کریستین لاگارد پیش‌بینی می‌کند: خیزش بزرگ به سمت رمزارزها

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
کریستین لاگارد دیدگاهش نسبت به ارزهای دیجیتال را تغییر داده است

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول که قبلاً نظر چندان مثبتی به رمزارزها نداشت، اکنون در وبلاگش با دو پست جدید از مزیت‌ها و تمایل دولت‌ها به آن‌ها نوشته است.

کریستین لاگارد که از ۷ سال پیش مدیریت صندوق بین‌المللی پول را بر عهده دارد در جدیدترین پست وبلاگ شخصی‌اش به تمجید از رمزارزها پرداخته است.
البته او در پست دیگری نوشته بود که احتمال استفاده از ارزهای دیجیتال در پول‌شویی و تأمین مالی تروریست‌ها وجود دارد.
اما این بار با دیدگاه منصفانه‌تری به بررسی آن‌ها پرداخته است. وی معتقد است این دیدگاه نباید به‌صورت افراطی باشد و اسیر تنگ‌نظری‌ها نشود.
کریستین لاگارد در ادامه این پست از تعداد زیاد ارزهای دیجیتال در گردش می‌نویسد و از بین رفتن بعضی از این‌ها در فرایند تخریب خلاقانه را اجتناب‌ناپذیر می‌داند.
از ۱۵۶۸ رمزارزی که فعلاً در سایت Coinmarketcap.com فهرست شده‌اند، آن‌هایی که می‌توانند بقای خودشان را حفظ کنند، بدون تردید بر روی شیوه‌های پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و پرداخت ما تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل قانون‌گذاران باید با ذهن باز نسبت به رگولاتوری صحیح این فضا اقدام کنند تا علاوه بر کمتر شدن ریسک‌ها، فرایند تخریب خلاقانه بتواند مسیر طبیعی‌اش را پیش بگیرد.

خانم کریستین لاگارد از هواداران رمزارزهاست!

او معتقد است اولین مزیت عمده رمزارزها این است که:

رمزارزها امکان تراکنش‌های سریع و ارزان مالی را فراهم می‌کنند و البته حس راحتی کار کردن با پول نقد را هم به وجود می‌آورند.

او به این نکته اشاره می‌کند که چند مورد خدمات دهنده پرداخت، در حال حاضر پرداخت‌های برون‌مرزی را نه در چند روز بلکه در چند ساعت انجام می‌دهند که این خودش نشانه موفقیت ارزهای دیجیتال در این حوزه است.
کریستین لاگارد همچنین با توجه به دغدغه بانک‌ها و مؤسسات دولتی نسبت به محرمانگی در رمزارزها، به تقاضایی اشاره می‌کند که احتمالاً در آینده نه‌چندان دور بانک‌ها را ناچار می‌کند تا اشکال دیجیتال پول را ارائه کنند.
افزایش تعادل در فضای مالی، یکی دیگر از مزایای به‌کارگیری رمزارزها است که کریستین لاگارد به آن اشاره می‌کند.
او در وبلاگش دراین‌باره می‌نویسد:

انقلاب پیش‌روی فینتک که ناشی از ظهور رمزارزهاست، نیاز به بانکدارها و کارگزارها را به‌طور کامل از بین نمی‌برد. حداقل این امیدواری وجود دارد که بین خدمات دهندگان متمرکز سنتی و غیرمتمرکز زنجیره‌بلوکی، یک تعادلی به وجود بیاید که باعث ارائه خدمات کارآمدتر و باثبات‌تر در جهت مقابله با تهدیدات شود.

در بحث نوسانات شدید قیمت رمزارزها، خانم کریستین لاگارد فعلاً خطر جدی احساس نمی‌کند. پستی که در وبلاگش نوشته مؤید این نکته است که ارزیابی‌های صندوق بین‌المللی پول نشان داده چون ارزهای دیجیتال هنوز خیلی جدید و ارتباط محدودی با سایر اعضای اکوسیستم مالی دارند نباید بابت نوسانات آن‌ها نگران باشیم.
با این ‌حال او همچنان به مؤسسات قانونگذار حق می‌دهد تا با وضع به موقع قوانین از ریسک‌های متأثر از نوسان قیمت رمزارزها جلوگیری کنند تا از شوک‌های اقتصادی که ممکن است به وجود بیایید عبور کنیم.
در نهایت او ضمن تأکید مجدد بر مزایای رمزارزها، این‌طور نتیجه‌گیری می‌کند که اگر خیزشی در مقیاس وسیع از طرف دولت‌ها برای کاهش استفاده از ارزهای رایج به سمت به‌کارگیری از رمزارزها شکل بگیرد، بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی با چالش‌هایی در مدل کسب‌وکار خودشان مواجه خواهند شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد
دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد

این کار گروه توسط کمیته استراتژی فرانسه رهبری می‌شود که در سال 2013 و با هدف پژوهش و مطالعه بر...

Close