صفحه اول اخبار یک استارتآپ بلاک چینی همراه با یک طراح انگلیسی صنعت مد را متحول می‌کنند

یک استارتآپ بلاک چینی همراه با یک طراح انگلیسی صنعت مد را متحول می‌کنند

۰
0
یک استارتآپ بلاک چینی همراه با یک طراح انگلیسی صنعت مد را متحول می‌کنند

یک طراح لباس ساکن انگلیس در همکاری با استارتآپ بلاک چینی provenance قصد دارد ساز و کاری ایجاد کند تا در هنگام خرید لباس اطلاعات بیشتری در اختیار خریدار قرار بگیرد.

این استارتآپ که با هدف فراهم آوری اطلاعات کالاها و محصولات مختلف در هنگام خرید به مصرف کنندگان به وجود آمده است با استفاده از تگ هایی که این طراح انگلیسی برای هر بخش لباس در نظر گرفته، اطلاعات کاملی از تاریخچه لباس را به خریدار ارائه می‌دهد که شامل قبل از تولید تا زمان عرضه لباس است.

خانم ژالگارد که طراحی هایش طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده در این رابطه بیان می‌کند که فناوری بلاک چین (Blockchain)، توانایی اتصال اطلاعات زمانی و مکانی تولید یک محصول به خود آن محصول را فراهم می‌کند و این ارزش افزوده عاملی است که انتظارات خریداران را افزایش داده و البته فشار بیشتری برای تولیدات با کیفیت تر به کارخانه ها وارد می‌آورد.

ایجاد اشتیاق بیشتر در خریداران لباس با بلاک چین

این نوآوری بلاک چینی که اکنون در هفته طراحی لباس دانمارک به طور آزمایشی بر روی یک مجموعه از لباس های طراحی شده خانم ژالگارد اجرا شده است به خریداران امکان می‌دهد تا با پویش رمزینه (QR code) یا کد ارتباط میدانی نزدیک (NFC) توسط تلفن های همراه هوشمند خودشان از تاریخچه یک لباس مطلع شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  انقلاب زنجیره بلوک در روسیه: موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

هدف اصلی این پروژه که زیرساخت فنی آن بر عهده استارتآپ provenance بوده است در واقع ایجاد اشتیاق بیشتر در خریدار و هویت بخشی به لباسی است که در حال خرید آن است. بنابراین خریدار نه تنها به اطلاعات معمول مثل کشور سازنده یا مواد تکشیل دهنده لباس آگاه می‌شود بلکه می‌تواند به طیف وسیعی از تاریخچه طراحی، دوخت و کاربرد لباس دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این طراح لباس انگلیسی، سایر فعالان این حوزه مثل سرپرست دانشکده نوآوری در مد لندن نیز از این طرح جدید استقبال کرده و اظهار می‌کنند که وجود چنین پروتکل یا استانداردی باعث افزایش اعتماد مصرف کنندگان در خرید پوشاک می‌شود. همچنین ثبت شدن تمام این اطلاعات بر روی یک بلاک چین (Blockchain) نیز باعث می‌شود مصرف کنندگان به صحت ادعاهای فروشندگان پی ببرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…