صفحه اول بیت‌کوین زیرساخت اساسی بیت کوین به رفع جرائم کمک می‌کند

زیرساخت اساسی بیت کوین به رفع جرائم کمک می‌کند

۰
0
زیرساخت اساسی بیت کوین به رفع جرائم کمک می‌کند

ورود فیسبوک با لیبرا به دنیای رمز ارز ها، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی را بار دیگر در کانون توجه قرار داده است. چندین ناظر مالی در سرتاسر جهان حضور و گسترش رمز ارزها را تأیید کرده‌اند. با این وجود، بسیاری از آن‌ها از جمله رییس جمهور ایالات متحده آمریکا از بیت کوین انتقاد کرده و معتقدند که راه را برای فعالیت‌های مجرمانه باز می‌کند.

در جهانی که افراد بسیاری بیت کوین را ابزاری برای فعالیت‌های مجرمانه می‌دانند، «کتی هاون»، دادستان سابق و شریک موسسه سرمایه گذاری خطرپذیر اندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، ادعا کرده که این فناوری به او برای حل پرونده‌ها کمک کرده است. تراکنش‌های بلاک چین یا آن‌طور که هاون آن‌ها را «نشانگرهای دیجیتال» می‌نامد، به او در ردیابی صندوق‌های غیرقانونی بسیار موثرتر از تعقیب وجوه نقد کمک کرده است.

خانم هاون معتقد است که دولت می‌توانست از همین فناوری برای ردیابی فعالیت‌های مجرمانه‌ای استفاده کند که در غیر این صورت ممکن نبود. بدون ویژگی‌های اساسی بیت کوین، هرگز نمی‌توانستیم این افراد را دستگیر کنیم.

هاون همچنین ادعا کرد که پیگیری جرائم از طریق کارت‌های اعتباری و حساب‌های بین المللی بانکی بسیار سخت‌تر است، چراکه به احضاریه نیاز دارد.

او همچنین با یادآوری اینکه چگونه از سازنده سایت سیلک رود (Silk Road) اخاذی شد توضیح داد که چگونه ماموران دولت از پذیرش کنندگان اولیه سوءاستفاده می‌کنند. ردیابی یا حل جرائم مشخص در صورتی که با پول نقد به انجام رسیده باشند، غیرممکن خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید:  چهار باید و نباید در ترید رمز ارزها

هاون گفت: «بعضی وقت‌ها، نخستین پذیرندگان یک فناوری جدید مجرم تلقی می‌شوند و مجرمان همواره به دنبال راه‌های گریز یا روش‌های جدید برای بهره برداری از سیستم‌ها هستند.»

هاون همچنین سخنانی را درباره مشارکت شرکت خود با لیبرا، رمز ارز جنجالی فیسبوک، مطرح کرد. هفته گذشته، این غول شبکه اجتماعی زمان سختی را پشت سر گذاشت، چرا که بسیاری از حامیان اصلی آن درباره همکاری با فیسبوک با توجه به موانع قانونی که با آن مواجه است، تجدیدنظر کردند.

برای نمونه، پی پال اعلام کرد که دیگر از این پروژه حمایت نخواهد کرد. با این وجود، کتی هاون با بیان اینکه موسسه اندرسن هوروویتز به نقش فعال خود در این پروژه ادامه خواهد داد، گفت: من فکر می‌کنم بسیار خطرناک است و صادقانه باید بگویم که یک متأسفانه یک جریان خطرناک شروع شده که فناوری‌ها را قبل از ساخته شدن آن‌ها متوقف می‌کند.»

وی در نهایت به این حقیقت اشاره کرده که صنعت رمز ارز ها و بیت کوین به روی قانونگذاری باز است، اما تردید قانونگذاران چیزی است که جریان اصلی توسعه دهندگان و شرکت‌ها را از رمز ارزها دور می‌کند.

Ambcrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …