صفحه اول رمز ارز لزوم تطابق رمز ارز ها در آمریکا با قوانین این کشور

لزوم تطابق رمز ارز ها در آمریکا با قوانین این کشور

۰
0
لزوم تطابق رمز ارز ها در آمریکا با قوانین این کشور

یک مقام خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا مطرح کرد، لیبرا فیسبوک و سایر رمز ارز ها باید با بالاترین استانداردهای قانونی این کشور پیش از هر راه‌اندازی انطباق پیدا کند.
«سیگال مندلکر» در گفت‌وگویی با خبرنگاران در ژنو سوئیس به عنوان یکی از مسئولان وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت، نه‌تنها لیبرا بلکه دیگر رمز ارزهایی که در سرتاسر یا بخشی از ایالات متحده امریکا فعالیت دارند، باید قوانینی را که برای پیشگیری از جرایم مالی وضع شده است، رعایت کنند.

بنابر گزارش رویترز، مندلکر گفت: «بیت کوین، اتریوم یا لیبرا پیام ما برای همه این شرکت‌ها یکی است؛ فعالیت‌های ضدپولشویی و مبارزه با حمایت‌های مالی از تروریسم باید در طراحی آنها از ابتدا لحاظ شود.»

مندلکر که اظهارات خود را پس از ملاقات درباره رمز ارزها شامل لیبرا- که سازمان حاکم آن در ژنو قرار دارد- با نمایندگان دولت سوئیس، بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی و دیگر سازمان‌های مالی بین‌المللی، مطرح می‌کرد، گفت که قصد دارد با نماینده نهاد نظارت بر تراکنش‌های مالی سوئیس هم دیدار کند.

به گزارش رویترز، اولویت این دیدار درباره حفاظت از قوانین ضدپولشویی و اقدامات اجرایی محتمل در مقابل پروژه‌هایی است که با قوانین مطابقت ندارند.

مندلکر اظهار کرد، صنعت رمز ارز ها در آمریکا به شدت روی ایجاد زیرساخت خود متمرکز شده و درباره توقف تروریسم و دیگر جرایم با استفاده از ارزش این شبکه‌ها اقدامات کافی انجام نداده است.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین به جنگ اخبار جعلی می‌رود

این مقام رسمی همچنین به نقش رو به گسترش سوئیس به عنوان یک قدرت دوستدار رمز ارزها اشاره کرد و گفت، برای کشورهایی که این مسئولیت را برعهده می‌گیرند، «لازم است که درباره بالاترین سطح از نتایج آن نگرانی‌های ویژه‌ای داشته باشند.»

در حالی که یک یک موسسه بانکی در سوئیس پیش از این اعلام کرده بود که راه‌اندازی لیبرا مشکلی به وجود نمی‌آورد و به نظر می‌رسد فیسبوک «قصد دارد براساس قوانین بازی کند»، اما ناظر امنیتی این کشور نگرانی بیشتری دارد.

همچنین مقام عالی‌رتبه حفاظت از اطلاعات و داده‌های فدرال سوئیس در ماه جولای اظهار کرد که این غول شبکه اجتماعی به درخواست این بخش برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره محافظ‌هایی که برای حمایت از مصرف‌کننده به کار گرفته می‌شوند، پاسخ نداده بود، با وجود اینکه در این کشور بنا نهاده شده است.

علاوه بر این «ماکسین واترز»، عضو کنگره امریکا که رییس کمیسیون خدمات مالی مجلس نیز است، در سفری به سوئیس در اواخر ماه آگوست گفت، برگزاری جلسات استماع در کنگره او را دچار تردید درباره این موضوع کرده است که اجازه دهند یک شرکت بزرگ فناوری در آمریکا یک رمز ارز جهانی جایگزین ارائه دهد که به طور خصوصی کنترل می‌شود.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…