صفحه اول بیت‌کوین سرنوشت بیت کوین بعد از مرگ صاحبش!

سرنوشت بیت کوین بعد از مرگ صاحبش!

۰
0
سرنوشت بیت کوین بعد از مرگ صاحبش!

سوالی که ممکن است خیلی‌ها از خودشان بپرسند این است که بعد از مرگ چه اتفاقی برای دارایی‌های دیجیتال افراد از جمله بیت کوین می‌افتد؟ وضعیت مالکیت و وراثت بیت کوین و سایر رمز ارزها بعد از مرگ چگونه خواهد بود؟ آیا با درگذشت صاحب کیف پول، رمز ارزهای داخل آن هم به دنیای دیگری می‌روند! یا اینکه به فرزندان یا دوستان او ارث خواهند رسید؟

ظاهراً حالت اول برای بیشتر افراد منطقی‌تر است. در واقع از آنجایی که کلید خصوصی بیت کوین یا آلت کوین‌ها فقط نزد خود شخص نگهداری می‌شود، بعد از مرگش این کلیدها هم ناشناخته باقی خواهند ماند و راهی برای دسترسی به کیف پول او وجود نخواهد داشت.

با این حال یک استارتاپ فعال در عرصه بیت کوین راهکار جدیدی ارائه داده و ادعا می‌کند که یکی از بزرگترین چالش‌های تاریخ این رمز ارز را حل کرده است.

در حال حاضر اکثر پروتکل‌های امنیتی که زیرساخت رمز ارزها هستند با مسئله به ارث رسیدن مشکل دارند و وجود مکانیزم‌های ارث در رمز ارزها را ناقض امنیت آن‌ها می‌دانند.

اما اخیراً استارتاپ کازا از محصولی تحت عنوان کازا کاویننت (Casa Covenant) رونمایی کرده که می‌تواند مشکل بیت کوین‌های افراد بعد از مرگ آن‌ها را حل کند.

این مطلب را از دست ندهید:  علاقه‌ بیشتر دهه شصتی‌ها به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

این مکانیزم در واقع از یک سیستم چند امضایی (شبیه به یک حساب چند امضایی بانکی) بهره می‌برد که در آن یک درگاه دسترسی به کلید خصوصی متوفی در اختیار وکیل وی قرار داده شده است.

اما فعال شدن این کلید و درخواست به ارث رسیدن بیت کوین، فرایندهای قانونی هم دارد که باید به دقت طی شوند. در واقع رویکرد استارتاپ به این مسئله، ترکیبی از روش‌های سنتی همراه با اعتماد و استفاده از سیستم‌های غیرمتمرکز بدون نیاز به اعتماد است.

در دو سال گذشته شرکت‌های دیگری هم تلاش کرده‌اند راه‌حل‌هایی برای موضوع ارثیه در دارایی‌های دیجیتال ارائه دهند.

قبلاً در آی آر بلاک چین از یک استارتاپ لاتویایی برای شما گفتیم که پلتفرمی به نام دیجی پالس (Digipulse) را معرفی کرده است.

ایده اصلی این استارتاپ ثبت کلید خصوصی افراد بر روی یک بلاک چین بود. در این پلتفرم اگر بعد از یک دوره زمانی خاص هیچ تراکنشی به یک آدرس انجام نمی‌شد، کلید خصوصی صاحب کیف پول به صورت خودکار برای کسی که او از قبل تعیین کرده بود ارسال می‌شد.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …