صفحه اول اخبار رکورد جدید برای معاملات آتی بیت کوین در صرافی شیکاگو

رکورد جدید برای معاملات آتی بیت کوین در صرافی شیکاگو

۰
0
رکورد جدید برای معاملات آتی بیت کوین در صرافی شیکاگو

علاقه‌مندی به معاملات آتی بیت کوین باعث شده تا صرافی بازرگانی شیکاگو (CME) شاهد رکورد جدیدی در معاملات آتی این رمز ارز باشد.

همان‌طور که داده‌های این پلتفرم صرافی نشان می‌دهد علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری در بازار قراردادهای آتی نسبت به شروع معاملات آتی در این صرافی در سال 2017 افزایش چشمگیری داشته است.

بنابر اعلام سرپرست اجرایی صرافی بازرگانی شیکاگو میزان قراردادهای آتی بیت کوین 132 درصد افزایش داشته است.

در نتیجه می‌توان گفت تعداد بیشتری از شهروندان آمریکا وارد بازار رمز ارزها شده‌اند.

بر اساس یک مطالعه پژوهشی جدید 36 درصد از سرمایه‌گذاران آمریکایی به سرمایه‌گذاری در رمز ارز بیت کوین تمایل نشان داده‌اند.

«تیم مک‌کورت»، سرپرست اجرایی صرافی بازرگانی شیکاگو با توجه به نتایج همین پژوهش «زمان فعلی را موقع مناسبی برای ورود به معاملات آتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌داند. او بر این باور است که حجم بسیار زیادی از درخواست‌ها برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و کاربردهای فناوری بلاک چین وجود دارد.»

به خاطر همین تمایل روزافزون به معاملات آتی سایر موسسات مالی در جهان هم در حال ایجاد پلتفرم‌هایی برای انجام این معاملات هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود دهم: مدیریت بحران

برای نمونه موسسه TD Ameritrade از چندی ارائه خدمات قراردادهای آتی بیت کوین را شروع کرده است.

شرکت تریدینگ Crypto Facilities در انگلیس هم سال گذشته از راه‌اندازی بازار معاملات آتی برای اتر خبر داد که سرمایه‌گذاران می‌توانند با اتخاد موقعیت‌های مناسب برای فروش یا خرید این رمز ارز از این معاملات سود ببرند.

گفتنی است یک قرارداد آتی در واقع قراردادی برای خرید یا فروش یک ابزار مالی یا سایر دارایی های اساسی با یک قیمت از پیش تعیین شده برای آینده است. تسویه حساب این قراردادها می‌تواند از طریق دریافت فیزیکی یک کالا یا به شکل پول نقد انجام شود.

در راستای این قرارداد یک طرف با فرض افزایش ارزش یک دارایی و طرف دیگر با فرض کاهش ارزش یک دارایی به پای معامله آتی می‌آیند. پاداش قرارداد درنهایت به کسی می‌رسد که فرضش درباره ارزش آینده آن دارایی درست و دقیق بوده است.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…