صفحه اول اخبار سرقت 7000 بیت‌کوین از صرافی بایننس

سرقت 7000 بیت‌کوین از صرافی بایننس

۰
0
سرقت 7000 بیت‌کوین از صرافی بایننس

تیم صرافی بایننس در ساعات پایانی روز 7 می 2019 اعلام کرد هکرها با استفاده از یک حفره امنیتی توانسته‌اند 7000 بیت‌کوین را از این پلتفرم سرقت کنند.
هکرها در این حمله سایبری اطلاعاتی مثل کلیدهای API، کدهای تایید هویت دو مرحله‌ای و بخشی دیگر از اطلاعات حساس کاربران این صرافی را به دست آورده‌اند.

با این حال مدیران بایننس ادعا می‌کنند مجموعه بیت‌کوین به سرقت رفته تنها معادل دو درصد از کل موجودی بیت‌کوین این صرافی است و سایر والت‌ها در امنیت هستند.

کارشناسان بعد از بررسی تراکنشی که منجر به برداشت 7000 بیت‌کوین از صرافی بایننس شده معتقدند این تراکنش به نحوی طراحی شده بوده که توانسته بررسی‌های معمول امنیتی را پشت سر بگذارد و این یعنی هکرها در یک حرکت گروهی و هماهنگ این حمله را طراحی کرده‌اند.

بعد از وقوع این حمله سایبری جاستین سان، مدیرعامل رمزارز تران پیشنهاد جبران خسارت را داد که از طرف چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس رد شد. وی بعدتر اعلام کرد دارایی رمز ارزی هیچ کدام از کاربران از این حمله تاثیر نپذیرفته و قرار است خسارت از صندوق سرمایه‌ای که برای پشتیبانی از دارایی‌های کاربران در نظر گرفته شده جبران شود.

این مطلب را از دست ندهید:  فیروزآبادی: تصمیم بانک مرکزی درباره رمز ارز مدبرانه بوده است

مدیرعامل بایننس همچین اعلام کرده برداشت و واریز دارایی‌های رمز ارزی به مدت یک هفته تعلیق خواهد شد تا رویه‌ها و داده‌های امنیتی این صرافی مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

وی در نهایت هشدار داده چون ممکن است هکرها کنترل بعضی از حساب‌ها را هنوز در دست داشته باشند احتمال تاثیرگذاری بر روی قیمت رمز ارزها وجود دارد.

Binance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…