پلتفرم پزشکی مدی‌چین (ICO): هر بلوک ضامن یک زندگی است

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
پلتفرم پزشکی مدی‌چین (ICO): رویکردی جدیدی به پرونده‌های الکترونیک سلامت

تاکنون کاربردهای متفاوتی از فناوری بلاک‌چین معرفی‌شده است. این عرضه اولیه سکه به داده‌های پزشکی به چشم کلان داده‌ها نگاه می‌کند و امکانات متعددی را در اختیار پزشکان و بیماران قرار می‌دهد.

تقریباً چند دهه پیش برای حل یکی از معضلات اصلی در صنعت سلامت که همان انباشت بیش‌ از حد داده‌های مربوط به بیماران است، راهکار پرونده‌های الکترونیک سلامت ارائه شد.
این راهکار که هنوز هم در خیلی از بیمارستان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد با استفاده از ذخیره‌سازی سوابق پزشکی و دارویی بیماران به‌صورت دیجیتال و سازماندهی آن‌ها، امکان مدیریت بهتر این داده‌ها را فراهم می‌کند.
بااین‌حال در این سیستم قسمت عمده‌ای از زمان پزشکان به ورود داده در سیستم تلف می‌شود که باعث تمرکز کمتر بر روی زمان تشخیص بیماری است.

پلتفرم مدی‌چین چه ویژگی‌هایی ارائه می‌دهد؟

به خاطر مشکلاتی که در سیستم پرونده‌های الکترونیک وجود دارد، سازندگان این پلتفرم که در صنعت سلامت هم فعال هستند تصمیم گرفتند یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی طراحی کنند.
در مدی‌چین بیماران می‌توانند داده‌های پزشکی خودشان را در حالت خارج از زنجیره (off-chain) ذخیره کنند.
همچنین بیماران می‌توانند همیشه به این داده‌ها دسترسی داشته باشند و به‌علاوه اجازه دسترسی به پزشکان و بیمارستان‌ها بدهند.
پژوهشگران و شرکت‌های داروسازی هم می‌توانند از همین داده‌ها برای پیشبرد تحقیقات استفاده کنند، آن‌هم به صورتی که هویت صاحبان داده‌ها (بیماران) شناخته نمی‌شود.
در مدی‌چین به بحث تعامل‌پذیری هم توجه شده یعنی بین سیستم‌های بیمارستانی فعلی که بر مبنای پرونده‌های الکترونیک سلامت طراحی‌شده‌اند و این پلتفرم بلاک‌چین امکان تبادل داده‌ها وجود دارد.
از همین رو ارتباط بین بیماران، بیمارستان‌ها، پزشکان، پژوهشگران و شرکت‌های داروسازی برای استفاده از این مخزن کلان داده هم بدون محدودیت می‌تواند انجام بگیرد.
درنهایت بیماران می‌توانند با اجازه دسترسی به اطلاعات و سوابق پزشکی و دارویی به شرکت‌های داروسازی، بیمارستان‌ها و بیمه‌گذاران کسب درآمد کنند.

نکات مهم برای سرمایه‌گذاری در پلتفرم پزشکی مدی‌چین + مشخصات فنی

توکن قابل‌استفاده در این پلتفرم MCU نام دارد و از کاربردهای آن می‌توان به شرکت در رأی‌گیری داخل شبکه، خرید برخی خدمات پزشکی، برخورداری از تخفیف و … اشاره کرد.
یکی از امکاناتی که این شبکه زنجیره‌بلوکی با موضوع پزشکی دارد و احتمالاً باعث جذب کاربران بیشتری در آینده به آن می‌شود، استفاده از تکنیک ذخیره‌سازی خارج از زنجیره است که باعث می‌شود انعطاف‌پذیری این شبکه تا حد بسیار زیادی گسترش پیدا کند.

نام توکن MCU
پلتفرم اتریوم
قیمت توکن ۱ دلار = ۱ توکن
شروع ICO ۱ مارس ۲۰۱۸
پایان ICO ۱ می ۲۰۱۸
مدیرکل مارک بیکر (لینکدین)
مهندس زنجیره‌بلوک آگوستین کاسانی (لینکدین)
تاپیک در Bitcoin talk بخوانید
مقاله سفید بخوانید
صفحه ICO خرید کنید

هشدار⚠️: آی‌آر بلاک‌چین مسئولیتی در قبال سود یا ضرر احتمالی شما ندارد. لطفاً پس از تحقیقات کافی و گردآوری اطلاعات صحیح سرمایه‌گذاری در ICO ها را شروع کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
استفاده از فناوری بلاکچین برای امور ساختمان سازی
استادکار بنا هم می‌تواند از فناوری زنجیره‌بلوک استفاده کند!

Brickschain یک شرکت مدیریت ساختماتی است که تصمیم گرفته از فناوری بلاک‌چین برای بهبود بهره‌وری در دنیای ساخت و ساز...

Close