صفحه اول زنجیره بلوک راهکار پرداخت مبتنی بر بلاک چین برای بانک‌های بحرین

راهکار پرداخت مبتنی بر بلاک چین برای بانک‌های بحرین

۰
0
راهکار پرداخت مبتنی بر بلاک چین برای بانک‌های بحرین

موسسه بحرینی با استفاده از زیرساخت بلاک چین شرکت مسترکارت یک راهکار بین‌المللی برای تراکنش‌های مالی فرامرزی ایجاد می‌کند.

بر اساس یک گزارش خبری شرکت مسترکارت و شبکه الکترونیکی تراکنش‌های مالی بحرین موسوم به بِنِفیت برای ایجاد یک راهکار مبتنی بر بلاک چین برای بانک‌های این کشور عربی همکاری می‌کنند.

بخش بانکداری و مالی بحرین با بهره‌مندی از دلارهای نفتی توانسته پیشرفت چشمگیری را تجربه کند. موسسه شاخص‌های مراکز مالی جهانی در لندن بحرین را به عنوان یکی از رو به رشدترین مراکز مالی جهان توصیف کرده است.

این شیخ نشین حاشیه خلیج فارس مسیر تبدیل شدن به یک اقتصاد هوشمند را پیش گرفته و مسئولان دولت تلاش می‌کنند به سمت توسعه پایدار و جذب سرمایه در فناوری‌های نوین از جمله بلاک چین حرکت کنند.

موسسه بنفیت مسئول تراکنش‌های خودپردازها و پایانه‌های خرید در بحرین است و مدیران این موسسه با توجه به اهداف بلندمدت کشور تصمیم گرفته‌اند به سمتی حرکت کنند که بتوان از فناوری بلاک چین برای انجام پرداخت‌های بین بانکی فرامرزی استفاده کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  20 میلیون دلار سرمایه برای حمایت از استارتاپ اورلجر

نقش مسترکارت هم در این همکاری صدور اجازه برای موسسه بحرینی برای استفاده از زیرساخت بلاک چین این غول پرداخت است.

فعالیت زیرساخت بلاک چین مسترکارت از سال 2017 و به عنوان جایگزینی برای شیوه‌های سنتی اجرای تراکنش‌های مالی آغاز شده است. مزایای استفاده از این زیرساخت سرعت بالا، شفافیت بیشتر و حذف نهادهای واسطه است.

«عبدالواحد الجناحی» درباره این همکاری می‌گوید: «این همکاری ضمن اینکه سیستم حواله‌های بین‌المللی را بهبود می‌دهد، بر نقش محوری بحرین به عنوان یک مرکز تهاتر مالی بین‌المللی صحه می‌گذارد.»

وزارت امور اقتصادی و دارایی بحرین نیز در سال 2017 نسبت به استفاده از رمز ارزها ابزار علاقه کرده بود.

به گزارش آی آر بلاک چین، مسئول ارشد هئیت توسعه اقتصادی بحرین در همان زمان اعلام کرد ایجاد یک محیط آزمایشی و قابل کنترل برای بررسی کاربردهای متنوع رمز ارزها و فناوری بلاک‌چین در این کشور مدل مناسبی است که باید پیگیری شود.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…