یک استارتآپ زنجیره بلوکی همراه با یک طراح انگلیسی صنعت مد را متحول می‌کنند

  • توسط IrBlockchain
  • ۲ سال قبل
  • ۰
توضیح مفهوم بیت‌کوین برای پدر و مادرها

یک طراح لباس ساکن انگلیس در همکاری با استارتآپ زنجیره بلوکی provenance قصد دارد ساز و کاری ایجاد کند تا در هنگام خرید لباس اطلاعات بیشتری در اختیار خریدار قرار بگیرد.

این استارتآپ که با هدف فراهم آوری اطلاعات کالاها و محصولات مختلف در هنگام خرید به مصرف کنندگان به وجود آمده است با استفاده از تگ‌هایی که این طراح انگلیسی برای هر بخش لباس در نظر گرفته، اطلاعات کاملی از تاریخچه لباس را به خریدار ارائه می‌دهد که شامل قبل از تولید تا زمان عرضه لباس است.

خانم ژالگارد که طراحی‌هایش طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده در این رابطه بیان می‌کند که فناوری زنجیره بلوک، توانایی اتصال اطلاعات زمانی و مکانی تولید یک محصول به خود آن محصول را فراهم می‌کند و این ارزش افزوده عاملی است که انتظارات خریداران را افزایش داده و البته فشار بیشتری برای تولیدات با کیفیت‌تر به کارخانه‌ها وارد می‌آورد.

ایجاد اشتیاق بیشتر در خریداران لباس با زنجیره بلوک

این نوآوری زنجیره بلوکی که اکنون در هفته طراحی لباس دانمارک به طور آزمایشی بر روی یک مجموعه از لباس‌های طراحی شده خانم ژالگارد اجرا شده است به خریداران امکان می‌دهد تا با پویش رمزینه (QR code) یا کد ارتباط میدانی نزدیک (NFC) توسط تلفن‌های همراه هوشمند خودشان از تاریخچه یک لباس مطلع شوند.

هدف اصلی این پروژه که زیرساخت فنی آن بر عهده استارتآپ provenance بوده است در واقع ایجاد اشتیاق بیشتر در خریدار و هویت بخشی به لباسی است که در حال خرید آن است. بنابراین خریدار نه تنها به اطلاعات معمول مثل کشور سازنده یا مواد تکشیل دهنده لباس آگاه می‌شود بلکه می‌تواند به طیف وسیعی از تاریخچه طراحی، دوخت و کاربرد لباس دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این طراح لباس انگلیسی، سایر فعالان این حوزه مثل سرپرست دانشکده نوآوری در مد لندن نیز از این طرح جدید استقبال کرده و اظهار می‌کنند که وجود چنین پروتکل یا استانداردی باعث افزایش اعتماد مصرف کنندگان در خرید پوشاک می‌شود. همچنین ثبت شدن تمام این اطلاعات بر روی یک زنجیره بلوک نیز باعث می‌شود مصرف کنندگان به صحت ادعاهای فروشندگان پی ببرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
کاربرد زنجیره بلوک در صنعت تبادل انرژی پاک و تجدیدپذیر
موفقیت چشمگیر پلتفرم زنجیره‌بلوکی معاملات انرژی در جذب سرمایه‌های مردمی

پلتفرم زنجیره‌بلوکی سان‌کانترکت فعال در حوزه انرژی که توسط گروهی از مهندسان و متخصصان فناوری اطلاعات طراحی شده تاکنون توانسته...

Close