• صفحه خانگی
 • >
 • بررسی
 • >
 • ۵ چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزهای ۲۰۱۸ که هر سرمایه‌گذاری باید بداند

۵ چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزهای ۲۰۱۸ که هر سرمایه‌گذاری باید بداند

 • توسط IrBlockchain
 • ۱۰ ماه قبل
 • ۲
5 چالش سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال که بر روی رمزارزها تاثیر می‌گذارند

سال ۲۰۱۷ از چند جهت برای بازیگران بازار رمزارزها سال دوست‌داشتنی بود. بیت‌کوین به‌طور جدی به‌عنوان گزینه‌ای برای سرمایه‌گذاری خودش را نشان داد، ارزش بازار ICO ها از ۴ میلیارد دلار گذر کرد و در پایان سال تقریباً همه می‌خواستند سوار این قطار شتابان شوند.اما سال ۲۰۱۸ هم فرصت‌ها و چالش‌ سرمایه‌گذاری خودش را برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت. در این پست نگاهی داریم به پنج نکته کلیدی که هر سرمایه‌گذار باید در سال جدید مراقب آن باشد.

۱- تغییرات در قوانین و مقررات و چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها

شیرینی افزایش قیمت بیت‌کوین و سایر رمزارزها در سال گذشته باعث شده تا قانون‌گذاران هم به آن جذب شوند.
اگر قانون‌گذاران را فارغ از شخصیت و مسئولیت حقوقی‌شان در نظر بگیریم، علاقه‌مندی آن‌ها به بازار رمزارزها اصلاً نگران کننده نیست همین‌طور که سایر مردم هم به دادوستد در این بازار علاقه‌مند شده‌اند.
اما چالش سرمایه‌گذاری از جایی شکل می‌گیرد که قانون‌گذاران احساس می‌کنند اکنون‌که قیمت ارزهای دیجیتال افزایش پیداکرده باید برای مدیریت آن مجموعه مقرراتی را تدوین و تصویب کنند.
این روند از سال گذشته به‌طور نامحسوس در کشورهای اروپایی شروع‌شده است و آن‌ها نشان داده‌اند که به ضابطه‌مندی بازار رمزارزها علاقه دارند.
بنابراین ممکن است شما دریکی از روزهای ۲۰۱۸ به‌طور کامل از دادوستد، پرداخت و تبادل ارزهای دیجیتال محروم شوید.

وضع قوانین و مقررات برای داد و ستد ارزهای دیجیتال از چالش‌های سرمایه‌گذاری بازار رمزارزها در سال 2018
این اتفاقی است که تاکنون در چندین کشور کوچک آسیایی و آفریقایی رخ‌داده است و حتی در مواردی معامله گران بیت‌کوین که سرمست از ثروت و رؤیاپردازی در آینده بودند خودشان را پشت میله‌های زندان یافتند.
وضع مقررات جدید و یا تغییر قوانین فعلی در اقتصادهای بزرگ رمزارزی مثل چین، کره جنوبی، ژاپن و ایالات‌متحده آمریکا ممکن است منجر به تغییر قیمت برخی دارایی‌ها نیز بشود.
درنتیجه اگر در سال جدید قصد سرمایه‌گذاری یا دادوستد ارزهای دیجیتال رادارید باید ضمن هوشیاری نسبت به تغییر قوانین داخلی و خارجی، یک سبد سرمایه‌گذاری متنوع را انتخاب کنید.

۲- تأیید هویت کاربران

اکثر پلتفرم‌های بزرگ صرافی ازجمله Bitfinex، Coinbase قبل از شروع دادوستد ارزهای دیجیتال کاربران را به تأیید هویت ملزم می‌کنند.
هدف اصلی از اجرای این تأیید هویت سخت‌گیرانه که معمولاً با دریافت مدارک هویتی فرد و محل سکونت وی انجام می‌شود مقابله با فعالیت‌های مجرمانه مثل پول‌شویی است.
به همین دلیل می‌توان گفت که یکی دیگر از چالش‌های سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک همین فرایندهای تأیید هویت است.
اغلب مشتریان والت (کیف پول الکترونیکی) خودشان را به صرافی‌ها ترجیح داده‌اند و درنتیجه تعداد درخواست‌های برداشت پول زیاد شده است. از همین رو مدیران صرافی‌ها رویه شناخت مشتریان را بیشتر جدی گرفته‌اند.

