صفحه اول اخبار حرف راست را از فناوری زنجیره‌بلوک بشنوید: یک پلتفرم محتوایی جدید

حرف راست را از فناوری زنجیره‌بلوک بشنوید: یک پلتفرم محتوایی جدید

۰
0
حرف راست را از فناوری زنجیره‌بلوک بشنوید: یک پلتفرم محتوایی جدید

بنیاد غیرانتفاعی پابلیک (Publiq) در سوییس از ایجاد یک پلتفرم محتوایی زنجیره بلوکی (Blockchain) جدید برای مقابله با اخبار جعلی و گزارش های غیرمنصفانه خبر داده است.

این پلتفرم محتوایی در واقع اکوسیستمی‌است که اعضای آن را نویسندگان، روزنامه نگاران، وبلاگ نویس ها و تبلیغ دهندگان تشکیل می‌دهند.

محتوا در این اکوسیستم غیرقابل سانسور است و تمام سود آن بین همه این اعضا تقسیم می‌شود. همچنین برای رعایت هرچه بیشتر انصاف در تقسیم پاداش های تولید محتوا یک سیستم امتیازدهی بر مبنای حسن انجام وظیفه داخل این پلتفرم زنجیره بلوکی تعبیه شده است که نقد و نظرات کاربران را جمع آوری می‌کند.
هدف اصلی بنیاد پابلیک از توسعه این پلتفرم محتوایی در وهله اول مقابله با انتشار خبرهای جعلی و پروپاگاندای رسانه ای نسبت به برخی موضوعات خبری و در وهله دوم ایجاد سازوکاری برای ترغیب افراد به نوشتن محتوای باکیفیت و درست است.

نحوه کار پلتفرم محتوایی زنجیره بلوکی

انواع محتوا بر روی ساختار زنجیره بلوکی پلتفرم پابلیک ذخیره، رمزگذاری، توزیع و منتشر می‌شود به همین دلیل هیچ گروه یا شخص سومی‌نمی‌توانند در آن دخل و تصرفی داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک‌چین داوطلب مبارزه با اخبار جعلی
نحوه کار پلتفرم محتوایی زنجیره بلوکی
نحوه کارکرد پلتفرم محتوایی پابلیک

به نویسندگان با توکن های PBQ پاداش داده می‌شود. طبیعتاً نویسندگانی که در سیستم امتیازدهی بر مبنای حسن انجام وظیفه نمره بیشتری گرفته اند، پاداش بیشتری هم دریافت خواهند کرد.
علاوه بر تولیدکنندگان محتوا، تبلیغ دهندگان می‌توانند با هدف گیری دقیق تر مخاطبان، کمپین های تبلیغاتی مؤثرتری را در پلتفرم محتوایی پابلیک ایجاد کنند.

استفاده از فناوری زنجیره بلوک برای توسعه محصولاتی که بتوانند با اخبار جعلی و پروپاگاندای رسانه ای مقابله کنند از زمان پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شدت بیشتری گرفته است.

همچنان برخی معتقدند که پیروزی وی در انتخابات حاصل انتشار گسترده اخبار دروغ در رسانه های اجتماعی و مخصوصاً فیسبوک است.

از همین رو استارتآپ هایی همچون UserFeeds نیز با ساخت پلتفرم های مشابه برای رتبه بندی محتوا و تعیین اعتبار آن بر پایه زنجیره بلوک از فعالان دیگر این بازار محتوایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…