صفحه اول بیت‌کوین بیت کوین بیشترین سقوط خود را از نوامبر 2018 تجربه کرد

بیت کوین بیشترین سقوط خود را از نوامبر 2018 تجربه کرد

۰
0
بیت کوین بیشترین سقوط خود را از نوامبر 2018 تجربه کرد

بیت کوین به تازگی شاهد بیشترین کاهش قیمت هفتگی خود در یک‌سال گذشته بوده است. ارزش مهم‌ترین رمز ارز جهان با کاهش 15 درصدی به 10156 دلار (در لحظه نگارش این پست) رسید که بزرگ‌ترین سقوط 5 روزه آن از نوامبر 2018 محسوب می‌شود.
بیت کوین در حال حاضر تلاش می‌کند با مقاومت شدید قیمت با توجه به جنگ تجاری میان چین و آمریکا بالاتر از سطح 10 هزار دلار باقی بماند. به تازگی، تحلیل‌گران رمز ارزها از این موضوع که بیت کوین به یک دارایی امن تبدیل می‌شود، حمایت کرده‌اند.

بیت‌کوین مقاومت شدیدی را در قیمت‌ها تجربه می‌کند

مت مالی، تحلیل‌گر سهام در شرکت Miller Tabak، می‌گوید سال گذشته بسیاری معتقد بودند رمز ارزها به ابزاری برای تجارت امن تبدیل می‌شوند. از آن زمان، رمز ارزها برخی از جلوه‌های آن «دارایی ایمن» را از دست داده‌اند. بر اساس تجزیه و تحلیل الگوهای نمودار قیمت، بیت کوین روندی را طی می‌کند که در آن هر سطح جدید افزایش قیمت پایین‌تر از سطح قبلی است. برای شکستن این روند، این ارز دیجیتال باید فراتر از آخرین قیمت خود باشد که در 6 آگوست 12325 بود.

قیمت بیت‌کوین در هفته گذشته نشان می‌دهد که در نزدیکی سطوح 10300 دلار تا 10500 دلار با مقاومت شدید مواجه است. اگر این چالش ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت آن در هفته‌های پیش‌رو به کمتر از 10 هزار دلار برسد. البته قیمت بیت کوین با توجه به سقوط ارزش پزو آرژانتین و ادامه جنگ تجاری میان چین و آمریکا، با افزایش مواجه شد. اصلاح کنونی قیمت می‌تواند وضعیتی مشابه سال 2015 پس از حرکت پارابولیک؛ جایی که قیمت بیت کوین پیش از بهبود، 40 درصد کاهش یافت را نشان دهد. اتریوم نیز مانند بیت کوین، در منطقه نزولی قرار گرفت و در سطح 215 دلار با مقاومت شدید مواجه شد.

این مطلب را از دست ندهید:  نیاز به پرداخت‌های آسان‌تر و سریع‌تر با بلاک چین

بیت کوین به عنوان یک دارایی امن

بسیاری از تحلیل‌گران رمز ارزها مطرح کرده‌اند که بیت کوین به یک دارایی امن مانند طلا تبدیل شده است، چرا که به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن، از تاثیرات تنش‌های ژئوپلیتیکی و دخالت دولت، ایمن است. منتقدان می‌گویند، دستاوردهای اخیر بیت کوین، به دلیل بی‌ثباتی سیاسی و ترس از رکود اقتصادی است که خیلی به اعتبار امن خود نزدیک نیست، اما پتانسیل کسب سود سریع را منعکس می‌کند. همچنین از آنجایی که ذخایر بیت کوین 21 میلیون است، نشان می‌دهد ارزش ذاتی آن شبیه به فلزات گران‌بهاست.

«مارکوس سوانپوئل» مدیرعامل لونو، (یک پلتفرم رمز ارزی مستقر در لندن) می‌گوید به دلیل نوسانات و عدم اطمینان در بازار، سرمایه‌گذاران در حال انتقال بخش کوچکی از سهام خود به بیت‌کوین هستند. به نظر می‌رسد این هفته با توجه به رویدادهایی همچون سقوط بازار در آرژانتین، افزایش تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا که مدت‌هاست به عنوان شاخص سقوط در آینده در نظر گرفته شده، آزمایشی برای بیت کوین در پیش باشد.

beincrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …