راهکار زنجیره‌بلوکی دولت چین برای حل مشکلات سیستم مالیاتی این کشور چیست؟

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
فناوری بلاک چین مشکلات سیستم مالیاتی چین را حل می کند

دولت چین با درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی‌اش که تقریباً معادل ۱۰ تریلیون دلار آمریکا است تصمیم گرفته بیشتر از گذشته از استارتآپ های زنجیره‌بلوکی مخصوصا در حوزه امور مالیاتی حمایت کند.

دولت چین از سال ۱۹۴۹ برنامه ای تحت عنوان ترویج اطلاعات را آغاز کرده است.

در سیزدهمین دوره اجرای این برنامه تاکید خاصی بر روی فناوری زنجیره‌بلوک و کاربردهای آن در صنایع مختلف شده است.

به علاوه برخی از شهرداری‌ها و اداره‌های محلی در چین با تسهیل قوانین، ایجاد پارک‌های صنعتی و تشکیل گروه‌های تحقیق و توسعه به پیاده سازی فناوری زنجیره‌بلوک در این کشور کمک کرده‌اند.

در همین راستا شرکت میاوکای که در زمینه اجرای سیستم‌های مالیات و صدور صورت حساب برای شرکت‌های بزرگ چینی فعالیت دارد یک پلتفرم جدید ساخته است.

در این پلتفرم اینترنتی که وظیفه‌اش استخراج و تولید داده از روند مالی و مالیات شرکت‌ها است قرار شده از توان فناوری زنجیره‌بلوک نیز استفاده شود.

پلتفرم زنجیره‌بلوکی گاچین و تحول در سیستم مالیات چین

سیستم جمع آوری مالیات در چین از دو مسئله کندی در ارائه گرازش ها و مشارکت ضعیف رنج می‌برد. اما با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک می‌توان این مسائل را حل کرد.

پلتفرم زنجیره‌بلوکی گاچین که در واقع راهکار زنجیره‌بلوکی دولتی این کشور است مزایایی مثل رهگیری و گردش آسان اسناد را به سیستم جمع آوری مالیات اضافه می‌کند که در نهایت باعث قانونمندی بیشتر، کاهش هزینه‌ها و اجتناب از خطا می‌شود.

یکی از مسئولین گاچین در وبلاگی مزایای استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک برای سیستم مالیاتی چین را این طور ذکر می‌کند:

 مشتریان ما درعین‌حال که از آسانی کار لذت می‌برند به بخش ارائه گزارش مالیاتی دسترسی خواهند داشت و از طرف دیگر مؤدیان نیز به‌آسانی بر روند صدور الکترونیکی صورت‌حساب‌ها نظارت می‌کنند. به‌علاوه هرکسی می‌تواند صحت تمام سندها را بررسی و تأیید کند که این خودش به میزان زیادی از سختی کسب‌وکار می‌کاهد و باعث جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود.

اما ویژگی که زنجیره‌بلوک گاچین را از سایر هم‌قطارانش متمایز کرده الگوریتم خاصی است که آن را قانون هوشمند نامیده است.

این الگوریتم تمام قوانین، دستورالعمل‌ها و خط‌مشی‌ها را به داخل زنجیره‌بلوک انتقال داده و از یک ساختار اجرایی سلسله مراتبی پیروی می‌کند.

بنابراین جای هیچ تردیدی وجود ندارد که تمام قراردادهای هوشمند بین اعضای شبکه زنجیره‌بلوک در چارچوب این الگوریتم قرارگرفته‌اند تا سیستم مالیاتی این کشور دچار هرج و مرج نشود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
بررسی محدودیت‌ها و فرصت‌های پیش‌رو زنان در عرصه فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) و رمزارزها
بر روی هر بلوک یک زن ایستاده است!

ساتوشی زن بود. این جمله‌ای بود که نماینده زن کنگره آمریکا در آغاز نشست «زنان بر روی بلوک» در بروکلین...

Close