صفحه اول اخبار عدم درک صحیح از بلاک چین در اکثر شرکت‌های آسیا-اقیانوسیه

عدم درک صحیح از بلاک چین در اکثر شرکت‌های آسیا-اقیانوسیه

۰
0
عدم درک صحیح از بلاک چین در اکثر شرکت‌های آسیا-اقیانوسیه

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد اکثر شرکت‌های واقع در منطقه آسیا-اقیانوسیه فناوری بلاک چین را در عمل به کار نمی‌گیرند.
موسسه مشاوره‌ای Ernst & Young پژوهشی را انجام داده‌ که نشان می‌دهد 70 درصد از شرکت‌های واقع در منطقه آسیا-اقیانوسیه شناخت درستی از مزایای فناوری بلاک چین ندارند. اگرچه در طی سالیان گذشته هیاهوی بسیاری پیرامون این فناوری وجود داشته و مسابقه‌ای بین شرکت‌ها برای استفاده از آن به وجود آمده اما این تحقیق با 576 شرکت کننده خلاف این را ثابت می‌کند.

سرمایه‌های زیادی برای توسعه فناوری بلاک چین وارد منطقه آسیا-اقیانوسیه شده‌اند. همچنین پیش‌بینی شده بازار فناوری در این منطقه تا سال 2024 به بیشتر از 16 میلیارد دلار خواهد رسید.

علاوه بر این حجم زیادی از معاملات رمز ارزها مربوط به کشورهای این منطقه هستند و پتلفرم‌های صرافی مثل BitThumb روزانه تراکنش‌های بسیاری را انجام می‌دهند.

مسئولین این کشورها هم معتقدند فناوری بلاک چین در کنار رمز ارزها می‌تواند در بخش‌های املاک، بانکداری، سلامت، حاکمیت و … به کار گرفته شود.

این مطلب را از دست ندهید:  امریکا ورود بلاک چین به بخش انرژی را بررسی می‌کند

با این حال چندان کار عملی یا پروژه موفقیت‌آمیز بلاک چینی از کشورهای آسیا-اقیانوسیه دیده نشده است.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های این منطقه در به کارگیری این فناوری کند هستند، مزایای آن را نمی‌دانند و هنوز نمی‌توانند به آن اعتماد کنند.

از 576 شرکتی که در این تحقیق مشارکت کرده‌اند 68 درصد پاسخ داده‌اند که از این فناوری استفاده نکرده‌اند چون شناخت درستی از آن ندارند.

علاوه بر عدم شناخت یکی دیگر از دلایل استقبال از اختراع ساتوشی ناکاموتو مفهوم عدم تمرکز است. خیلی از شرکت‌های آسیا-اقیانوسیه تمایل نداشته‌اند که کنترل را از دست بدهند.

همچنین به دلیل حمله‌های 51درصدی که گاهی اوقات در بلاک چین ها رخ می‌دهند، قابلیت تغییرناپذیری و امنیت بالای شبکه‌های بلاک چین برای این شرکت‌ها مورد تردید واقع شده است.

در نهایت نمی‌توان به این شرکت‌ها ایراد گرفت که چرا فعلا ترجیح می‌دهند بلاک‌چین را در قالب مدل‌های آزمایشی به کار بگیرند. در واقع کم‌کاری متخصصان این حوزه در معرفی ویژگی و قابلیت‌های بلاک چین هم بی تأثیر نیست.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…