صفحه اول ماینینگ ⁣⁣درآمد کم، هش ریت بالا: چشم انداز ماینینگ در سال ۲۰۱۸⁣

⁣⁣درآمد کم، هش ریت بالا: چشم انداز ماینینگ در سال ۲۰۱۸⁣

۰
0
⁣⁣درآمد کم، هش ریت بالا: چشم انداز ماینینگ در سال 2018⁣

ماینینگ بیت کوین را می‌توان به عنوان یکی از اساسی ترین جنبه های حیات این ارز دیجیتال معرفی کرد، اما مدتی است این صنعت به دلایل متفاوت وارد دوره ای از شک و تردید شده است.

⁣۲۰۱۷⁣ سال فوق العاده ای برای ارزهای دیجیتال بود و بیت کوین که هنوز برجسته ترین ارز این بازار به شمار می‌رود در دسامبر این سال به فراز قله های ۲۰.۰۰۰ دلار صعود کرد. ⁣با جذب مردم در نقاط مختلف جهان و به دنبال آن ورود سرمایه زیاد به بازار برای خرید بیت کوین، میزان تقاضا به طرز عجیبی بالا رفت و قیمت این رمز ارز  روز به روز به نقاط بالاتری دست یافت. این مسئله به طبع موجب سودآوری روزافزون ماینرها نیز شد.

⁣⁣درآمد ماینینگ بر اساس حجم معاملات و قیمت بیت کوین تعیین می‌شود درنتیجه بازیگران کلیدی این صنعت برای یافتن بهترین کشورها ازنظر هزینه های کلی و برق مصرفی ماینرهای خود در حال تلاش هستند. تاکنون کشورهایی همچون ونزوئلا، توباگو و تایوان ارزان ترین نرخ های برق را ارائه می‌دهند.

⁣اما به هرحال در طی ۴ ماه گذشته ماینرها با ریزش قیمت بیت کوین با کاهش درآمد مواجه شده اند. ⁣⁣با توجه به اطلاعات وب سایت Blockchain.info پاداش و کارمزد ⁣پرداخت شده به ماینرها تا زمان رسیدن بیت کوین به قله قیمتی در اواخر ⁣دسامبر ۲۰۱۷ به صورت نمایی در حال افزایش بوده است.

⁣⁣همچنین درآمد ماینینگ پس از اصلاح قیمت ۳ ماهه بیت کوین و آلت کوین ها، با کاهش ناگهانی مواجه شد.

این مطلب را از دست ندهید:  4 رویداد محتمل که آینده ماینینگ رمز ارز ها در 2025 را تحت تاثیر قرار می دهند

⁣بااین حال توان پردازشی شبکه طی این مدت به رشد خود ادامه داد که نشان می‌دهد میزان مجموع توان پردازشی باوجود کاهش قیمت بین کوین در یک چهارم اول ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

⁣⁣در حال حاضر (ماه می) توان پردازشی کلی بیت کوین به بالاترین مقدار همیشگی خود (۳۲,۱۶۸ PH/sec) نزدیک می‌شود که نشان دهنده ورود ماینرهای جدید به شبکه است.

⁣⁣از نکات دیگر این صنعت آرایش بزرگ ترین استخرهای ماینینگ دنیاست. ⁣اطلاعات نشان می‌دهد استخرهای چینی هنوز سهم کلانی از قدرت شبکه را ⁣در اختیاردارند، آمار بلاک چین بیت کوین از ابتدای پیدایش آن مشخص می‌کند که بیشترین تعداد بلوک ها توسط استخرهای F2pool, AntPool, BTC Guild, SlushPool و GHASH.IO ماین شده اند.

⁣⁣بااینکه BTC Guild و GHash هم اکنون بسته شده اند، در زمان فعالیت خود به اندازه ای بیت کوین ماین کرده اند که تعداد بلوک های ماین شده شان بخشی وسیعی از نمودارها آماری را به خود اختصاص می‌دهند.

⁣همچنین استخرهای چینی F2Pool و Antpool در حال فعالیت اند و از سال ۲۰۰۹ تاکنون بیشترین بلوک ها را ماین کرده اند.

⁣⁣اما اگر به میزان توان پردازشی ۳ ماه گذشته نگاهی بیندازید BTC.com، AntPool و ViaBTC بیش از ۵۰% قدرت شبکه را در اختیاردارند. دو شرکت اول توسط شرکت Bitmain اداره می‌شوند، همچنین ViaBTC هم یک شرکت چینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نگاهی به سختی شبکه و توان پردازشی در ماینینگ

سختی شبکه‌های بلاک‌چین در هنگام ماینینگ متغیر است و توان پردازشی یکی از عوامل مهم در میزان…