صفحه اول اخبار چگونه مبتکر لذت بی‌پایان رانندگی از فناوری بلاک چین بهره می‌گیرد؟

چگونه مبتکر لذت بی‌پایان رانندگی از فناوری بلاک چین بهره می‌گیرد؟

۰
0
چگونه مبتکر لذت بی‌پایان رانندگی از فناوری بلاک چین بهره می‌گیرد؟

BMW در یک پروژه آزمایشی بلاک چینی که باهدف حذف کودکان کار از جریان زنجیره  تأمین قطعات موردنیاز این شرکت طراحی شده شرکت می کند.

کارخانه خودروسازی BMW برای تولید باطری های خودروهای لوکسش به فلز کبالت (Cobalt) نیاز دارد و در حال حاضر این فلز گران بها از درون معادن جمهوری کنگو توسط کودکان کار به دست می آید.

فقر و ضعف قوانین نظارتی ازجمله عواملی هستند که بسیاری از کودکان کنگویایی را مجبور به کار سخت در معادن کرده است و بااینکه تقاضای بسیاری برای کبالت در بازار وجود دارد اما درآمد بسیار ناچیزی نصیب این کودکان می شود.

آقای پوئنزجن به عنوان مدیر استارتآپ Circulor متولی این پروژه آزمایشی زنجیره بلوکی است. وی قبلاً در مصاحبه ای گفته است در این پروژه از بارکدهایی استفاده می شود که مسیر یک قطعه کبالت از زمان استخراج تا کارخانه ها را رهگیری می کند.

درواقع BMW با استفاده از امکانات فناوری بلاک چین می تواند دو هدف همزمان را دنبال کند که یکی اطمینان از داشتن کبالت های با اصالت و کیفیت مناسب برای باطری سازی است و دیگری حذف کودکان کار از چرخه استخراج این فلز است.

این مطلب را از دست ندهید:  سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

رابطه بین این دو هدف در اینجاست که بیشتر معادن غیرقانونی و بدون مجوز از کار کودکان استفاده می کنند و عمدتاً فلزات استخراج شده از همین معادن کیفیت کمتری دارد.

متأسفانه اطلاعات بیشتری از جانب استارتآپ Circulor و یا خود BMW منتشرنشده است تا بتوانیم جزئیات این پرونده را با دقت بیشتری موردبررسی قرار دهیم اما نکته ای که کاملاً آشکار است رقابت بین شرکت های خودروسازی مثل تویوتا، پورشه، مرسدس بنز و حالا BMW است که هرکدام تصمیم گرفته اند با به کارگیری فناوری بلاک چین، گوشه ای از دنیای آینده صنعت خودرو را بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…