فرایند تایید هویت کاربران و شناخت مشتریان در صرافی ها در سال 2018 دشوارتر می شود
قطعاً این رویه در سال ۲۰۱۸ سخت‌تر و دقیق‌تر هم خواهد شد تا تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی با بیت‌کوین، فرار مالیاتی و پول‌شویی از طریق ارزهای دیجیتال متوقف شود.
اما توصیه نویسندگان مقاله برای شما که قصد دارید این چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را پشت سر بگذارید شفافیت است.
آن‌ها معتقدند که اگر شما تروریست نیستید! بهتر است از همان ابتدا صادقانه اطلاعات خودتان را در اختیار پلتفرم‌های صرافی قرار دهید تا اگر روش‌های تأیید هویت یا شناخت مشتریان تغییر کرد شامل حال شما و دارایی‌هایتان نشود.

۳- حرکت آهسته‌تر حراج‌های اولیه سکه (ICO)

بازار نسبتاً داغ حراج‌های اولیه سکه در سال ۲۰۱۷ خیلی‌ها را به پیشرفت استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی امیدوار کرد.
بعضی از این استارتآپ‌ها که با تأمین مالی جمع از طریق ICO ها رونق گرفته‌اند سود خوبی را نصیب سهامدارانشان کردند.
بااین‌همه سیر نزولی ICO ها در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ همزمان با سیلی از پروژه‌های ناکارآمد و بدون برنامه بلاک‌چینی که نمی‌توانستند سرمایه‌گذاران را جذب کنند باعث شده تا رکود بازار ICO ها چالش سرمایه‌گذاری دیگر بازار رمزارزها باشد.

احتمالا سودآوری در ICOها در سال 2018 میلادی کاهش خواهد داشت
مطالعه‌ای که موسسه مالی دلوییت هم انجام داده این نکته را تأیید می‌کند که ۹۲ درصد پروژه‌های بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) به تولید محصول یا خدمت خاصی منجر نشده‌اند و به همین دلیل بخش اعظمی از سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند به همان دادوستد خودشان برگردند و از خیر ICO های پرخطر بگذرند.
جریان ICO های ضعیف و غیرکاربردی در سال ۲۰۱۸ هم ادامه پیدا می‌کنند و شما به‌عنوان سرمایه‌گذار دو انتخاب در برابر آن‌ها دارید.
یا به میزانی در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید که اگر ICO شکست خورد از دست رفتن سرمایه برای شما خیلی دردآور نباشد یا اینکه اصلاً ICO ها را فراموش می‌کنید و به سمت دادوستد با رمزارزهایی مثل دش، لایت‌کوین و اتریوم می‌روید که می‌توانند نرخ بازگشت سرمایه‌ای معادل ۱۰۰۰ درصد در یک سال داشته باشند.

۴- مالیات به عنوان یک چالش سرمایه‌گذاری

همان‌طور که قانون‌گذاران می‌خواهند در سال میلادی فعلی بر روی بازار رمزارزها تأثیر بگذارند همکاران آن‌ها در عرصه مالیات هم بیکار ننشسته‌اند.
اقدام سال گذشته دادگاهی در آمریکا که پلتفرم صرافی Coinbase را به مخفی کردن اطلاعات کاربرانش برای نپرداختن مالیات محکوم کرد تنها نشانه‌ای کوچک از جدی شدن قوانین مالیاتی درباره سرمایه‌گذاران و معامله گران بازار رمزارزها در سال جاری است.

