صفحه اول تجارت بازار سرمایه 5 چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز های 2018 که هر سرمایه‌گذاری باید بداند

5 چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز های 2018 که هر سرمایه‌گذاری باید بداند

۲
0
5 چالش سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز های 2018 که هر سرمایه‌گذاری باید بداند

سال 2017 از چند جهت برای بازیگران بازار رمز ارز ها سال دوست داشتنی بود. بیت کوین به طور جدی به عنوان گزینه ای برای سرمایه گذاری خودش را نشان داد، ارزش بازار ICO ها از 4 میلیارد دلار گذر کرد و در پایان سال تقریباً همه می‌خواستند سوار این قطار شتابان شوند.اما سال 2018 هم فرصت ها و چالش  سرمایه گذاری خودش را برای سرمایه گذاران خواهد داشت. در این پست نگاهی داریم به پنج نکته کلیدی که هر سرمایه گذار باید در سال جدید مراقب آن باشد.

1- تغییرات در قوانین و مقررات و چالش سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها

شیرینی افزایش قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها در سال گذشته باعث شده تا قانون گذاران هم به آن جذب شوند.
اگر قانون گذاران را فارغ از شخصیت و مسئولیت حقوقی شان در نظر بگیریم، علاقه مندی آن ها به بازار رمز ارزها اصلاً نگران کننده نیست همین طور که سایر مردم هم به دادوستد در این بازار علاقه مند شده اند.
اما چالش سرمایه گذاری از جایی شکل می‌گیرد که قانون گذاران احساس می‌کنند اکنون که قیمت ارزهای دیجیتال افزایش پیداکرده باید برای مدیریت آن مجموعه مقرراتی را تدوین و تصویب کنند.
این روند از سال گذشته به طور نامحسوس در کشورهای اروپایی شروع شده است و آن ها نشان داده اند که به ضابطه مندی بازار رمز ارزها علاقه دارند.
بنابراین ممکن است شما دریکی از روزهای 2018 به طور کامل از دادوستد، پرداخت و تبادل ارزهای دیجیتال محروم شوید.

این اتفاقی است که تاکنون در چندین کشور کوچک آسیایی و آفریقایی رخ داده است و حتی در مواردی معامله گران بیت کوین که سرمست از ثروت و رؤیاپردازی در آینده بودند خودشان را پشت میله های زندان یافتند.
وضع مقررات جدید و یا تغییر قوانین فعلی در اقتصادهای بزرگ رمز ارزی مثل چین، کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده آمریکا ممکن است منجر به تغییر قیمت برخی دارایی ها نیز بشود.
درنتیجه اگر در سال جدید قصد سرمایه گذاری یا دادوستد ارزهای دیجیتال رادارید باید ضمن هوشیاری نسبت به تغییر قوانین داخلی و خارجی، یک سبد سرمایه گذاری متنوع را انتخاب کنید.

2- تأیید هویت کاربران

اکثر پلتفرم های بزرگ صرافی ازجمله Bitfinex، Coinbase قبل از شروع دادوستد ارزهای دیجیتال کاربران را به تأیید هویت ملزم می‌کنند.
هدف اصلی از اجرای این تأیید هویت سخت گیرانه که معمولاً با دریافت مدارک هویتی فرد و محل سکونت وی انجام می‌شود مقابله با فعالیت های مجرمانه مثل پول شویی است.
به همین دلیل می‌توان گفت که یکی دیگر از چالش های سرمایه گذاری در آینده نزدیک همین فرایندهای تأیید هویت است.
اغلب مشتریان والت (کیف پول الکترونیکی) خودشان را به صرافی ها ترجیح داده اند و درنتیجه تعداد درخواست های برداشت پول زیاد شده است. از همین رو مدیران صرافی ها رویه شناخت مشتریان را بیشتر جدی گرفته اند.

قطعاً این رویه در سال 2018 سخت تر و دقیق تر هم خواهد شد تا تأمین مالی فعالیت های تروریستی با بیت کوین، فرار مالیاتی و پول شویی از طریق ارزهای دیجیتال متوقف شود.
اما توصیه نویسندگان مقاله برای شما که قصد دارید این چالش سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها را پشت سر بگذارید شفافیت است.
آن ها معتقدند که اگر شما تروریست نیستید! بهتر است از همان ابتدا صادقانه اطلاعات خودتان را در اختیار پلتفرم های صرافی قرار دهید تا اگر روش های تأیید هویت یا شناخت مشتریان تغییر کرد شامل حال شما و دارایی هایتان نشود.

