صفحه اول تریدینگ تحلیل آلت کوین (جمعه 20 مهر 97)

تحلیل آلت کوین (جمعه 20 مهر 97)

۰
0
بیت کوین ؛ قطار وحشت در سرزمین آرزوها

بعد از شوک وارد شده به بازارهای جهانی می‌توان گفت که نه تنها بیتکوین 8 درصد از ارزش خود را از دست داده است، بلکه تمام آلت کوین ها نیز با ریزش های بزرگی مواجه شده اند. در این بین تمام رمز ارز های در دست بررسی ما یا در حال ادامه روند نزولی خود هستند یا توانسته اند به فاز اصلاح قیمت وارد شوند و کمی‌از ضربه وارده را جبران کنند.

رمز ارز های اتریوم، ریپل، کاردانو، بیتکوین کش

اتریوم (ETH)

اتریوم با شکستن سقف مقاومتی ۸ ماهه خود در حال یک روند صعودی با شیب آرام و معقول بود که شوک وارده به آن، روند را معکوس کرده و با شکستن حد حمایتی مهم 195-200 دلاری، ریزش آن تا قیمت 184 ادامه داشت.
گرچه به «مهمترین حمایت» یکساله خود در قیمت 166 دلاری نرسید و زودتر از آن روند بازگشتی خود را شروع کرده است.

(لینک نمودار)

 

ریپل (XRP)

ریپل یکی از بدترین عملکردها را در مقابله با شوک وارد شده از بازارهای جهانی از خود نشان داده است. ریپل حدود 20 درصد از ارزش خود را از دست داده و از کانال قیمتی 0.500 به کانال 0.300 ریزش کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین ؛ قطار وحشت در سرزمین آرزوها

اما ریپل پس از این ریزش، دوباره با کمک پمپ ها توانسته است روند صعودی خوبی را تشکیل دهد و نیمی‌از ارزش از دست رفته خود را باز یابد.
گرچه کار ریپل در رسیدن به حد حمایت قبلی کمی‌مشکل است چرا که توانسته بود در 18 سپتامبر سقف مقاومتی 10 ماهه خود (خطچین بنفش) را شکسته و ارزش خود را دوبرابر کند. اما حالا دوباره با سقف جدیدی (خطچین زرد) روبرو است که شکستن آن شاید کار ساده ای نباشد.

(لینک نمودار)

لازم به ذکر است که وضعیت رمز ارز  کاردانو (ADA) نیز مانند ریپل میباشد.

بیتکوین کش (BCH)

بیتکوین کش هم مانند دیگر رمز ارز ها ریزش داشته است اما نکته جالب اینجاست که بیتکوین کش در میانه روند نزولی (خط آبی) خود دچار سقوط شده است و تا آخرین حد حمایتی (خطچین زرد) خود پیش رفته است.
البته بیتکوین کش در بازیابی خود نیز بسیار ضعیف ظاهر شده است و پس از یک اصلاح صعودی دوباره روند نزولی قبلی خود را در پیش گرفته است. پیش بینی می‌شود ریزش بیشتری داشته باشد.

(لینک نمودار)

لازم به ذکر است وضعیت ایاس (EOS) و لایتکوین (LTC) نیز همانند بیتکوین کش می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نمودار شمعی، بیت‌کوین و تریدر ؛ مفاهیم و کاربردها

تریدرهای حرفه‌ای دائما با نمودارهای شمعی سر و کار دارند و از آنها برای تشخیص زمان‌های خرید…