چطور و چگونه دولت آمریکا از فناوری زنجیره بلوک استفاده می‌کند؟

 • توسط IrBlockchain
 • ۱ سال قبل
 • ۰
چطور و چگونه دولت آمریکا از فناوری زنجیره بلوک استفاده می‌کند؟

دریکی از ایالت‌های آمریکا اخیراً گزارشی با عنوان “زنجیره بلوک‌ها: حرکت روبه‌جلوی دولت دیجیتال” منتشرشده است که درواقع نقشه راهی برای به‌کارگیری فناوری زنجیره بلوک در حوزه داده‌های دولتی است.

این علاقه‌مندی از خلأیی که میان دانش دولتمردان از فناوری زنجیره بلوک وجود دارد شکل‌گرفته است. اما این شکاف با توجه پیشرفت هرروزه فناوری زنجیره بلوک کوچک‌تر شده و کاربردهای زنجیره بلوک در پیشبرد مسائلی در حوزه‌های زنجیره تأمین و تصمیم‌گیری‌های کلان برای آن‌ها آشکارتر می‌شود.

البته تجربه‌های قبلی نشان می‌دهد اگرچه هرگونه اطلاعاتی از قبیل گواهی تولد تا مدارک دانشگاهی و حتی مدارک جنایی را می‌توان با امنیت در ساختار توزیع‌شده زنجیره بلوک ذخیره کرد اما متخصصان پیشنهاد می‌دهند که ایالت‌های علاقه‌مند به استفاده از زنجیره بلوک باید در ابتدا بر روی شبکه‌های خصوصی زنجیره بلوکی متمرکز شوند که در آن فقط گروه‌های محدودی از کاربران حق اعتباربخشی به تراکنش‌ها رادارند.

ابتکار زنجیره بلوکی ایالت ایلینوی یک تلاش مقدماتی برای به‌کارگیری این فناوری در دولت ایالات متحده است. هدف اصلی این پروژه بررسی قابلیت‌های زنجیره بلوک و دفترکل توزیع‌شده در نوسازی خدمات خصوصی و دولتی است.

به‌علاوه از طریق پنج آزمایش متفاوتی که انجام‌شده، این گروه به دنبال متحول کردن حاکمیت در بستر یک اقتصاد غیرمتمرکز است و می‌کوشد تا با توسعه یک زیست‌بوم ایدئال برای رشد دائمی امکان یکپارچه‌سازی خدمات برای داشتن دولتی کارآمدتر را فراهم کند.

۶ گام تا صعود به قله فناوری زنجیره بلوک برای دولتمردان

 1. کار را با جستجو درباره فناوری زنجیره بلوک و اقتصاد کنونی آغاز کنید.
 2. حوزه‌هایی که به‌صورت بالقوه قابلیت اجرای این فناوری رادارند شناسایی کنید تا بتوانید دیدگاه کلی از اینکه چگونه زنجیره بلوک باعث ساختارشکنی در سازمان‌ها می‌شوید به دست بیاورید.
 3. برای استفاده بلندمدت از فناوری زنجیره بلوک راهبرد مناسبی تدوین کنید.
 4. گروهی از سرمایه‌گذاران را ایجاد کنید که از افراد فعال در هر دو حوزه کسب‌وکار و فناوری در آن حضور دارند. این کار باعث بهبود راهبرد شما می‌شود.
 5. موارد کاربردی که به بهترین شکل از قابلیت‌های زنجیره بلوک استفاده می‌کنند را تعیین کنید.
 6. درنهایت اتحادی با سایر سازمان‌ها تشکیل دهید که هدفش کشف فرصت‌های زنجیره بلوکی و اشتراک دانش و تجربه با توجه به کاهش هزینه‌ها و نوآوری باشد.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
اولین رأی‌گیری مبتنی بر بلاک‌چین در شهر زاگ سوییس
کریپتو ولی سوییس برای اجرای آزمایشی رأی‌گیری روی بلاک‌چین آماده می‌شود

ساکنین شهر زاگ سوییس از سیستمی با نام eID و بر روی تلفن همراه با استفاده از قابلیت‌های فناوری زنجیره‌بلوک...

Close