صفحه اول بیت‌کوین چقدر بیت کوین برای جایگزینی ذخایر طلا در کشورها لازم است؟

چقدر بیت کوین برای جایگزینی ذخایر طلا در کشورها لازم است؟

۰
0
چقدر بیت کوین برای جایگزینی ذخایر طلا در کشورها لازم است؟

از آنجایی که ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، آیا زمان آن فرا نرسیده است که از دارایی‌های فیزیکی فاصله بگیریم؟ و اگر این کار انجام بگیرد، کشورها به چه مقدار بیت کوین نیاز دارند تا جایگزین طلا شود؟

ما بیشتر زمان زندگی خود را به صورت آنلاین سپری می‌کنیم. کسب‌وکارها را اداره و رویدادها را سازماندهی می‌کنیم و حتی حق بیمه خود را از طریق کانال‌های دیجیتالی دریافت می‌کنیم.

در حال حاضر منبع ارزش کارآمدتری نسبت به شمش‌های طلا داریم و آیا اجتناب‌ناپذیر است که کشورها ذخایر طلای خود را با دارایی دیجیتالی مانند بیت کوین جایگزین کنند؟

Rhythmtrader در توییت خود به مقدار بیت کوینی که کشورهای مختلف نیاز دارند تا جایگزین ذخایر طلای فعلی آن‌ها شود، اشاره کرده است:

آمریکا: 913388 BTC

آلمان: 378416 BTC

روسیه: 232033 BTC

چین: 206923 BTC

ژاپن: 85932 BTC

انگلستان: 34847 BTC

 

در حالی که استدلال‌های زیادی درباره این موضوع وجود دارد، اما هنوز بعید به نظر می‌رسد که بسیاری از کشورها از طلای فیزیکی خداحافظی کنند.

بیت کوین طی چند ماه گذشته نیازمند ثبات بیشتری بوده است. با این حال، به گفته «پیتر شیف»، اخیراً برای تبدیل شدن دوباره به یک «پناهنگاه امن» با شکست مواجه شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  ماندگاری بیت کوین در تخت پادشاهی یا شروع دوران جانشینی!

او به اواخر ماه گذشته و روزی اشاره می‌کند که تنش‌های تجاری باعث شد تا بازارهای جهانی سهام آشفته شوند و سرمایه گذاران به پناهگاه‌های امن خود سرازیر شوند. فرانک سوئیس، ین ژاپن و طلا همه صعود کردند، در حالی که بیت کوین سقوط 8 درصدی را تجربه کرد.

با این حال بیت کوین برای جایگزینی فلزات گران‌بهای قدیمی در مسیر درستی حرکت می‌کند. از کمبود مطلق آن تا این واقعیت که می‌توان این رمز ارز را در عرض چند دقیقه در جهان جابه‌جا کرد، برتری‌های بیت کوین از جهات گوناگون است.

اما در حالی که کشورها هنوز هم برای درک و سازگاری با این فناوری تلاش می‌کنند و کاربران نگران این هستند که چگونه بیت کوین خود را ایمن نگه دارند، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی ترجیح می‌دهند به شمش‌های طلای خود بچسبند، به جای اینکه شب را بیدار بمانند که آیا بیت کوین آن‌ها در 60 ثانیه از بین خواهد رفت یا خیر.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …