صفحه اول اخبار چگونه فناوری زنجیره بلوک زندگی شهروندان اروپایی را تغییر می‌دهد؟

چگونه فناوری زنجیره بلوک زندگی شهروندان اروپایی را تغییر می‌دهد؟

۰
0
چگونه فناوری زنجیره بلوک زندگی شهروندان اروپایی را تغییر می‌دهد؟

پارلمان اروپا یک گزارش اختصاصی با موضوع بررسی چگونگی تأثیرگذاری فناوری زنجیره بلوک (Blockchain) در زندگی شهروندان اروپایی منتشر کرده است که به گفته تهیه کنندگانش می‌تواند اطلاعات خوبی از اینکه فناوری زنجیره بلوک چیست و چه کار قرار است بکند را در اختیار خوانندگان بگذارد.

آن ها بر این باورند که فناوری زنجیره بلوک هرروز بیشتر از دیروز به بحث موردعلاقه قانون گذاران، مسئولان کسب وکار و شهروندان اتحادیه اروپا تبدیل می‌شود. به همین دلیل چنین گزارشی تهیه شده تا افراد کنجکاو بتوانند از مطالب آن در بحث ها و بررسی های خود استفاده کنند و احتمالاً به کشف و جستجوی بیشتر هم ترغیب شوند.

اگرچه انتظار یک انقلاب اقتصادی در اروپا با مرکزیت زنجیره بلوک در حال حاضر مثل یک رویای دست­ نیافتنی است اما تهیه کنندگان این گزارش بدون محدود کردن خودشان سعی کرده اند حوزه های مختلف کاربردی در منطقه جغرافیایی اتحادیه اروپا را شناسایی کنند و عملکرد محتمل زنجیره بلوک را در هر بخش به نمایش بگذارند. بعضی از این بخش ها عبارت اند از: حقوق مالکیت دیجیتال، رأی گیری الکترونیک، قراردادهای هوشمند و مدیریت دولتی.

مزایای فناوری زنجیره بلوک در قاره سبز

یکی از مزایای استفاده از زنجیره بلوک در اروپا حفظ حقوق مادی و معنوی آثار تولید و توزیع شده در فضای دیجیتال است که می‌تواند شامل کتاب، فیلم نامه، گزارش ثبت اختراع، طرح های توجیهی و ایده های کارآفرینی و … باشد. در انتخابات بعدی اتحادیه اروپا هم می‌توان از زنجیره بلوک استفاده کرد به دلیل اینکه این فناوری از تبانی و تقلب جلوگیری می‌کند و همین موضوع باعث شفافیت بیشتر فرایند رأی گیری می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  بخش تحقیق و توسعه تویوتا ائتلافی در زمینه بلاک چین تشکیل می‌دهد

به علاوه با زنجیره بلوک هزینه های برگزاری انتخابات نیز کاهش پیدا می‌کند. قراردادهای هوشمند ارمغان دیگری از طرف زنجیره بلوک برای اتحادیه اروپا است که با استفاده از آن می‌توان شروط قدیمی‌ضمن عقد قراردادهای سنتی را اصلاح کرد و مراودات مالی شفاف تری را ایجاد کرد. این قراردادهای هوشمند همچنین باعث کاهش شگفت انگیز مصرف کاغذ می‌شوند که این خودش باعث حفظ محیط زیست اروپا است.

درنهایت همه این نوآوری ها احتیاج به مدیریتی پویا و کارآمد دارند که این هم به لطف استفاده از فناوری زنجیره بلوک و نگاه آینده نگرانه اتحادیه اروپا فراهم خواهد شد. به بیان روشن تر مدیران دولتی کشورهای اروپایی باید امور روزمره مثل اخذ مالیات، ثبت اسناد، تشخیص هویت و سایر امور مشابه را با استفاده از قابلیت های زنجیره بلوک انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…