شیرجه در جدیدترین استخر ماینینگ بیت‌کوین!

  • توسط IrBlockchain
  • ۴ ماه قبل
  • ۰
معرفی یک پروتکل جدید برای استخرهای ماینینگ بیت‌کوین

یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین باهدف کاهش تمرکزگرایی و انحصار، استخر جدیدی برای ماینینگ بیت‌کوین ایجاد کرده است.

ماینرها تحت کنترل هستند

مت کورالو که طرح ایجاد این استخر ماینینگ را از ۲۵ ژوئن شروع کرده معتقد است استخرهای فعلی ازجمله BTC.com و AntPool از آسیب افزایش تمرکز در ماینینگ بیت‌کوین رنج می‌برند.
به همین دلیل مت استخر جدیدی ساخته که از پروتکل BetterHash استفاده می‌کند. این پروتکل اختیاراتی مثل انتخاب قالب بلوک را برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین فراهم می‌کند.
این در حالی است که ماینرها در استخرهای فعلی ناچارند از پروتکل‌هایی مثل Stratum برای ماینینگ پیروی کنند که توسط صاحبان استخر به آن‌ها تحمیل می‌شود.
مت کورالو در جریان گفتگویی با جیمی سانگ درباره پروتکل Stratum می‌گوید:

            ماینرهایی که تحت این پروتکل کار می‌کنند باید از طرح‌های دستوری استخراج اطاعت کنند و باید حسابشان را در صرافی Coinbase طوری بسازند که از طرف مالک استخر به آن‌ها گفته‌شده است. همین روند ممکن است باعث شود تا مالکان استخرها، ماینرها را به اعمالی مثل پرداخت مضاعف، حمله ۵۱ درصدی و … نیز مجبور کنند.

استخر ماینینگ در زیر سایه‌ای ترسناک

تقریباً ده روز پیش شرکت چینی Bitmain توانست ۴۲ درصد از تمام توان پردازشی موجود در شبکه بیت‌کوین را در اختیار بگیرد.
حالا خبر رسیده که مدیران این شرکت تولیدکننده دستگاه‌های ماینر تصمیم گرفته‌اند در یک استخر ماینینگ دیگر هم سرمایه‌گذاری کنند که به معنی رسیدن به توان ۵۲ درصد است.
کورالو با اعلام همین نگرانی، این افزایش توان پردازشی توسط استخرهای ماینینگ متعلق به Bitmain را آفت ماینینگ می‌داند.
از همین رو قصد دارد پروتکل BetterHash را توسعه دهد تا ماینرها بتوانند در صورت تمایل گره‌های کامل را در شبکه اجرا کنند، تراکنش‌های موردنظر خودشان را انتخاب کنند و بدانند کدام بلوک را باید برای جلوگیری از حمله ۵۱ درصدی استخراج کنند.
البته این پروتکل جدید به این معنی نیست که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین دیگر به صاحبان استخرها چیزی پرداخت نمی‌کنند بلکه روند پرداخت‌ها همچنان ادامه دارد اما کسی ماینرها را کنترل نمی‌کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
ارز دیجیتال استیم (Steem) و معرفی آن و شناخت شبکه اجتماعی Steemit
پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال استیم (Steem) و شبکه اجتماعی (Steemit)

1- ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟ ارز دیجیتال استیم (Steem) که بر پایه پروتکل توکن‌های رسانه‌ای هوشمند (Smart Media Tokens...

Close