صفحه اول اخبار گروه اقدام مالی مسئول تدوین استانداردهای جدید در حوزه رمز ارز ها

گروه اقدام مالی مسئول تدوین استانداردهای جدید در حوزه رمز ارز ها

۰
0
گروه اقدام مالی مسئول تدوین استانداردهای جدید در حوزه رمز ارز ها

سی وپنج کشور مختلف علاوه بر اعضای اتحادیه اروپا از گروه اقدام مالی (FATF) خواسته اند تا استانداردهای مربوط به رمز ارز ها را مورد بازبینی قرار دهد.

در نشست گروه اقدام مالی در پاریس که از 18 تا 23 فوریه امسال و با حضور 35 کشور و سازمان عضو برگزار شد مقرر شد تا این گروه تلاش بیشتری برای آگاهی رسانی درباره ریسک های پول شویی با رمز ارز ها انجام دهد.

گروه اقدام مالی که خودش از 1989 به وجود آمده یک نهاد متشکل از دولت ها است که وظیفه اش تعیین استاندارد و اجرای کارآمد آنها در حوزه های مبارزه با پول شویی، تأمین مالی تروریستی و … است.

در جریان نشست هفته گذشته این نهاد نمایندگان کشورهایی مثل ژاپن، هند، آلمان، آمریکا، آفریقای جنوبی و … از افزایش روزافزون محرمانگی در تراکنش های ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده اند. آن ها نشان داده اند که کیف پول های الکترونیک (والت) از عوامل اصلی این محرمانگی خطرناک هستند.

این در حالی است که آخرین نسخه قوانین گروه اقدام مالی مربوط به 2015 هستند و نمی‌توانند مشکلات فعلی تنظیم قوانین درباره رمز ارز ها را مدیریت کنند.
از همین رو کارشناسان این نهاد قول دادند تا استانداردها را اصلاح و روزآمد کنند و گزارش آن را به گوش وزیران حاضر در نشست گروه بیست برسانند.

این مطلب را از دست ندهید:  تاثیر رفتار نهنگ‌ها بر روی بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها

کره جنوبی عضو پرکار گروه اقدام مالی

کمیته خدمات مالی این کشور به عنوان یکی از اعضای گروه اقدام مالی برای اولین بار مقررات ضد پول شویی برای دادوستد با رمز ارز ها را در سال گذشته تهیه کرد.

درواقع کره جنوبی از 30 ژانویه 2018 معاملات رمز ارز ها با هویت ناشناس را ممنوع کرده و سیستمی‌برای تعیین هویت افراد طراحی کرده است. مسئولان واحد اطلاعات مالی این کشور همچنین رهنمودهای ضد پول شویی برای مؤسسات مالی را منتشر کرده اند که شامل تأیید هویت مشتریان، نظارت دقیق بر روی تراکنش ها و ریزه کاوی برای بررسی عملکرد کارمندان پلتفرم های صرافی های دیجیتال است.

به هر حال با این حرکت جدید گروه اقدام مالی انتظار می‌رود جنبش تعیین مقررات و دستورالعمل برای نظارت بیشتر بر فضای دادوستد ارزهای دیجیتال که از ابتدای سال جاری میلادی شروع شده با قدرت بیشتر ادامه پیدا کند و سرمایه گذاران بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…