صفحه اول زنجیره بلوک ورود بخش تبلیغاتی آمازون به فناوری بلاک ‌چین

ورود بخش تبلیغاتی آمازون به فناوری بلاک ‌چین

۰
0
ورود بخش تبلیغاتی آمازون به فناوری بلاک ‌چین

بر اساس یک آگهی استخدام، آمازون به دنبال ادغام بخش‌هایی از تجارت تبلیغاتی خود با یک شبکه بلاک چین است.

آمازون، غول تجارت الکترونیک مستقر در سیاتل ایالات متحده امریکا به دنبال یک مهندس نرم‌افزار ارشد برای پیوستن به «تیم تبلیغاتی فینتک به یک بلاک چین» است.

تیم جدید مستقر در بولدر کلورادو، روی سیستم‌های تسویه حساب و صورتحساب متمرکز است تا در اطلاعات مالی بین‌المللی شفافیت ایجاد کند.

سخنگوی آمازون جزییات بیشتری درباره این ابتکار ارائه نکرد و گفت در حال حاضر اطلاعات بیشتری برای ارائه در دسترس نیست.

مشخص نیست که آمازون قصد دارد از کدام بلاک چین برای تبلیغات استفاده کند. پیش از این تیم خدمات وب آمازون و زیرساخت ابری آن، یک بلاک چین اختصاصی که با عنوان Quantum Ledger Database و سرویس مدیریت بلاک چین AWS با اتریوم و فبریک هایپرلجر را مرتبط کرده بودند.

اما نکته واضح این است که آمازون در حال پیوستن به شرکت‌هایی است که سعی در استفاده از بلاک چین برای ساده‌سازی زنجیره ارزش پیچیده و غیر شفاف فناوری تبلیغات دارند. ایده کلی طرح این است که یک دفتر کل توزیع‌شده، به همه درباره اینکه دلارهای تبلیغاتی کجا می‌روند، آگاهی می‌دهد و از اختلا‌ف‌ها جلوگیری می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  استفاده از فناوری بلاک چین در یکی از بنادر پر تردد اسپانیا

همان‌طور که بلاک چین یک رمرز ارز نشان می‌دهد که چه آدرس‌هایی پول را ارسال یا دریافت کرده‌اند، مقدار پول چقدر و چه زمانی بوده است، یک دفترکل فناوری تبلیغات نیز ردیابی می‌کند که چه میزان تبلیغات قرار نمایش داده شده و کدام واسطه‌ها کاهش یافته‌اند، این ایده اینگونه ساخته شده است.

ما هنوز نمی‌دانیم آمازون پلتفرم تبلیغات مبتنی بر بلاک چین را برای استفاده گسترده‌تر در صنعت به کار خواهد گرفت یا خیر با این وجود، آمازون سابقه گسترش راه‌حل‌های درون شرکتی که بعداً به بازار بزرگتر ارائه می‌شود را دارد.

یک نمونه آن، QLDB یا یک دفترکل متشکل از داده‌ها با نظارت مرکزی است که در حال حاضر با پیش‌نمایش محدود در دسترس قرار دارد.

رائول پتاک، مدیرکل بخش مدیریت بلاک چین خدمات وب آمازون در ماه می 2019، در کنفرانس کانسنسس (Consensus) کوین‌دسک گفت: «ما یک سنت بسیار طولانی و سالم برای پیشبرد پروژه‌های داخلی در آمازون داریم.»

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…