صفحه اول اخبار احتمال استفاده اپل از رمز ارز در آینده‌ای نزدیک

احتمال استفاده اپل از رمز ارز در آینده‌ای نزدیک

۰
0
احتمال استفاده اپل از رمز ارز در آینده‌ای نزدیک

به گزارش CNN، شرکت فناوری چندملیتی اپل که مسئولیت آیفون، آی‌پد و دیگر دستگاه‌های پیشرفته را برعهده دارد، مطرح کرد، از نزدیک رمز ارز ها را پیگیری می‌کند و می‌‌تواند در آینده‌ای نزدیک به آن بپیوندد.

با توجه به این حقیقت که استیو وازنیاک، یکی از بنیانگذاران شرکت اپل، یکی از طرفداران پر و پاقرص پروژه دفتر کل توزیع‌شده کاردانو (ADA) نیز است، این شرکت در حال آماده شدن برای پذیرش رمز ارزها یا فناوری بلاک چین است. با این حال، به نظر می‌رسد که همه چیز به زودی تغییر کند.

به گفته منابع نزدیک به این موضوع «جنیفر بیلی» نایب رییس Apple Pay، یک سرویس متمرکز پرداخت تلفن‌همراه و والت ارز دیجیتال، اشاره کرد که این غول فناوری چندمیلیارد دلاری از نزدیک رمز ارزها را پیگیری می‌کند و به شدت معتقد است که این کلاس دارایی‌های نوپای دیجیتالی ظرفیتی بلندمدت دارد.

او گفت: «ما رمز ارزها را پیگیری می‌کنیم. تصورمان این است که ارزهای دیجیتالی ظرفیت طولانی‌مدت جذابی دارند.»

در حالی که تعدادی از سرمایه‌گذاران نهادی شناخته‌شده مانند Intercontinental Exchange، شرکت مادر بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE)، Fidelity Investments، شرکت مدیریت دارایی چندتریلیارد دلاری و دیگران به رمز ارزها پیوسته‌اند، ورود اپل به این بخش می‌تواند ارتقای چشمگیر پذیرش بیت کوین و آلت کوین‌ها را به همراه داشته باشد.

«دن ایوز» به عنوان یک تحلیل‌گر در این باره گفت: «اگر اپل وارد این مسیر شود، اتفاق بزرگی رخ خواهد داد. با توجه به جایی که اپل به طور استراتژیک متمرکز شده است، ورود به رمز ارزها با در نظر گرفتن چشم‌اندازهای این شرکت برای کسب درآمد بیشتر از مشتریان در سال‌های پیش‌رو منطقی به نظر می‌رسد.»

این مطلب را از دست ندهید:  فرانسه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را وارد بازار می‌کند

براساس گزارش‌ها، Apple Pay که با چشم‌انداز ایجاد تحول در پرداخت‌های در دنیای تلفن‌همراه به یک سیستم پرداخت امن و کاربردوست در سال 2014 راه‌اندازی شد، ماهانه حدود یک میلیارد تراکنش را پردازش می‌کند.

در حالی که ادغام فناوری بلاک چین با تجارت پرداخت اپل می‌تواند باعث هزینه‌های کمتر در سیستم‌های پرداخت فرامرزی شود، این شرکت باید موانع قانونی را پیش از راه‌اندازی رمز ارز خود ارزیابی کند، چرا که ممکن است آن را از ورود به این مسیر طولانی مدت باز دارد.

گفتنی است؛ مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک از زمانی که به طور رسمی اعلام کرد برنامه‌هایی برای راه‌اندازی رمز ارز پایدار جهانی لیبرا در ماه ژوئن 2019 دارد، قانونگذاران کنگره مالی این شرکت را تحت فشار قرار داده‌اند.

در پی ارائه جسورانه رمز ارز فیسبوک، مقامات امریکایی پیش‌نویس قانون «دور نگه داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از فعالیت‌های مالی» را با این هدف ارائه دادند که شرکت‌هایی مثل همین اپل و سایرین را از توسعه رمز ارزها بازدارند.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…