صفحه اول اخبار چطور و چگونه دولت آمریکا از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند؟

چطور و چگونه دولت آمریکا از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند؟

۰
0
چطور و چگونه دولت آمریکا از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند؟

دریکی از ایالت های آمریکا اخیراً گزارشی با عنوان “بلاک چین ها (Blockchain): حرکت روبه جلوی دولت دیجیتال” منتشرشده است که درواقع نقشه راهی برای به کارگیری فناوری بلاک چین در حوزه داده های دولتی است.

این علاقه مندی از خلأیی که میان دانش دولتمردان از فناوری بلاک چین وجود دارد شکل گرفته است. اما این شکاف با توجه پیشرفت هرروزه فناوری بلاک چین کوچک تر شده و کاربردهای بلاک چین در پیشبرد مسائلی در حوزه های زنجیره تأمین و تصمیم گیری های کلان برای آن ها آشکارتر می‌شود.

البته تجربه های قبلی نشان می‌دهد اگرچه هرگونه اطلاعاتی از قبیل گواهی تولد تا مدارک دانشگاهی و حتی مدارک جنایی را می‌توان با امنیت در ساختار توزیع شده بلاک چین ذخیره کرد اما متخصصان پیشنهاد می‌دهند که ایالت های علاقه مند به استفاده از بلاک چین باید در ابتدا بر روی شبکه های خصوصی بلاک چینی متمرکز شوند که در آن فقط گروه های محدودی از کاربران حق اعتباربخشی به تراکنش ها رادارند.

ابتکار بلاک چینی ایالت ایلینوی یک تلاش مقدماتی برای به کارگیری این فناوری در دولت ایالات متحده است. هدف اصلی این پروژه بررسی قابلیت های بلاک چین و دفترکل توزیع شده در نوسازی خدمات خصوصی و دولتی است.

این مطلب را از دست ندهید:  5 پیشنهاد وزارت خزانه‌داری آمریکا برای پروژه‌های بلاک چین

به علاوه از طریق پنج آزمایش متفاوتی که انجام شده، این گروه به دنبال متحول کردن حاکمیت در بستر یک اقتصاد غیرمتمرکز است و می‌کوشد تا با توسعه یک زیست بوم ایدئال برای رشد دائمی‌امکان یکپارچه سازی خدمات برای داشتن دولتی کارآمدتر را فراهم کند.

6 گام تا صعود به قله فناوری بلاک چین برای دولتمردان

  1. کار را با جستجو درباره فناوری بلاک چین و اقتصاد کنونی آغاز کنید.
  2. حوزه هایی که به صورت بالقوه قابلیت اجرای این فناوری رادارند شناسایی کنید تا بتوانید دیدگاه کلی از اینکه چگونه بلاک چین باعث ساختارشکنی در سازمان ها می‌شوید به دست بیاورید.
  3. برای استفاده بلندمدت از فناوری بلاک چین راهبرد مناسبی تدوین کنید.
  4. گروهی از سرمایه گذاران را ایجاد کنید که از افراد فعال در هر دو حوزه کسب وکار و فناوری در آن حضور دارند. این کار باعث بهبود راهبرد شما می‌شود.
  5. موارد کاربردی که به بهترین شکل از قابلیت های بلاک چین استفاده می‌کنند را تعیین کنید.
  6. درنهایت اتحادی با سایر سازمان ها تشکیل دهید که هدفش کشف فرصت های بلاک چینی و اشتراک دانش و تجربه با توجه به کاهش هزینه ها و نوآوری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…