3- حرکت آهسته تر حراج های اولیه سکه (ICO)

بازار نسبتاً داغ حراج های اولیه سکه در سال 2017 خیلی ها را به پیشرفت استارتآپ های بلاک چینی امیدوار کرد.
بعضی از این استارتآپ ها که با تأمین مالی جمع از طریق ICO ها رونق گرفته اند سود خوبی را نصیب سهامدارانشان کردند.
بااین همه سیر نزولی ICO ها در سه ماهه پایانی سال 2017 همزمان با سیلی از پروژه های ناکارآمد و بدون برنامه بلاک چینی که نمی‌توانستند سرمایه گذاران را جذب کنند باعث شده تا رکود بازار ICO ها چالش سرمایه گذاری دیگر بازار رمز ارزها باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به اتریوم مجهز شدند

مطالعه ای که موسسه مالی دلوییت هم انجام داده این نکته را تأیید می‌کند که 92 درصد پروژه های بلاک چینی (بلاک چینی) به تولید محصول یا خدمت خاصی منجر نشده اند و به همین دلیل بخش اعظمی‌از سرمایه گذاران ترجیح داده اند به همان دادوستد خودشان برگردند و از خیر ICO های پرخطر بگذرند.
جریان ICO های ضعیف و غیرکاربردی در سال 2018 هم ادامه پیدا می‌کنند و شما به عنوان سرمایه گذار دو انتخاب در برابر آن ها دارید.
یا به میزانی در آن ها سرمایه گذاری می‌کنید که اگر ICO شکست خورد از دست رفتن سرمایه برای شما خیلی دردآور نباشد یا اینکه اصلاً ICO ها را فراموش می‌کنید و به سمت دادوستد با رمز ارزهایی مثل دش، لایت کوین و اتریوم می‌روید که می‌توانند نرخ بازگشت سرمایه ای معادل 1000 درصد در یک سال داشته باشند.

4- مالیات به عنوان یک چالش سرمایه گذاری

همان طور که قانون گذاران می‌خواهند در سال میلادی فعلی بر روی بازار رمز ارزها تأثیر بگذارند همکاران آن ها در عرصه مالیات هم بیکار ننشسته اند.
اقدام سال گذشته دادگاهی در آمریکا که پلتفرم صرافی Coinbase را به مخفی کردن اطلاعات کاربرانش برای نپرداختن مالیات محکوم کرد تنها نشانه ای کوچک از جدی شدن قوانین مالیاتی درباره سرمایه گذاران و معامله گران بازار رمز ارزها در سال جاری است.

به علاوه پیشرفت های فناوری بلاک چین  هم به دولت ها کمک می‌کند تا بتوانند راحت تر به رهگیری سرمایه گذاران در بازار رمز ارزها و درآمدهای آن ها بپردازند.
به هرحال برای این چالش سرمایه گذاری راه حلی وجود ندارد مگر از اینکه از قانون پیروی کنید. هرچند در کشورهای مختلف دیدگاه های مختلفی نسبت به پرداخت مالیات وجود دارد اما باید از این نکته تقریباً مطمئن باشید که دولت ها درآمدی که از محل مالیات رمز ارزها تأمین شود را نادیده نمی‌گیرند.

5- ورود سرمایه گذاران نهادی

آخرین چالش سرمایه گذاری 2018 میزان سرمایه ای است که توسط شرکت ها و نهادهای علاقه مند به بازار رمز ارزها تزریق می‌شود.
اضافه شدن امکان معاملات آتی به بیت کوین در چند صرافی آمریکا راه را برای ورود این شرکت ها هموارتر کرده است. همچنین در سال گذشته چندین بانک خصوصی و موسسه کارگزاری هم به این عرصه واردشده اند.

ورود این شرکت ها و به عبارت دقیق تر سرمایه گذاران نهادی دارای دو تأثیر است که می‌تواند فضای کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری را تغییر دهد.
تأثیر اول افزایش چند برابری ارزش ارزهای دیجیتال پیشرو است و تأثیر دوم این است که قیمت های فعلی مثل 20 هزار دلار یا 1000 دلار احتمالاً در پایان سال جاری ورودی های خیلی پایینی برای سرمایه گذاران نهادی خواهند بود.

جمع بندی

با بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال نمی‌توان مثل بازارهای سنتی بورس رفتار کرد به همین دلیل برای هر سال حضور فعال در این بازار و انجام داد و ستد باید درک و پیش بینی درستی از تمام وقایع اصلی و فرعی تاثیرگذار در این بازار داشت.
در این مطلب فقط به پنج چالش سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها درسال 2018 اشاره کردیم که به طور خلاصه شامل جریان تعیین مقررات، تایید هویت سختگیرانه تر کاربران، حرکت آهسته تر حراج های اولیه سکه (ICO)، وضع مالیات و ورود سرمایه گذاران نهادی به بازار بودند.
سرمایه گذاران هوشمند ضمن توجه به این چالش ها باید همه خبرهای مرتبط به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین را در طول سال 2018 دنبال کنند تا در پایان سال در دسته برنده ها جای بگیرند.

۲ نظرات

 1. Avatar

  zahra

  2018/01/15 در 19:52

  سلام یک سبد از ارزهای آینده دارو از نظر رشد پیشنهاد بدین لطفا یک پیشنهاد و یک نظریه شخصی بدین لطفا

  پاسخ

  • irblockchain

   irblockchain

   2018/01/16 در 10:38

   سلام

   ما از دادن نظریه‌های شخصی پرهیز می کنیم چون دوست نداریم سرمایه شما خدای نکرده به هدر برود. ولی اگر مقاله قابل اعتماد و معتبری با موضوع معرفی ارزهای آینده‌دار به دست مان برسد حتما برای انتشار در سایت آماده می‌کنیم. مثلا درباره ارز دیجیتال تران نوشته‌ایم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

رمز ارزها حلال یا حرام؟

افزایش محبوبیت بیت کوین و دیگر رمز ارزها باعث به وجود آمدن بحث‌هایی در میان کارشناسان فقه …