صفحه اول زنجیره بلوک اجاره خانه با استفاده از فناوری بلاک چین در استرالیا

اجاره خانه با استفاده از فناوری بلاک چین در استرالیا

۰
0
اجاره خانه با استفاده از فناوری بلاک چین در استرالیا

موسسه مشاور املاک کوینزلند (REIQ) با Igloo، استارتاپ حوزه فناوری برای راه‌اندازی یک پلتفرم قرارداد اجاره مبتنی بر بلاک چین در پایان سال 2019 همکاری می‌کند.

به گزارش نشریه خبری ZDNet، «جاش کالاگان»، مدیرکل این موسسه املاک مطرح کرد، پلتفرم جدید از قراردادهای هوشمند برای ایجاد «یک تراکنش ساده و ایمن برای هر یک از قراردادهای سنتی اجاره در راستای نفوذ مزایای این فناوری به‌عنوان یک منبع قابل اطمینان و غیرقابل دستکاری» استفاده می‌کند.

او افزود: «طرفین معامله همیشه قراردادی شفاف در دست خواهند داشت. با اجرای یک قرارداد هوشمند، ما می‌توانیم به‌طور کاربردی پرداخت‌های رهن و اجاره را ایجاد و همچنین دیگر فعالیت‌های مرتبط با املاک مانند تعمیر و بازرسی را تسهیل کنیم.»

به گفته کالاگان، با این پلتفرم بلاک چین جدید مستاجران می‌توانند املاک را با روشی شفاف و آسان‌تر اجاره کنند و همزمان چشم اندازی واقعی نسبت به بازار اجاره داشته باشند. او ادامه داد: «به محض اینکه یک قرارداد اجاره به امضا می‌رسد، ما متوجه می‌شویم که این ملک به چه قیمتی اجاره شده، مدت زمان اجاره چقدر است، چه مدت خالی بوده و غیره. این اقدام به این موسسه چشم انداز بی‌سابقه‌ای نسبت به معاملات بازار اجاره در زمانی که اتفاق می‌افتند، می‌دهد.»

این مطلب را از دست ندهید:  سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

در اکتبر سال 2018، کوین تلگراف گزارش داد که سرویس جدید South Wales Land Registry با ChromaWay، ارائه دهنده فناوری بلاک چین، ادغام شده است تا یک مدل مفهومی برای مدیریت اسناد الکترونیکی انتقال مالکیت طراحی کند.

پیش از این، گزارش شده بود که صرافی Securities در استرالیا نیز تمایل دارد تا در سال 2021، بلاک چین را در سیستم‌های ثبت، تسویه و تهاتر خود به اجرا دربیاورد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…