وقتی صحبت از تمرکز گرایی در استخراج می‌شود، اولین کشورهایی که نام آنها را به یاد می‌آوریم چین و آمریکا هستند، اما در کمال تعجب باید گفت گرجستان در حال تبدیل شدن به مقصد شماره یک برای ماینرها است.

شرکت بیت‌فیوری (Bitfury) سرمایه‌گذاری وسیعی را در این کشور انجام داده و فارم‌های بزرگی برای استخراج بیت کوین و آلت کوین ها در آنجا تاسیس کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  برای سفر پول لازم نیست اگر بیت کوین داشته باشید!

این فارم ها به صورت تقریبی در طول دو سال گذشته بیشتر از دو میلیارد دلار درآمد داشته‌اند.

در کنار گرجستان، چین، آمریکا و روسیه از قطب‌های سنتی استخراج بیت کوین هستند و توانسته‌اند درصدی از توان پردازشی موجود در شبکه بلاک چین بیت کوین را به خودشان اختصاص دهند.

همین تمرکزگرایی در استخراج ارزهای دیجیتال باعث شده تا گروهی از ماینرها و برخی کشورها نتوانند جایی در این صنعت و سودآوری آن داشته باشند.

کاهش پاداش ماینینگ

بدون تردید فرایند نصف شدن میزان پاداش استخراج بیت کوین در سال 2020 فارم های کوچک را در جریان بازی ماینینگ حذف خواهد کرد.

این کاهش پاداش هر بلوک همچنین به معنی پایدار نبودن سودآوری ماینینگ است.

در نتیجه علی‌رغم افزایش احتمالی قیمت بیت کوین تا سال 2020، درآمدها ماینرها نصف خواهد شد و این زنگ خطری برای آنها است تا از هم‌اکنون سرمایه‌گذاری خود را توسعه داده و فارم های بزرگتری تاسیس کنند.

CoinSpeaker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…