صفحه اول زنجیره بلوک سوابق زمین‌های ابوظبی در بلاک چین ثبت می‌شود

سوابق زمین‌های ابوظبی در بلاک چین ثبت می‌شود

۰
0
سوابق زمین‌های ابوظبی در بلاک چین ثبت می‌شود

قرار است ثبت سوابق زمین‌ها در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، روی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین انجام شود. بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، دپارتمان برنامه‌ریزی شهری و شهرداری‌ها، یک سازمان دولتی مسئول توسعه استراتژی در ابوظبی با تک ماهیندرا (Tech Mahindra) شرکت فناوری اطلاعات هندی در این ابتکار عمل همکاری کرده است.
این سازمان می‌خواهد به شهروندان ابوظبی یک راهکار بلاک چینی با نام اسمارت هاب (SmartHub)، ارائه دهد که به ردیابی سوابق املاک و کاهش زمان انجام فرآیند معاملات مشاوران املاک کمک می‌کند. در این بیانیه آمده است، این راهکار تمام اسناد مربوط به املاک و زمین‌ها را که توسط شهرداری‌ها صادر شده است را در یک بلاک چین ذخیره می‌کند و با نودهای قابل تعمیم به موجودیت‌های مختلف، به ردیابی سوابق کمک می‌کند.

به گفته احمد عبدالصمد الحمدی، رییس روابط عمومی شهرداری ابوظبی، به کارگیری نسل بعدی فناوری‌ها مانند بلاک چین و سرویس‌های دیجیتالی در اسمارت هاب با خدمات‌رسانی به بخش گسترده‌تری از شهروندان باعث افزایش رضایت مشتری، بالا رفتن کیفیت زندگی و دسترسی به خدمات ما می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  تجاری‌سازی بلاک چین: کاربردهای جدی در دنیای واقعی

او بدون اینکه به جزییات خاصی اشاره کند، گفت که این اقدام شروع خدمات بیشتری است که برای اجرا در طول سال جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش آی آر بلاک چین، امارات قبلاً هم از فناوری بلاک چین در بخش‌های مختلفی از خدمات تا صنایع بهره برده است.

در سال گذشته میلادی اداره بنادر ابوظبی به صورت مشترک با یکی از بنادر بلژیک از یک بستر بلاک چینی (Blockchain) آزمایشی باهدف تسهیل تجارت جهانی استفاده کردند.

همچنین بانک NBD امارات باهدف کاهش جرائم مرتبط به چک‌های بانکی، از یک پروژه بلاک چینی با عنوان «چک چین» (chequeChain) رونمایی کرد.

در سال 2017 میلادی هم بانک‌های مرکزی امارات و عربستان اعلام کردند در حال آزمایش یک نسخه ابتدایی از فناوری بودند که از رمز ارزها برای پرداخت و تسویه حساب میان بانک‌های مرکزی دو کشور استفاده می‌کند.

The block Crypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…