صفحه اول بیت‌کوین رابطه جالب افزایش قیمت بیت‌کوین و تمایل به ذخیره‌سازی

رابطه جالب افزایش قیمت بیت‌کوین و تمایل به ذخیره‌سازی

۰
0
رابطه جالب افزایش قیمت بیت‌کوین و تمایل به ذخیره‌سازی

یک گزارش جدید نشان می‌دهد تعداد افرادی که تمایل داشته‌اند بیت‌کوین را به‌جای خرج کردن، ذخیره کنند افزایش چشمگیری داشته است.
ذخیره بیت‌کوین همان مقداری است که برای مدت‌های طولانی در والت افراد باقی می‌ماند. گزارش موسسه Coin Metrics نشان داده این مقدار اکنون به بالاترین میزان خود در پنج سال گذشته شده رسیده است.

این نکته مجدداً بحث قدیمی که بیت‌کوین ابزار انتقال ارزش یا حفظ ارزش است را به کانون توجه‌ها بازگردانده است.

«مت اودل» که در پادکست Crypt برنامه اجرا می‌کند با اشاره به همین گزارش معتقد است که بیت‌کوین به‌طور معنی‌داری در حال تبدیل شدن به یک ابزار ذخیره ارزش است و نمی‌توان به چشم ابزاری برای انتقال ارزش به آن نگاه کرد.

با این حال پایداری این پیش‌بینی وابسته به عوامل دیگری هم هست. مثلاً افرادی که می‌گویند قیمت بیت‌کوین به صد هزار دلار خواهد رسید از افزایش میزان بیت‌کوین خرج نشده در والت‌ها استقبال می‌کنند.

از سوی دیگر بعضی‌ها مثل «ویلی وو» بر این باورند که کاهش بیت‌کوین‌های در گردش به‌مرور زمان باعث ثبات قیمت می‌شود و این یعنی دیگر خبری از افزایش قیمت آن هم به میزان صد هزار دلار نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  دانستنی‌هایی درباره نسل دوم اتریوم

این تحلیل‌گر بیت‌کوین نگران است که کاهش بیت‌کوین‌های در گردش باعث شکل‌گیری گروه جدیدی از بانکدارها شود. این یعنی تجمع تعدادی زیادی از بیت‌کوین‌ها در والت چند ده نفر در تمام دنیا!

بااین‌حال روزنامه‌نگارانی مثل «تور دیمیستر» صحت نظریه مت اودل و گزارش Coin Metrics را زیر سؤال می‌برند. دیمیستر می‌گوید پنج سال خرج نکردن بیت‌کوین‌ها در تاریخ این رمز ارز زمان زیادی نیست ضمن اینکه ممکن است اصلاً خیلی از این کوین‌ها گم شده باشند و دسترسی به آن‌ها وجود نداشته باشد.

یکی دیگر از یافته‌های جالب Coin Metrics که در گزارش به آن اشاره شده افزایش مقدار بیت‌کوین‌های ذخیره شده به موازات افزایش قیمت این رمز ارز است.

البته این فرضیه بر روی کاغذ درست است و ممکن است دلیل جدی‌تر خیلی از هودلرهایی (ذخیره‌کنندگان) که این رمز ارز را در دوران اوج قیمت خریدند انتظار برای رسیدن به یک قیمت مناسب و سپس فروش باشد.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …