صفحه اول اخبار 74 درصد از فارم‌های ماینینگ با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کنند

74 درصد از فارم‌های ماینینگ با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کنند

۰
0
74 درصد از فارم‌های ماینینگ با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کنند

یک گزارش جدید نشان می‌دهد علی‌رغم حمله به فارم‌های ماینینگ به خاطر مصرف بیش از حد انرژی، درصد قابل توجهی از آنها انرژی تجدیدپذیر را مورد استفاده قرار می‌دهند.
دستگاه‌های ماینر باید بتوانند مسائل پیچیده ریاضی را حل کنند تا صاحبان آنها بیت‌کوین پاداش بگیرند. این بازی است که ساتوشی ناکاموتو قواعد آن را تعریف کرده است.

اما این دستگاه‌ها نیاز به انرژی دارند و این انژری عمدتاً از منابع تجدید ناپذیر فسیلی تأمین می‌شود به همین خاطر فعالان محیط‌زیست و ماینرها چندان دل خوشی از همدیگر ندارند.

اما پژوهشگران موسسه Coinshares اخیراً گزارشی را منتشر کرده‌اند که در آن ادعا شده 74 درصد از فارم‌های ماینینگ بیت‌کوین و سایر رمز ارز ها از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. اگر یافته‌های این تحقیق با پژوهش‌های بعدی مورد تأیید قرار بگیرد صنعت ماینینگ از لیست‌های تحریم‌های زیست‌محیطی خارج می‌شود.

همان طور که قبلاً در چهار رویداد محتمل و تاثیرگذار بر آینده ماینینگ خواندید، سبزتر شدن عملیات ماینینگ می‌تواند بر آینده این صنعت اثر بگذارد. مثلاً یک شرکت اتریشی با عنوان هیدروماینر (HydroMiner) می‌خواهد به زودی از نیروی هیدروالکتریک (برق-آبی) برای راه‌اندازی فارم‌های ماینینگ استفاده کند و این خبر می‌تواند برای بازیگران فعلی این عرصه نگران کننده باشد.

اما گزارشی که Coinshares منتشر کرده نشان می‌دهد که اتفاقاً اکثر مدیران فارم ها متوجه این روند شده‌اند و حتی در حال حاضر قسمت عمده‌ای از آنها با انرژی تجدیدپذیر اداره می‌شوند.

در این گزارش ضمن اندازه‌گیری میزان مصرف برق در فارم‌های بزرگ به تعیین منابع انرژی و بررسی توزیع جغرافیایی آنها نیز اشاره شده است.

پژوهشگران متوجه شده‌اند که در حال حاضر سودآوری ماینینگ افزایش پیدا کرده و حتی بار دیگر دستگاه‌های ایسیک قدیمی‌تر هم مزیت رقابتی پیدا کرده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده است که فارم‌های واقع در سیچوان چین که به تنهایی مالک 50 درصد از سهم ماینینگ در جهان هستند به میزان 90 درصد از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کرده‌اند.

در گزارش بر روی این نکته هم تاکید شده که اکثر فارم‌های بیت‌کوین و آلت کوین‌ها در مناطقی تشکیل می‌شوند که به منابع وسیعی از انرژی تجدیدپذیر دسترسی دارند.

اما همبستگی بین ماینینگ بیت‌کوین و انرژی تجدیدپذیر باعث شده تا مجریان این گزارش ادعا کنند که صنعت ماینینگ بیشتر از هر صنعت دیگری به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر تمایل دارد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…