صفحه اول ICO پلتفرم پزشکی مدی‌چین (ICO): هر بلوک ضامن یک زندگی است

پلتفرم پزشکی مدی‌چین (ICO): هر بلوک ضامن یک زندگی است

۰
0
پلتفرم پزشکی مدی‌چین (ICO): هر بلوک ضامن یک زندگی است

تاکنون کاربردهای متفاوتی از فناوری بلاک چین (Blockchain) معرفی شده است. این عرضه اولیه سکه به داده های پزشکی به چشم کلان داده ها نگاه می‌کند و امکانات متعددی را در اختیار پزشکان و بیماران قرار می‌دهد.

تقریباً چند دهه پیش برای حل یکی از معضلات اصلی در صنعت سلامت که همان انباشت بیش  از حد داده های مربوط به بیماران است، راهکار پرونده های الکترونیک سلامت ارائه شد.

این راهکار که هنوز هم در خیلی از بیمارستان ها مورداستفاده قرار می‌گیرد با استفاده از ذخیره سازی سوابق پزشکی و دارویی بیماران به صورت دیجیتال و سازماندهی آن ها، امکان مدیریت بهتر این داده ها را فراهم می‌کند.

بااین حال در این سیستم قسمت عمده ای از زمان پزشکان به ورود داده در سیستم تلف می‌شود که باعث تمرکز کمتر بر روی زمان تشخیص بیماری است.

پلتفرم مدی چین چه ویژگی هایی ارائه می‌دهد؟

به خاطر مشکلاتی که در سیستم پرونده های الکترونیک وجود دارد، سازندگان این پلتفرم که در صنعت سلامت هم فعال هستند تصمیم گرفتند یک پلتفرم بلاک چینی طراحی کنند.

در مدی چین بیماران می‌توانند داده های پزشکی خودشان را در حالت خارج از زنجیره (off-chain) ذخیره کنند.

همچنین بیماران می‌توانند همیشه به این داده ها دسترسی داشته باشند و به علاوه اجازه دسترسی به پزشکان و بیمارستان ها بدهند.

پژوهشگران و شرکت های داروسازی هم می‌توانند از همین داده ها برای پیشبرد تحقیقات استفاده کنند، آن هم به صورتی که هویت صاحبان داده ها (بیماران) شناخته نمی‌شود.

در مدی چین به بحث تعامل پذیری هم توجه شده یعنی بین سیستم های بیمارستانی فعلی که بر مبنای پرونده های الکترونیک سلامت طراحی شده اند و این پلتفرم بلاک چین امکان تبادل داده ها وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  همیشه هم زود دیر نمی‌شود: 4 تحلیل‌گر مالی از سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌گویند

از همین رو ارتباط بین بیماران، بیمارستان ها، پزشکان، پژوهشگران و شرکت های داروسازی برای استفاده از این مخزن کلان داده هم بدون محدودیت می‌تواند انجام بگیرد.

درنهایت بیماران می‌توانند با اجازه دسترسی به اطلاعات و سوابق پزشکی و دارویی به شرکت های داروسازی، بیمارستان ها و بیمه گذاران کسب درآمد کنند.

نکات مهم برای سرمایه گذاری در پلتفرم پزشکی مدی چین + مشخصات فنی

توکن قابل استفاده در این پلتفرم MCU نام دارد و از کاربردهای آن می‌توان به شرکت در رأی گیری داخل شبکه، خرید برخی خدمات پزشکی، برخورداری از تخفیف و … اشاره کرد.

یکی از امکاناتی که این شبکه بلاک چینی با موضوع پزشکی دارد و احتمالاً باعث جذب کاربران بیشتری در آینده به آن می‌شود، استفاده از تکنیک ذخیره سازی خارج از زنجیره است که باعث می‌شود انعطاف پذیری این شبکه تا حد بسیار زیادی گسترش پیدا کند.

نام توکن

MCU

پلتفرم

اتریوم

قیمت توکن

1 دلار = 1 توکن

شروع ICO

1 مارس 2018

پایان ICO

1 می‌2018

مدیرکل

مارک بیکر (لینکدین)

مهندس بلاک چین

آگوستین کاسانی (لینکدین)

تاپیک در Bitcoin talk

بخوانید

مقاله سفید

بخوانید

صفحه ICO

خرید کنید

هشدار️: آی آر بلاک چین مسئولیتی در قبال سود یا ضرر احتمالی شما ندارد. لطفاً پس از تحقیقات کافی و گردآوری اطلاعات صحیح سرمایه گذاری در ICO ها را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

همکاری شرکت اوبر با یکی از استارت آپ های بلاک چین در حوزه سلامت

شرکت اوبر در سانفرانسیسکو همکاری خود را به تازگی با یکی از استارتآپ هایی که در حوزه بلاک چ…