صفحه اول اخبار خوش‌بینی بیت وایز به تأیید طرح صندوق قابل معامله بیت کوین

خوش‌بینی بیت وایز به تأیید طرح صندوق قابل معامله بیت کوین

۰
0
خوش‌بینی بیت وایز به تأیید طرح صندوق قابل معامله بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا مجبور است تصمیم خود را درباره طرح بیت وایز (Bitwise) برای تأیید یا عدم تأیید صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) اعلام کند.

«مت دوگان» مدیرعامل و رییس بخش تحقیقات بیت وایز در گفت‌وگویی با CNBC با بیان اینکه این شرکت نسبت به تأیید صندوق قابل معامله بیت کوین خوش‌بین است، اظهار کرد که به دریافت تأییدیه صندوق‌قابل معامله بیت کوین نسبت به گذشته نزدیک‌تر شده‌ایم. کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید تصمیم خود را اعلام کند؛ بله یا خیر. راهی دیگری برای به تأخیر انداختن این موضوع وجود ندارد.

به نظر هوگان، شرایط بازار در دو سال گذشته به خوبی ارتقا یافته است و برای نمونه، متولیان مطمئن و قانونی در صنعت مانند کوین بیس و فایدلیتی (Fidelity) وجود دارند. افزون بر این، در حال حاضر پلتفرم‌های مهم رمز ارزی مانند bitFlyer،Bitstamp USA و Gemini وجود دارند که توسط ایالت نیویورک مقرراتی برای آن‌ها وضع شده است.

در حالی که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک بازار نهادی و کارآمد در جهان است، وال استریت می‌تواند یک قدم به درک ظرفیت صندوق‌قابل معامله بیت کوین نزدیک‌تر شود.

 

تایید صندوق قابل معامله بیت کوین؟

اگر این طرح پذیرفته شود، صندوق قابل معامله بیت کوین می‌تواند به عنوان Bitwise Bitcoin ETF Trust تجارت کند. این موضوع همچنین یک نقطه عطف مهم برای بازار است که با به تأخیر افتادن صندوق قابل معامله بیت کوین و رد شدن اپلیکیشن‌های پیشین این صندوق مواجه شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک چین در عرصه خدمات مالی با ابتکار فوجیتسو

در ماه ژانویه سال جاری، بیت وایز برای یک صندوق قابل معامله بیت کوین جدید به کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست داد. در یک بیانیه مطبوعاتی در آن زمان اشاره شد که طرح پیشنهادی صندوق قابل معامله بیت کوین توسط بیت وایز متفاوت از طرح قبلی ثبت شده این صندوق است که به متولیان سوم شخص برای نگهداری بیت کوین فیزیکی خود متکی خواهد بود. همچنین اشاره شد که این طرح از تعدادی از صرافی‌های رمز ارزی برای ارائه حداکثر تجارت بیت کوین هزینه دریافت می‌کند.

گرچه در ماه آگوست، قانون‌گذاران تصمیم خود را درباره اینکه اپلیکیشن بیت وایز را تأیید کنند، به تعویق انداختند. آن‌ها همچنین دو تأیید دو طرح دیگر، VanEck/SolidX را تا 17 اکتبر و Wiltshire Phoenix را تا 29 سپتامبر به تأخیر انداختند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که به زمان بیشتری برای تأیید یا عدم تأیید تغییر قانون پیشنهادی که توسط صرافی‌های NYSE Arca و Cboe BZX برای سه صندوق‌قابل معامله بیت کوین به ثبت رسیده است، نیاز دارد.

در سال 2013، تایلر و کامرون وینکلووس، فعالیت‌هایی را برای تأیید اولین ETF آغاز کردند. آن‌ها پس از یک مبارزه طولانی مدت با قانونگذار، در سال 2018 شکست خوردند.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…