صفحه اول اخبار راهکار بلاک چینی دولت چین برای حل مشکلات سیستم مالیاتی این کشور چیست؟

راهکار بلاک چینی دولت چین برای حل مشکلات سیستم مالیاتی این کشور چیست؟

۰
0
راهکار بلاک چینی دولت چین برای حل مشکلات سیستم مالیاتی این کشور چیست؟

دولت چین با درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی اش که تقریباً معادل 10 تریلیون دلار آمریکا است تصمیم گرفته بیشتر از گذشته از استارتآپ های بلاک چینی مخصوصا در حوزه امور مالیاتی حمایت کند.

دولت چین از سال 1949 برنامه ای تحت عنوان ترویج اطلاعات را آغاز کرده است.

در سیزدهمین دوره اجرای این برنامه تاکید خاصی بر روی فناوری بلاک چین و کاربردهای آن در صنایع مختلف شده است.

به علاوه برخی از شهرداری ها و اداره های محلی در چین با تسهیل قوانین، ایجاد پارک های صنعتی و تشکیل گروه های تحقیق و توسعه به پیاده سازی فناوری بلاک چین در این کشور کمک کرده اند.

در همین راستا شرکت میاوکای که در زمینه اجرای سیستم های مالیات و صدور صورت حساب برای شرکت های بزرگ چینی فعالیت دارد یک پلتفرم جدید ساخته است.

در این پلتفرم اینترنتی که وظیفه اش استخراج و تولید داده از روند مالی و مالیات شرکت ها است قرار شده از توان فناوری بلاک چین نیز استفاده شود.

پلتفرم بلاک چینی گاچین و تحول در سیستم مالیات چین

سیستم جمع آوری مالیات در چین از دو مسئله کندی در ارائه گرازش ها و مشارکت ضعیف رنج می‌برد. اما با استفاده از فناوری بلاک چین می‌توان این مسائل را حل کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی با استفاده از اتریوم و بیت کوین ساخته می شود

پلتفرم بلاک چینی گاچین که در واقع راهکار بلاک چینی دولتی این کشور است مزایایی مثل رهگیری و گردش آسان اسناد را به سیستم جمع آوری مالیات اضافه می‌کند که در نهایت باعث قانونمندی بیشتر، کاهش هزینه ها و اجتناب از خطا می‌شود.

یکی از مسئولین گاچین در وبلاگی مزایای استفاده از فناوری بلاک چین برای سیستم مالیاتی چین را این طور ذکر می‌کند:

 مشتریان ما درعین حال که از آسانی کار لذت می‌برند به بخش ارائه گزارش مالیاتی دسترسی خواهند داشت و از طرف دیگر مؤدیان نیز به آسانی بر روند صدور الکترونیکی صورت حساب ها نظارت می‌کنند. به علاوه هرکسی می‌تواند صحت تمام سندها را بررسی و تأیید کند که این خودش به میزان زیادی از سختی کسب وکار می‌کاهد و باعث جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود.

اما ویژگی که بلاک چین گاچین را از سایر هم قطارانش متمایز کرده الگوریتم خاصی است که آن را قانون هوشمند نامیده است.

این الگوریتم تمام قوانین، دستورالعمل ها و خط مشی ها را به داخل بلاک چین انتقال داده و از یک ساختار اجرایی سلسله مراتبی پیروی می‌کند.

بنابراین جای هیچ تردیدی وجود ندارد که تمام قراردادهای هوشمند بین اعضای شبکه بلاک چین در چارچوب این الگوریتم قرارگرفته اند تا سیستم مالیاتی این کشور دچار هرج و مرج نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…