صفحه اول بیت‌کوین بیت کوین طلایی‌تر از همیشه

بیت کوین طلایی‌تر از همیشه

۰
0
bitcoin compared with gold value
طلا اغلب با بیت کوین مقایسه می‌شود، اما بیایید نگاهی به تفاوت قیمت واقعی آن‌ها بیندازیم. در حال حاضر قیمت یک اونس طلا حدود 0/15 بیت کوین است. در حالی که در سال 2011، ارزش یک اونس از این فلز گرانبها 584 بیت کوین بود.

طلا اغلب به عنوان یک پشتوانه در مقابل رویدادهای جهانی مورد حمایت قرار می‌گیرد. در واقع به عنوان «ایمن‌ترین شرط بندی» از سوی سرمایه گذاران در نظر گرفته می‌شود، این فلز در طول سال‌ها ثبات داشته و حتی بر ارزش قابل توجه آن افزوده شده است. با این حال، میزان کم افزایش قیمت طلا در مقایسه با صعود ناگهانی قیمت بیت کوین کم اهمیت شمرده می‌شود.

بیت کوین در مقایسه با یک اونس طلا

با مقایسه قیمت بیت کوین با یک اونس طلا مشخص می‌شود که بیت کوین چقدر در یک بازه زمانی کوتاه 8 ساله نسبت به این فلز گران‌بها رشد داشته است. به این اعداد توجه کنید:
2011: BTC 584 برابر 1 اونس طلا
2012: BTC 159 برابر 1 اونس طلا
2013: BTC 6 برابر 1 اونس طلا
2014: BTC 3/5 برابر 1 اونس طلا
2015: BTC 2/5 برابر 1 اونس طلا
2016: BTC 1/6 برابر 1 اونس طلا
2017: BTC 0/18 برابر 1 اونس طلا
2018: BTC 0/16 برابر 1 اونس طلا
2019: BTC 0/15 برابر 1 اونس طلا
این اعداد نشان می‌دهند که چقدر قیمت بیت کوین نسبت به طلا افزایش یافته است. همچنین این ارقام نشان دهنده میانگین قیمت‌ها در این سال‌هاست.

بیت کوین هنوز جای رشد دارد

اگر این رمز ارز فقط 10 درصد از مجموع ارزش بازار فلزات را در اختیار بگیرد، قیمت هر بیت کوین حدود 33 هزار دلار خواهد شد. بنابراین، این رمز ارز پیشرو هنوز مسیر طولانی برای رشد دارد، اگر می‌خواهد به عنوان یک منبع ارزش مناسب توسط رقبایش دیده شود.
گرچه طلا به لحاظ کاربردی با بیت کوین مرتبط نیست. اغلب، این دو بازار همپوشانی دارند و مرتبط به نظر می‌رسند. همان‌طور که Beincrypto پیش از این گزارش داد، طلا و بیت کوین هر دو بازار نزولی را در کوتاه مدت نشان داده‌اند. با وجود اینکه، قیمت بیت کوین بسیار بیشتر از طلا نوسان داشته است، تحلیلگران برای بحث درباره ارتباط میان این دو بازار، همپوشانی‌های کافی یافته‌اند. احتمالاً این ارتباط زمانی که اهمیت و ارزش بازار بیت کوین رشد کند، قوی‌تر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …