صفحه اول اخبار شیرجه در جدیدترین استخر ماینینگ بیت کوین!

شیرجه در جدیدترین استخر ماینینگ بیت کوین!

۰
0
شیرجه در جدیدترین استخر ماینینگ بیت کوین!

یکی از توسعه دهندگان بیت کوین باهدف کاهش تمرکزگرایی و انحصار، استخر جدیدی برای ماینینگ بیت کوین ایجاد کرده است.

ماینرها تحت کنترل هستند

مت کورالو که طرح ایجاد این استخر ماینینگ را از ۲۵ ژوئن شروع کرده معتقد است استخرهای فعلی ازجمله BTC.com و AntPool از آسیب افزایش تمرکز در ماینینگ بیت کوین رنج می‌برند.

به همین دلیل مت استخر جدیدی ساخته که از پروتکل BetterHash استفاده می‌کند. این پروتکل اختیاراتی مثل انتخاب قالب بلوک را برای استخراج کنندگان بیت کوین فراهم می‌کند.

این در حالی است که ماینرها در استخرهای فعلی ناچارند از پروتکل هایی مثل Stratum برای ماینینگ پیروی کنند که توسط صاحبان استخر به آن ها تحمیل می‌شود.

مت کورالو در جریان گفتگویی با جیمی‌سانگ درباره پروتکل Stratum می‌گوید: ماینرهایی که تحت این پروتکل کار می‌کنند باید از طرح های دستوری استخراج اطاعت کنند و باید حسابشان را در صرافی Coinbase طوری بسازند که از طرف مالک استخر به آن ها گفته شده است. همین روند ممکن است باعث شود تا مالکان استخرها، ماینرها را به اعمالی مثل پرداخت مضاعف، حمله ۵۱ درصدی و … نیز مجبور کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  9 روش برای کسب درآمد از بیت کوین: از کلیک تا ترید

استخر ماینینگ در زیر سایه ای ترسناک

تقریباً ده روز پیش شرکت چینی Bitmain توانست ۴۲ درصد از تمام توان پردازشی موجود در شبکه بیت کوین را در اختیار بگیرد.

حالا خبر رسیده که مدیران این شرکت تولیدکننده دستگاه های ماینر تصمیم گرفته اند در یک استخر ماینینگ دیگر هم سرمایه گذاری کنند که به معنی رسیدن به توان ۵۲ درصد است.

کورالو با اعلام همین نگرانی، این افزایش توان پردازشی توسط استخرهای ماینینگ متعلق به Bitmain را آفت ماینینگ می‌داند.

از همین رو قصد دارد پروتکل BetterHash را توسعه دهد تا ماینرها بتوانند در صورت تمایل گره های کامل را در شبکه اجرا کنند، تراکنش های موردنظر خودشان را انتخاب کنند و بدانند کدام بلوک را باید برای جلوگیری از حمله ۵۱ درصدی استخراج کنند.

البته این پروتکل جدید به این معنی نیست که استخراج کنندگان بیت کوین دیگر به صاحبان استخرها چیزی پرداخت نمی‌کنند بلکه روند پرداخت ها همچنان ادامه دارد اما کسی ماینرها را کنترل نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

استلار به تمرکزگرایی متهم شد

بلاک‌چین استلار با هدف انتقال دارایی‌های دیجیتال بر روی بلاک‌چین طراحی‌شده، اما ممکن است ب…