صفحه اول اخبار AT&T در پی فرصتی برای متحول کردن خریدهای درون خودرو

AT&T در پی فرصتی برای متحول کردن خریدهای درون خودرو

۰
0
AT&T در پی فرصتی برای متحول کردن خریدهای درون خودرو

اگر ایده های مطرح شده در اختراع جدیدی که AT&T پروانه آن را ثبت کرده در دنیای واقعی اجرایی شوند آن وقت استفاده از رمز ارز و بلاک چین برای خریدهای درون خودرو شاید خیلی رؤیایی نباشد.

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا دیروز از این پروانه ثبت اختراع رونمایی کرد. علی رغم عنوان خنثی که برای آن انتخاب شده است اما حامل مفهوم ارزشمندی است که بر روی پیاده سازی مفهوم خرید با استفاده از رمزارزها در خودرو تأکید دارد.

در بخشی از محتوای این پروانه اختراع آمده است:

هنگامی‌که راننده در جاده می‌راند، اگر احساس گرسنگی کرد یا متأسفانه باک ماشینش خالی شد، می‌تواند با مراجعه به رستوران های بین جاده ای بگیر و ببر یا اولین پمپ بنزین بدون پیاده شدن از ماشین خریدش را انجام دهد. این سیستم همچنین از طریق رابط کاربری خود امکان برقراری ارتباط بین رمزارز و کارت اعتباری یا هر دستگاه موبایل دیگر را فراهم می‌کند. علاوه بر این امکان شارژ مجدد رمزارز با اتصال به حساب بانکی راننده نیز فراهم شده است. در این سیستم بیشترین اهمیت به راحتی راننده داده شده به همین دلیل انجام خرید هم از طریق داشبورد خودرو و هم تلفن همراه امکان پذیر است.

AT&T در متن پروانه اختراع صراحتاً بین رمزارزها بر پایه بلاک چین و سایر انواع پول الکترونیک تفاوت قائل شده است هرچند که با توجه به نمونه هایی مثل e-gold یا beenz باید به این نکته توجه کرد که برخی از این ارزها نتوانستند در طول زمان پایدار بمانند. به هرحال AT&T از بیت کوین و مونرو علاوه بر چند نام دیگر به عنوان رمزارز در پروانه ثبت اختراع خود نام برده است.

این مطلب را از دست ندهید:  رمزارز نِم را با آی‌آر بلاک‌ چین بیشتر بشناسید

این نوآوری به تشریح بیشتر ملزومات پرداخت ها نیز می‌پردازد ازجمله اینکه پرداخت های جزیی که در طول رانندگی پیش می‌آیند به چه متغیرهایی وابسته هستند. مثلاً یک ساعت رانندگی در بزرگراه معمولاً یک دلار خرج برمی‌دارد اما اگر دست اندازی درراه باشد یا تابلوهای ترافیک درست عمل نکنند، هزینه های راننده بیشتر خواهد بود.

At&T که سال گذشته نیز فناوری خانگی با محوریت بلاک چین را به عنوان پروانه اختراع ثبت کرده بود، امسال هم با ثبت پروانه استفاده از ارزهای دیجیتال در خریدهای داخل خودرو نشان داده یکی از هواداران سفت وسخت بلاک چین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…