صفحه اول بررسی 5 نکته مهم درباره بیمه بیت‌کوین

5 نکته مهم درباره بیمه بیت‌کوین

۰
0

احتمالاً با بیمه بدنه برای خودرو یا بیمه عمر برای خودتان آشنایی دارید. اما درباره بیمه بیت‌کوین کمتر شنیده‌اید یا شاید هم تاکنون فکر آن از سرتان گذشته باشد.بیمه برای بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها یک مفهوم نسبتاً جدید است که نیاز به آن همیشه حس می‌شده است.

به‌عبارت‌دیگر افزایش احتمالی قیمت بیت‌کوین در سال جاری میلادی و بیشتر شدن کسب‌وکارهایی که این رمز ارز را به‌عنوان شیوه پرداخت می‌پذیرند نیاز به وجود پوشش بیمه برای رمز ارزها را جدی‌تر خواهد کرد.

عامل دیگری که وجود بیمه برای دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین را ضروری می‌کند هک شدن صرافی‌ها و امنیت پایین بعضی از والت‌ها است.

امروز در آی آر بلاک چین از ضرورت وجود بیمه رمز ارز ها برای شما می‌گوییم و 5 نکته اساسی در استفاده از خدمات بیمه‌ای (در زمان حال یا آینده) را بررسی می‌کنیم.

1) پوشش بیمه در همه شرکت‌ها یکسان نیست

قبل از انتخاب خدمات برای بیمه کردن بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها باید از پوشش آن به‌صورت کامل مطلع باشید.

هرکدام از شرکت‌های بیمه‌گذار میزان پوشش متفاوتی را به شما عرضه می‌کنند، مثلاً بعضی از آن‌ها فقط تراکنش‌ها را بیمه می‌کنند درحالی‌که دیگران صرفاً موجودی والت شما را تحت حمایت بیمه قرار می‌دهند.

نکته دیگری که در اینجا می‌توانید آن را مدنظر داشته باشید محدودیت‌های خدمات بیمه‌ای است. برای مثال اگر تعداد زیادی بیت‌کوین داشته باشید باید از یک سرویس بیمه‌ای نامحدود استفاده کنید تا بعداً در صورت بروز مشکل بتوانید با استفاده از بیمه میزان دارایی خودتان را جبران کنید.

2) بیمه‌های سرقت یا آتش‌سوزی شامل بیت‌کوین نمی‌شوند

به نظر نمی‌رسد بیمه‌نامه‌های قبلی شما که عمدتاً مواردی مثل آتش‌سوزی، سرقت یا عمر هستند دارایی بیت کوین شما را تحت پوشش قرار دهند.

در ضمن ممکن است یک شرکت بیمه‌گذار سنتی با توسل به لوایح قانونی در صورت ادعای خسارت به دارایی رمز ارزی شما، از پرداخت غرامت سر باز بزند.

با اینکه مراجع قانون‌گذاری و شرکت‌های بیمه‌گذار در کشورهای خارجی تلاش می‌کنند تا نحوه برخورد با خسارات به دارایی‌های رمز ارزی افراد را به شکل قانونمند دربیاورند، شاید بهترین کار برای شما این باشد که به بیمه خانه یا عمر اعتماد نکنید و بیت‌کوین‌ها را به‌صورت جداگانه بیمه کنید.

3) نهنگ‌ها بیمه‌های ویژه می‌خواهند

اگر یکی از 1000 نهنگ دریای بیت‌کوین باشید به یک پوشش بیمه‌ای مخصوص احتیاج خواهید داشت. نهنگ‌ها دائماً تحت حمله هکرها، گروگان‌گیران و حتی قاتلان حرفه‌ای هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود دهم: مدیریت بحران

البته اکثر سرمایه‌گذاران موفق بیت‌کوین که در چند سال اخیر موفق شده‌اند سود کلانی از این رمز ارز به جیب بزنند با نام‌های مستعار یا با هویت محرمانه در فضاهای عمومی رفت‌وآمد می‌کنند.

3) نهنگ‌ها بیمه‌های ویژه می‌خواهند

مثلاً یکی از این افراد در سال 2018 معادل 400 میلیون دلار بیت‌کوین خریده و هنوز کسی از هویت او خبر ندارد. بنابراین شما هم اگر تصمیم دارید با سرمایه هنگفت وارد بازار رمز ارز ها شوید از همین‌الان باید به دنبال بیمه‌گذارانی باشید که خدمات بیمه‌ای مخصوص برای دارایی‌های رمز ارزی شما ارائه می‌دهند.

4) جبران خسارت بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های سرقت شده

تولیدکنندگان والت‌ها دائماً ادعا می‌کنند بهترین تجربه کاربری را در کنار بالاترین سطح از امنیت به کاربران ارائه می‌دهند.

بااین‌حال هر ماه اخبار هک شدن والت‌ها و صرافی‌های رمز ارزی در خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود و این خبرها نشان می‌دهد در موارد سرقت تنها 20 درصد از دارایی‌های رمز ارزی افراد که سرقت شده جبران می‌شود.

از سوی دیگر مقامات قضایی و پلیس‌ها معتقدند بسیاری از قربانیان این سرقت‌ها آن‌ها را گزارش نمی‌کنند و همین باعث شده تا سارقان جسارت بیشتری برای تکرار سرقت داشته باشند.

اما با استفاده از خدمات یک شرکت بیمه‌گذار مثل شرکت BitGo هم می‌توان میزان جبران خسارات را افزایش داد و هم اینکه با علنی شدن و ثبت سوابق سرقت‌های رمز ارزی میزان وقوع آن‌ها را کمتر کرد.

5) نگاه بیمه‌گذاران سنتی

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای قدیمی چندان مایل نیستند وارد بازاری شوند که هنوز قواعد روشن و مشخصی برای آن‌ها وجود ندارد.

بااین‌حال اگر مفهوم بیت‌کوین یا آلت‌کوین‌ها را برای آن‌ها توضیح دهید شاید به آن تمایل نشان دهند.

البته به‌زودی تعداد شرکت‌های بیمه‌گذار که برای رمز ارزها پوشش بیمه‌ای ارائه می‌دهند بیشتر خواهد شد و احتمالاً شرکت‌های سنتی نمی‌خواهند از این بازار عقب بمانند.

جمع‌بندی

ارائه خدمات بیمه‌ای برای بیت‌کوین هنوز یک محصول جدید و برای خیلی‌ها ناشناخته است اما اگر شما مقادیر زیادی بیت کوین و آلت کوین دارید یا تصمیم دارید سرمایه‌گذاری کلان در این بازار را شروع کنید می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.

بااین‌حال بدون بررسی پوشش بیمه‌ای، صحبت با شرکت‌های بیمه‌گذار، تنوع بیمه‌نامه‌ها و اطمینان از صحت خدمات شرکت‌ها با هیچ‌کدام از آن‌ها وارد معامله نشوید.

Use the bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …