صفحه اول زنجیره بلوک بلاک‌چین به کمک بی‌خانمان‌ها می‌آید

بلاک‌چین به کمک بی‌خانمان‌ها می‌آید

۰
0
بلاک‌چین به کمک بی‌خانمان‌ها می‌آید

بنیاد وود جانسون برای استفاده از مزایای یک پلتفرم مدیریت هویت مبتنی بر بلاک‌چین در راستای تأمین سلامت و بهداشت افراد بی‌خانمان به شهر آستین در ایالت تگزاس، کمک مالی اعطا کرد.

بنیاد وود جانسون (RWJF) بزرگ‌ترین بنگاه خیریه ایالات متحده آمریکاست که با هدف بهبود سلامت و مراقبت‌های بهداشتی برای تمام آمریکایی‌ها از طریق اعطای کمک‌های مالی فعالیت دارد. این سازمان در سال 1972 توسط رابرت وود جانسون، رئیس Johnson & Johnson، تأسیس شد. این شرکت بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات بهداشتی در جهان است که در حال حاضر دارایی‌های آن 11 میلیارد دلار برآورد می‌شود و در سال حدود 500 میلیون دلار کمک‌های مالی اعطا می‌کند.

کمک‌های مالی بنیاد وود جانسون بیشتر بر رفع مشکلات سلامتی مانند چاقی کودکان یا دسترسی عمومی به بهداشت متمرکز شده است، اما المان‌های اجتماعی و اقتصادی مانند وخامت شرایط زندگی یا فقر که در ارتباط با سلامتی هستند نیز در نظر گرفته می‌شود؛ به ویژه المان فقر که دلیل اصلی کمک مالی 409 هزار دلاری برای شهر آستین تگزاس بوده است.

هدف اصلی استفاده از مزایای فناوری‌های پیشرفته در راستای کمک به افراد بی‌خانمان برای دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت است. در واقع، این بودجه به ایجاد یک پلتفرم تشخیص هویت دیجیتال بر پایه بلاک‌چین اختصاص داده شده که می‌تواند راهی ایمن برای تأیید هویت باشد که برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی ضروری است.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین با ابتکار ترکسل

مدت‌هاست که بی‌خانمان‌ها به بخش ثابتی از جامعه آستین تبدیل شده‌اند؛ از سال 2015، آمار بی‌خانمان‌ها با رشد 23 درصدی از 1832 نفر به 2225 نفر رسیده است.

این پروژه توسط سازمان نوآوری آستین که پیش از این مدل مفهومی بلاک چینی چالش شهرداران نیکوکار بلومبرگ را در سال 2018 ایجاد کرده بود، مدیریت خواهد شد. برنامه اولیه با نام MyPass، نتایج بسیار خوبی به همراه داشت که ثابت می‌کرد چنین راه‌حلی امکان دسترسی افراد بی‌خانمان را برای استفاده از خدمات عمومی فراهم می‌کند.

سازمان نوآوری آستین تا جولای سال 2020 به این کمک مالی دسترسی خواهد داشت. برای موفقیت در این مأموریت، آن‌ها تیمی چهار نفره را استخدام خواهند کرد تا راه‌حلی مبتنی بر بلاک‌چین را گسترش دهند که دسترسی بی‌خانمان‌ها به روشی ایمن برای ثبت اطلاعات لازم در راستای دسترسی به خدمات اجتماعی و بهداشتی را تضمین کند.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…