صفحه اول ماینینگ ماین شدن 85 درصد از ذخایر بیت‌کوین تا امروز

ماین شدن 85 درصد از ذخایر بیت‌کوین تا امروز

۰
0
ماینینگ 85 درصد از ذخایر بیت‌کوین تاکنون

باور کنید یا نه، حدود 85 درصد از ذخایر بیت‌کوین جهان تاکنون توسط ماینرها ماین شده و گزارش‌ها نشان می‌دهد تنها 3 میلیون واحد باقی مانده است.

البته این لزوماً چیز بدی نیست، هرچند همه ما می‌دانیم که ذخیره محدودی از بیت‌کوین (دقیقاً 21 میلیون بیت‌کوین) در جهان وجود دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد، بسیار به این رقم نزدیک شده‌ایم.

درست است، چرا که می‌توانید این موضوع را از CoinMarketCap یا دیگر وب‌سایت‌های مشابه ببینید که تاکنون کمی بیش از 17850000 بیت کوین ماین شده و در گردش قرار گرفته یا حداقل در کیف پول رمز ارز یک نفر نشسته است.
بر همین اساس، داشتن مقدار محدود رمز ارز این اطمینان خاطر را می‌دهد که همیشه جایی برای خرید بیت‌کوین وجود دارد و این موضوع ارزشمند است. به‌هرحال دلار آمریکا را نیز نمی‌توانیم به‌طور نامحدود چاپ کنیم.

برای ایجاد بیت‌کوین بیشتر، ماینرها باید بلوک‌های بیشتری ماین کنند تا تراکنش‌ها را در شبکه بلاک‌چین تأیید کنند. از آنجایی که، ماینرها برای انجام این کار پاداش دریافت می‌کنند، بیت‌کوین‌های بیشتری وارد گردش می‌شوند. تمام این‌ها بستگی به این دارد که از حالا به بعد آن‌ها چه‌کاری با آن بیت‌کوین انجام می‌دهند.
با این وجود، ماینرها نمی‌توانند از این فرآیند برای همیشه سود سرشاری به دست آورند. در حقیقت، تقریباً به ازای هر 210 هزار بلوک، پاداش‌ها نصف می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که دارایی‌ها به یک‌باره خارج نمی‌شوند. به‌طور میانگین، این اتفاق هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  کنترل یوآن چین و افزایش قیمت بیت‌کوین

همان‌طور که گفته شد، ماینرها 12.5 بیت‌کوین به ازای هر بلوک دریافت می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود، در ماه می سال آینده، زمان نصف شدن پاداش‌ها فرا برسد و مقدار آن حدود 6.25 بیت‌کوین شود.
با این وجود، زمانی که به محدوده 21 میلیون بیت کوین برسیم، ماینرها دیگر پاداشی برای تلاش‌شان دریافت نخواهند کرد، حداقل نه با روش سنتی. در عوض، ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین در مقاله سفید آن نوشته، ممکن است ماینرها به جای پاداش مبالغ کارمزد تراکنش‌ها را دریافت کنند.

بر همین اساس، تا زمانی که به طور میانگین روزانه حدود 1800 بیت کوین را ایجاد می‌کنیم و تا زمان بعدی که پاداش‌ها نصف شود، به نظر می‌رسد که به پایان 21 میلیون بیت‌کوین تا سال 2140 نخواهیم رسید. راهی طولانی پیش‌رو است!

Inside Bitcoins

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…