صفحه اول اخبار کریستین لاگارد پیش‌بینی می‌کند: خیزش بزرگ به سمت رمز ارز ها

کریستین لاگارد پیش‌بینی می‌کند: خیزش بزرگ به سمت رمز ارز ها

۰
0
کریستین لاگارد پیش‌بینی می‌کند: خیزش بزرگ به سمت رمز ارز ها

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول که قبلاً نظر چندان مثبتی به رمز ارز ها نداشت، اکنون در وبلاگش با دو پست جدید از مزیت ها و تمایل دولت ها به آن ها نوشته است.

کریستین لاگارد که از 7 سال پیش مدیریت صندوق بین المللی پول را بر عهده دارد در جدیدترین پست وبلاگ شخصی اش به تمجید از رمز ارز ها پرداخته است.

البته او در پست دیگری نوشته بود که احتمال استفاده از ارزهای دیجیتال در پول شویی و تأمین مالی تروریست ها وجود دارد.

اما این بار با دیدگاه منصفانه تری به بررسی آن ها پرداخته است. وی معتقد است این دیدگاه نباید به صورت افراطی باشد و اسیر تنگ نظری ها نشود.

کریستین لاگارد در ادامه این پست از تعداد زیاد ارزهای دیجیتال در گردش می‌نویسد و از بین رفتن بعضی از این ها در فرایند تخریب خلاقانه را اجتناب ناپذیر می‌داند.

از 1568 رمز ارز ی که فعلاً در سایت Coinmarketcap.com فهرست شده اند، آن هایی که می‌توانند بقای خودشان را حفظ کنند، بدون تردید بر روی شیوه های پس انداز، سرمایه گذاری و پرداخت ما تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل قانون گذاران باید با ذهن باز نسبت به رگولاتوری صحیح این فضا اقدام کنند تا علاوه بر کمتر شدن ریسک ها، فرایند تخریب خلاقانه بتواند مسیر طبیعی اش را پیش بگیرد.

خانم کریستین لاگارد از هواداران رمز ارز هاست!

او معتقد است اولین مزیت عمده رمز ارز ها این است که:

رمز ارز ها امکان تراکنش های سریع و ارزان مالی را فراهم می‌کنند و البته حس راحتی کار کردن با پول نقد را هم به وجود می‌آورند.

او به این نکته اشاره می‌کند که چند مورد خدمات دهنده پرداخت، در حال حاضر پرداخت های برون مرزی را نه در چند روز بلکه در چند ساعت انجام می‌دهند که این خودش نشانه موفقیت ارزهای دیجیتال در این حوزه است.

این مطلب را از دست ندهید:  سازمان ملل متحد برای اولین بار از اتریوم زنجیره بلوک استفاده می‌کند

کریستین لاگارد همچنین با توجه به دغدغه بانک ها و مؤسسات دولتی نسبت به محرمانگی در رمز ارز ها، به تقاضایی اشاره می‌کند که احتمالاً در آینده نه چندان دور بانک ها را ناچار می‌کند تا اشکال دیجیتال پول را ارائه کنند.

افزایش تعادل در فضای مالی، یکی دیگر از مزایای به کارگیری رمز ارز ها است که کریستین لاگارد به آن اشاره می‌کند.
او در وبلاگش دراین باره می‌نویسد:

انقلاب پیش روی فینتک که ناشی از ظهور رمز ارز هاست، نیاز به بانکدارها و کارگزارها را به طور کامل از بین نمی‌برد. حداقل این امیدواری وجود دارد که بین خدمات دهندگان متمرکز سنتی و غیرمتمرکز زنجیره بلوکی، یک تعادلی به وجود بیاید که باعث ارائه خدمات کارآمدتر و باثبات تر در جهت مقابله با تهدیدات شود.

در بحث نوسانات شدید قیمت رمز ارز ها، خانم کریستین لاگارد فعلاً خطر جدی احساس نمی‌کند. پستی که در وبلاگش نوشته مؤید این نکته است که ارزیابی های صندوق بین المللی پول نشان داده چون ارزهای دیجیتال هنوز خیلی جدید و ارتباط محدودی با سایر اعضای اکوسیستم مالی دارند نباید بابت نوسانات آن ها نگران باشیم.

با این  حال او همچنان به مؤسسات قانونگذار حق می‌دهد تا با وضع به موقع قوانین از ریسک های متأثر از نوسان قیمت رمز ارز ها جلوگیری کنند تا از شوک های اقتصادی که ممکن است به وجود بیایید عبور کنیم.

در نهایت او ضمن تأکید مجدد بر مزایای رمز ارز ها، این طور نتیجه گیری می‌کند که اگر خیزشی در مقیاس وسیع از طرف دولت ها برای کاهش استفاده از ارزهای رایج به سمت به کارگیری از رمز ارز ها شکل بگیرد، بانک ها و سایر مؤسسات مالی با چالش هایی در مدل کسب وکار خودشان مواجه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…