چین به بیت‌کوین علاقه‌ای ندارد: در ملاقات با مقامات استرالیایی بحث می‌شود

  • توسط IrBlockchain
  • ۸ ماه قبل
  • ۰
دولت چین از بیت‌کوین خوشش نمی‌آید ولی بلاک‌چین را دوست دارد

هیئت نمایندگانی از مسئولان ارشد چین این هفته به استرالیا می‌روند تا درباره جایگاه فناوری زنجیره‌بلوک در صنعت و آینده آن رایزنی کنند.

این هیئت نمایندگی از مسئولان شرکت‌های برجسته چینی در حوزه فینتک مثل Ant Financial، WeBank، JD.com و … تشکیل‌شده است. سرپرستی این گروه را مینگ لی، مدیر یک موسسه تدوین استاندارد در چین برعهده‌گرفته است.
وی قبل‌تر از طرف وزارتخانه‌های صنعت و فناوری اطلاعات چین مسئولیت تدوین استانداردهای صنعتی برای فناوری زنجیره‌بلوک شده است.
دلیل اصلی این سفر میزبانی استرالیا از اولین برنامه تدوین استانداردهای صنعتی برای این فناوری است که ماه آینده برگزار می‌شود. در واقع دولتمردان چینی می‌خواهند از دانش همتایان استرالیایی برای ورود به حوزه استانداردها استفاده کنند.
این گروه اعزامی از چین علاوه بر بحث تدوین استانداردها، پیامی به جهان مخابره می‌کنند به این مضمون که چین با تمام قوا می‌خواهد وارد فناوری بلاک‌چین شود.

چین علاقه‌مند به زنجیره‌بلوک و بی‌تفاوت به بیت‌کوین است

همین‌طور که شرکت‌های چینی به‌صورت فعالانه خودشان را علاقه‌مند به این فناوری نشان می‌دهند اما دولت چین بدون هرگونه اغماضی تنفرش را نسبت به رمزارزها نشان داده است.
چین که زمانی خانه اول بازارهای رمزارزی بود امروز با قوانینی مثل ممنوعیت ICO ها و صرافی‌ها جایگاه خودش در این زمینه را ازدست‌داده است.
دراین‌بین مدیر بانک خلق چین درباره رمزارزها می‌گوید که آن‌ها غیرقابل‌اجتناب هستند اما از مسیر سودمندی خارج‌شده‌اند و امنیت کافی برای جابجایی و انتقال سریع پول را ندارند.
بعدازاین صحبت‌ها رسانه‌های چینی اعلام کردند توسعه یک ارز دیجیتال که زیر نظر دولت چین باشد می‌تواند پول کاغذی رایج را تثبیت کند و سیستم مالی کشور را تقویت کند. از همین رو موسسه پژوهشی ارزهای دیجیتال که تحت نظارت بانک خلق چین فعالیت می‌کند از تابستان امسال کارش را با تحقیق درباره توسعه ارزهای دیجیتال بر پایه زنجیره‌بلوک آغاز کرد.
همین نگاه تبعیض‌آمیز دولت چین باعث شده تا امروز بیشتر از ۱۵۰ شرکت زنجیره‌بلوکی در این کشور شکل بگیرد. کنایه‌ای که می‌تواند به معنی کپی‌سازی چینی‌ها از فناوری‌های برجسته و بعد برهم زدن کارکردهای اصلی آن فناوری به نفع خودشان باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دریافت وام با ضمانت بیت‌کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی
وام با پشتوانه رمزارز، اکنون در ۳۵ ایالت آمریکا

شرکت SALT که با دریافت رمزارز به عنوان وثیقه به شما وام بر پایه دلار می‌دهد اکنون کسب و کارش...

Close