صرافی کوین‌بیس باید اطلاعات 14000 نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات آمریکا بگذارد
به‌علاوه پیشرفت‌های فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) هم به دولت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر به رهگیری سرمایه گذاران در بازار رمزارزها و درآمدهای آن‌ها بپردازند.
به‌هرحال برای این چالش سرمایه‌گذاری راه‌حلی وجود ندارد مگر از اینکه از قانون پیروی کنید. هرچند در کشورهای مختلف دیدگاه‌های مختلفی نسبت به پرداخت مالیات وجود دارد اما باید از این نکته تقریباً مطمئن باشید که دولت‌ها درآمدی که از محل مالیات رمزارزها تأمین شود را نادیده نمی‌گیرند.

۵- ورود سرمایه‌گذاران نهادی

آخرین چالش سرمایه‌گذاری ۲۰۱۸ میزان سرمایه‌ای است که توسط شرکت‌ها و نهادهای علاقه‌مند به بازار رمزارزها تزریق می‌شود.
اضافه شدن امکان معاملات آتی به بیت‌کوین در چند صرافی آمریکا راه را برای ورود این شرکت‌ها هموارتر کرده است. همچنین در سال گذشته چندین بانک خصوصی و موسسه کارگزاری هم به این عرصه واردشده‌اند.

ممکن است در سال 2018 سرمایه‌گذاران نهادی به عرصه بازار رمزارزها وارد شوند
ورود این شرکت‌ها و به عبارت دقیق‌تر سرمایه‌گذاران نهادی دارای دو تأثیر است که می‌تواند فضای کل سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری را تغییر دهد.
تأثیر اول افزایش چند برابری ارزش ارزهای دیجیتال پیشرو است و تأثیر دوم این است که قیمت‌های فعلی مثل ۲۰ هزار دلار یا ۱۰۰۰ دلار احتمالاً در پایان سال جاری ورودی‌های خیلی پایینی برای سرمایه‌گذاران نهادی خواهند بود.

جمع‌بندی

با بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال نمی‌توان مثل بازارهای سنتی بورس رفتار کرد به همین دلیل برای هر سال حضور فعال در این بازار و انجام داد و ستد باید درک و پیش‌بینی درستی از تمام وقایع اصلی و فرعی تاثیرگذار در این بازار داشت.
در این مطلب فقط به پنج چالش سرمایه گذاری در بازار رمزارزها درسال ۲۰۱۸ اشاره کردیم که به طور خلاصه شامل جریان تعیین مقررات، تایید هویت سختگیرانه‌تر کاربران، حرکت آهسته‌تر حراج‌های اولیه سکه (ICO)، وضع مالیات و ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار بودند.
سرمایه‌گذاران هوشمند ضمن توجه به این چالش‌ها باید همه خبرهای مرتبط به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین را در طول سال ۲۰۱۸ دنبال کنند تا در پایان سال در دسته برنده‌ها جای بگیرند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

۲ دیدگاه در حال حاضر

 1. سلام یک سبد از ارزهای آینده دارو از نظر رشد پیشنهاد بدین لطفا یک پیشنهاد و یک نظریه شخصی بدین لطفا

  • سلام

   ما از دادن نظریه‌های شخصی پرهیز می کنیم چون دوست نداریم سرمایه شما خدای نکرده به هدر برود. ولی اگر مقاله قابل اعتماد و معتبری با موضوع معرفی ارزهای آینده‌دار به دست مان برسد حتما برای انتشار در سایت آماده می‌کنیم. مثلا درباره ارز دیجیتال تران نوشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
کاربرد فناوری بلاکچین در دولت‌ها و عکس العمل‌ها نسبت به پذیرش این فناوری
واکنش دولت‌ها در برابر پذیرش فناوری بلاک‌چین چیست؟

تقریباً همه بر سر سودمندی فناوری زنجیره‌بلوک و ارزهای دیجیتال توافق دارند اما اگر دولت‌ها نخواهند این حقیقت را به...

Close