صفحه اول اخبار 5 پیشنهاد وزارت خزانه‌داری آمریکا برای پروژه‌های بلاک چین

5 پیشنهاد وزارت خزانه‌داری آمریکا برای پروژه‌های بلاک چین

۰
0
5 پیشنهاد وزارت خزانه‌داری آمریکا برای پروژه‌های بلاک چین

وزارت خزانه داری آمریکا برای ضرورت اجرا و توسعه پروژه های بلاک چین (Blockchain) پنج پیشنهاد در قالب سؤال مطرح کرده است که پاسخ ها به آن ها می‌تواند تا حد زیادی تکلیف سازمان ها در قبال این فناوری را مشخص کند.

بر اساس مطالب وب سایت دفتر خدمات مالی، این توصیه ها خود حاصل تجربیات کارکنان این دفتر بر روی یک مدل مفهومی‌بلاک چینی است که هدفش رهگیری دارایی های فیزیکی با استفاده از ساختار این فناوری است.

ماه ها تمرکز بر روی این پروژه و کار کردن با دفاتر توزیع شده باعث شکل گیری سؤالاتی شد که پاسخ مثبت به آن ها به معنی ضرورت به کارگیری فناوری بلاک چین درون یک سازمان است.

این پنج سؤال عبارت اند از:

1- آیا ما به یک مخزن مرکزی ساختاریافته از اطلاعات نیاز داریم؟
2- آیا چندین موسسه یا نهاد تراکنش ها را بر روی یک پایگاه داده ثبت می‌کنند؟
3- آیا بین این نهادها یا کاربران عدم اعتماد به یکدیگر وجود دارد؟
4- آیا نهادهای نظارتی مرکزی برای تأیید تراکنش ها درخواست کارمزد می‌کنند؟
5- آیا تراکنش های روزمره در یک سیستم وجود دارند که بتوان آن ها را به صورت خودکار درآورد؟

اگر پاسخ های شما به چند پرسش از پرسش های بالا بله باشد، آن وقت گام بعدی شروع مذاکره با طرفین پروژه برای درک بهتر دغدغه های آنان است.

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه پیشنهاد می‌کند که با تیم های مختلف مذاکره شود و سپس کل فرایند اجرای یک پروژه بلاک چینی از صفر تا صد مستندسازی شود تا در آینده بهتر بتوان نقاط قوت و ضعف را تشخیص داد.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت بازار خودرو با فناوری بلاک چین

یکی از توصیه های جالب این نهاد آمریکایی بعد از پاسخ به سؤالات فوق، برقراری توازن در میان اعضای نهایی تیم اجرای پروژه است:

در یک گروه هم متخصصان حرفه ای بلاک چین را داشته باشید و هم از افرادی که دانش فنی کمتری در این زمینه دارند استفاده کنید. تیمی‌که صرفاً از افراد فنی تشکیل شده باشد ممکن است به جای واقعیت سراب ببیند و درنهایت کلاغ را به جای قناری جلوی شما بگذارد!

اما وزارت خزانه داری آمریکا به طیف دیگر این قضیه هم نگاه کرده و به کارآفرینان فعال در پروژه های بلاک چینی پیشنهاد داده که تمام مبانی یک پروژه را برای سرمایه گذاران و حتی حقوق دانان حاضر در تیم توضیح دهند. این رویکرد باعث می‌شود تا یک بار دیگر تمام زوایای یک پروژه به دور از هیاهو موردبررسی قرار بگیرد.

تدوین این مجموعه توصیه ها و ارائه آن به شکل یک سیاهه وارسی (Checklist) از جانب یک سازمان دولتی در ایالات متحده بیانگر علاقه روزافزون شرکت ها و سازمان های خرد و کلان برای استفاده از امکانات فناوری بلاک چین است. داشتن چنین ابزارهایی و بومی‌سازی آنها می‌تواند به مدیران کشورهای مختلف کمک کند تا از این مسیر نیمه روشن با موفقیت به مقصد برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…